Komerciniai transliuotojai sukilo prieš kontrolierius. Karas ar kas?

pagal | 2011/06/17

Kaip skelbia Lietuvos radijo ir televizijos komisija, jos pirmininkas gavo Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos raštą dėl galimai neskaidrios šios komisijos finansinės veiklos. Skundą planuojama svarstyti artimiausiame posėdyje. Bus pakviesti ir kreipimosi autoriai.

Cituoju tik esminį dalyką:

„Matydami, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija neturi noro veikti skaidriai ir net pateikdama informaciją institucijai, kuriai yra atskaitinga – Seimui, veikia vadovaudamasi ne viešajam sektoriui būdingomis vertybėmis, bei matydami, kad LRTK neturi vidinio noro veikti viešai, skaidriai bei taikyti modernius viešo sektoriaus veiklos standartus pareikiame:

Atsisakome finansuoti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos veiklą ne per biudžetinę sąskaitą ir prašome LR Vyriausybės nurodyti valstybės kontroliuojamą sąskaitą, į kurią galėtume pervesti įstatymo nustatytą 0,8 proc. mokestį.”

Mano komentaras bus kiek vėliau. Tačiau kol kas siūlau pagalvoti, kas iš tiesų paskatino tokio rašto atsiradimą?

2 komentarai

  1. dainius radzevicius

    simai, atrodo, čia žymiai rimtesni ketinimai. Bet kuriuo atveju aišku, kad pradėtas totalinis populizmu persmelktas info karas, kurio generolė vadovauja ir TV3 ir LRTA. Sutapimas? Abejoju. Juolab, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija birželio 15 d. išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, iškeltą UAB „Tele-3“ vadovei už „TV3“ laidoje „Prieš srovę“ padarytus Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pažeidimus. Prie Žurnalistų etikos inspektoriaus veikianti ekspertų grupė nustatė, kad laidoje pateikta informacija apie nepilnametę žemina jos orumą bei pažeidžia jos interesus ir yra priskirtina neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančiai informacijai, kurią skelbti draudžia įstatymas. Už šiuos įstatymo pažeidimus komisija UAB „Tele-3“ vadovei paskyrė 1000 Lt dydžio baudą. Kaip suprantų, jau ne pirmą kartą. Matyt, atsiboo, tad nutarė tą komisiją prispausti.

    Atsakyti
  2. Simas

    Tai čia, matyt, jau ir yra tas medijų bandymas kurti naujovišką etiką… Ir man tai keista, kad taip aukštai šoka – nori iš karto pakeisti tą instituciją, kuri kaip tik turi realių galių apriboti neetiškų medijų veiklą…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *