Vau!!! Naujas skandalas dėl R. Palaičio? Kažkas prisidirbo iki ausų

Vakar skambiai per spaudos apžvalgas galima buvo girdėti Rūtos Skatikaitės autorinį straipsnį „Penktadienis – VRM bedarbo diena”. Rašinys aiškus – apie niekadėjus iš Vidaus reikalų ministerijos.

Viso straipsnio tikrai necituosiu. Bet buvo ir tokių pikantiškų detalių, kurios atrodė ne tik pikantiškai, bet ir kvepia (arba kvepėjo) VTEK reikalais:

„Kitas klausimas – kokiu tikslu ministras naudojosi tarnybiniu automobiliu nedarbo dieną, nors tai griežtai draudžia įstatymai?

Rugpjūčio 3-iąją vidaus reikalų viceministrui ir R.Palaičio partijos kolegai liberalcentristui Gintarui Steponui Vyšniauskui sukako 50 metų.

Ta proga, pasak LŽ šaltinių, vyko šventė Tauragės rajone, į kurią buvo pakviesti ir ministerijos vadovai. Viceministro gimtadienio puota prasidėjo dar penktadienį, todėl rugpjūčio 5-ąją itin svarbi valstybės valdymui ministerija buvo palikta be politinių vadovų ir be paties ministro.

R.Palaitis jau ketvirtadienį, rugpjūčio 4-ąją, išvyko į Elektrėnus.”

Skaitnat straipsnį peršasi viena išvada – ministras „prisidirbo”. Tad gal ir laikas būtų kokios politinės atskomybės iš jo pareikalauti?

O šiandien gavau štai tokio turinio VRM atstovų laišką:

„Dėl klaidinančios informacijos

Reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl Vidaus reikalų ministerijai ir vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui metamų kaltinimų, informuojame, jog ji yra netiksli, šališka, klaidinanti ir šmeižikiška.

Skelbiami faktai esą „vidaus reikalų ministro R. Palaičio tarnybinis automobilis sekmadienį užfiksuotas lekiantis maždaug 160 km per valandą greičiu“ yra išgalvotas ir niekuo nepagrįstas. Tarnybiniu automobiliu vežamas vidaus reikalų ministras visuomet griežtai laikosi Kelių eismo taisyklių – per pastaruosius metus važiuojant šiuo automobiliu nebuvo fiksuota jokių Kelių eismo taisyklių pažeidimų.
Atsižvelgiant į tai, kad ir pats vidaus reikalų ministras asmeniškai nė karto per pastaruosius metus nebuvo baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, straipsniuose vartojamas epitetas „kelių „erelis“ yra ne tik klaidinantis, bet ir žeidžiantis garbę ir orumą.

Skirtingai nei skelbiama žiniasklaidoje, praėjusį penktadienį Tauragėje vyko ne vidaus reikalų viceministro Gintaro Stepono Vyšniausko gimtadienis, o susitikimas su Tauragės regiono savivaldybių vadovais ir savivaldybių administracijų atstovais įvertinti ir aptarti Europos Sąjungos fondų lėšų, numatytų Tauragės regionui pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas 2007–2013 m. veiksmų programų prioritetų priemones, panaudojimo eigą ir kylančias problemas. Šiame susitikime dalyvavo ne tik Vidaus reikalų ministerijos, bet ir Viešųjų pirkimų tarnybos, Europos socialinio fondo agentūros, Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai. Žurnalistų įžvalgos, prielaidos ir fantazija dėl atšvęsto gimtadienio puotos prasilenkė su realybe: minima delegacija net ir norėdama nebūtų galėjusi dalyvauti viceministro gimtadienyje, kadangi jis šiuo metu atostogauja ir minimo vizito metu net nebuvo Lietuvoje.

Vieno iš šmeižikiškų straipsnių autoriaus įžvalgos dėl tą patį penktadienio vakarą Nidoje vykusio pasieniečių renginio apie Lietuvos sienas istorijos eigoje taip pat labai paviršutiniškos. Šiame renginyje vidaus reikalų ministro R. Palaičio galėjo nepastebėti tik tie, kurie nedalyvavo šiame renginyje arba nežino, kas šiuo metu eina vidaus reikalų ministro pareigas ir kaip ministras atrodo.

Akivaizdu, kad prieš Vidaus reikalų ministeriją ir ministrą R. Palaitį rengiama šmeižikiška kampanija, kurios autoriai yra visiems gerai žinomi. Šmeižikiškos kampanijos faktą įrodo dviejų visiškai nesusijusių laikraščių žurnalistų „bendradarbiavimas“: vieno laikraščio žurnalistei siųsti atsakymai į labai specifinius klausimus tikriausiai tik atsitiktinai galėjo atsidurti kito laikraščio žurnalisto straipsnyje.

Atsižvelgdama į išdėstytą informaciją, Vidaus reikalų ministerija ketina kreiptis į atitinkamų žiniasklaidos priemonių leidėjus dėl klaidinančios ir šmeižikiškos informacijos paneigimų, taip pat į žurnalistų etikos kontrolės institucijas. Vidaus reikalų ministras R. Palaitis taip pat ruošiasi privačiai ginti garbę ir orumą teisme.

Daugiau informacijos:
Ramunė HAZIR
Vidaus reikalų ministro patarėja

Na, jei jau tokios aplinkybės iš tiesų yra nustatytos, tai belieka pasakyti, kad „briedo” žurnalistika ir toliau egzistuoja. Šį kartą „Lietuvos žiniose”. Beje, jau ne pirmą kartą.

O kadangi šiandien šią temą perėmė ir Valdas Kvedaras su „Respublika, tai visgi taiklios ir labai iškalbingos galėtų būti mano buvusio „šefo” V. Kvedaro citatos apie šios skandalo tikrąsias priežastis:

„Vidaus reikalų ministerijoje netyla kalbos, kad svita buvo išsiruošusi ne tik pažintinėn kelionėn į Tauragę, bet ir paminėti viceministro Gintaro Stepono Vyšniausko penkiasdešimtmečio.
<...>
Vidaus reikalų ministerija anksčiau buvo vadinama Madrido dvaru – čia tvyrojo intrigos, darbuotojai vieni kitus skundė viršininkams.”

Panašu, kad VRM dvaro intrigos persikėlė į viešą erdvę 🙂 Reiškia, kažkas prisidirbo iki ausų…

P.S. Teks kurį laiką palaukti, kuo baigsis šis skandal(iuk)as. VRM kaltinimai žiniasklaidai šmeižtu – labai rimti. Kaip ir redakcijų kaltinimai.

12 komentarų

 1. Gucci

  Įdomu ir tai, kodėl prie „R” „vadovės” Ramunės Vaičiulytės (dabar- Hazir) išsilakstė krūva normalių žmonių ir žurnalistų? Todėl, kad jauna panelė ištisas dienas žaidė „Facebooke” „Fermą” ir tyčiojosi už reporterių, kurie apie žurnalistiką už ją išmano gal kokius 99 kartus daugiau… Nesmagu, kad taip nusirito Valdovų rūmai, Vilniaus diena ir galiausiai ir šiaip nusiritusi VRM…

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Gucci, kadangi pats rašai iš „Respublikos” kontoros, tad jau kelintas tavo komentaras mano bloge vis skirtingais nikais (tai ir Audrius, ir Mantas, ir Lukas) tampa juokingu. Negi šioje kontoroje visi biujo savo vardų viešai rodyti ir bando kitus drabstyti ar ginti tik slėpdamiesi?

   Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, o tau nekyla klausimas, kas musu valstybeje labiausiai inese neaiskumu ir sumaisties uzsienio politikoje? Ypac su Baltarusija?

  Atsakyti
 3. sigitas

  na , manau , kad tolimesnis scenarijos visiems žinomas – straipsnis komtiesoje, lopatologų komentarai, opozicijos (?) reikalavimas atsistatydinti , grybaitės verdiktas . Toliau skaityti Kreivio istoriją. Tik datas pakeiskite.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, kazkuria prasmeesi teisus, bet… Ne viename str nebuvo pasakymu „mano galva, nuomone” ir pan. Bet jauciu, kad Palaitis nesiteplios su tokiais, jei visgi buvo nesamoniu prirasyta. Jo atveju daug svarbiau, kad viesumas butu. O Resp snd Kvedaras tiesiai pavadinie raso apie atsistatydinima. Butu komentaras, tai gal dar nieko. O cia… Nei zuvis, nei mesa. Kaip ir briedas

  Atsakyti
 5. sigitas

  Liutaurai , o tai blogai ar gerai? Kam? Gal visa tai ką surašė LietŽinios ir Respublika teismų vėl bus pavadinta NUOMONE 😉 ???

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  liutaurai, dabar buvo ne viena. Bet geriau ieskinys del izeidimo. Jezersko sekme pries Visocka turetu ikvepti. Juk Palaiti keliu ereliu isvadino. Akivaizdus izeidimas

  Atsakyti
 7. Liutauras

  bandau prisiminti paskutinę bent vieno garsesnio asmens bylą dėl šmeižto, kurią būtų laimėjęs asmuo, o ne žiniasklaidos priemonė – kol kas neprisimenu..

  Atsakyti
 8. Ramunė

  Na, bet kai aš vadovavau „Respublikoje”, žurnalistai, rašydami straipsnius rėmėsi faktais, o ne savo fantazijomis. Išties nesmagu, kad laikraštis taip nusirito.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Skaičiau :-)http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/kada_turejo_trauktis_ministras_rpalaitis/

  Įdomumas kitas – kuo taip jau užkliuvo LŽ ir Resp palaitis? gal kokio viešinimo konkurso nepadėjo laimėti? 🙂 O didysis paradoksas, kad VRM ministro patarėja dirbanti ramunė, kuri atsiuntė paneigimą ir kaltinimą LŽ šmeižtu, kažkada vadovavo Respublikai 🙂 Likimo ironija arba po pirties 😉

  Atsakyti
 10. Tomas

  Jei ka, siandien apie Palaicio „nuodemes” yra straipsnis kitame dienrastyje – Respublikoje:) Apie ta pati, ka rase ir Lzinios, taciau dar daugiau, placiau ir idomiau:) O zinant, kas straipsnio autorius – Valdas Kvedaras…:D

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *