Skubiai išjunkite televizorių!!! Jis trumpina gyvenimą

pagal | 2011/08/17

Televizorius pavojingas sveikatai

Delfi.lt, cituodama šio pirmadinio naujieną iš „The Telegraph“ (straipsnio autorius – sveikatos temomis rašantis Martinas Kekfordas), rašo apie tai, kad kiekviena prie televizoriaus praleista valanda gyvenimą sutrumpina vidutiniškai 22 minutėmis.

Australijos Kvinslendo universiteto mokslininkai teigia, kad piktnaudžiavimas laisvalaikiu prie televizoriaus – toks pat pavojingas kaip rūkymas ar antsvoris, o „masiškai paplitęs sėdimas laisvalaikis“ turėtų būti vertinamas kaip mažų mažiausia „visuomenės sveikatos problema“.

Mokslo žmonės perspėja, kad kasdien žiūrėdamas po 6 valandas į televizoriaus ekraną žmogus sau gyvenimą taip sutrumpina net 4,8 metų.

O aš kartais taip mėgstu pažiūrėti gerą filmą… Teks trumpinti laiką. Geriausiai tai daryti bent jau nežiūrint reklamų.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Viktor D, o gal čia toks naujienų portalų specialus akcentavimasdėl TV? Juk apie kompiuterius nebuvo pasakyta 🙂

  Atsakyti
 2. Viktor D

  Dainiau, tai, kad fizinis aktyvumas yra naudingas – neginčijamas faktas, kurio niekas turbūt ir nekvestionuoja. Mane truputi erzina kitas dalykas – vos ne kiekvieną savaitę atsiranda panašaus pobūdžio „gąsdinantys” straipsniai. Tiesiog pradėjau nekreipti į juos dėmesio. Galiausiai, kaip parašyta straipsnyje, „is at risk”… Kiekvienas iš mūsų kiekvieną dieną savotiškai „is at risk”. Na, o saikas, žinoma, yra gerai – kaip televizoriaus žiūrėjime, taip ir kituose dalykuose. 🙂

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Viktor D, pritariu bent vienai mokslininkų minčiai – geriau jau fizinis aktyvumas. Todėl TV reikia žiūrėti kuo mažiau. Jie juk nesiūlo visai nežiūrėti. Bet sutik, efektas yra įspūdingas :-0 Skaitei originalų straipsnį?

  Atsakyti
 4. Viktor D

  O kiek trumpina kompiuteriai? Visi jau seniai turėjome būti mirę 🙂 Šiaip, į kiekvieną tokią naujieną atsakau paprastai: „Gyventi yra žalinga ir pavojinga”. 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *