Apklausos ir klausimai. Keistų būna

pagal | 2011/09/06

Sociologai ir žiniasklaida dažnai žmonių klausia, ką žmonės galvoja apie vieną ar kitą dalyką. Ir pateikia atsakymų variantus. Man visada labai įtartini atrodo atsakymų variantai, kurių yra mažiau nei trys.

Pvz., vienos laidos žurnalistas/ė klausia pašnekovų:

„Pasakykite, kas labiau kalti dėl krizės Lietuvoje – valdžia ar patys paprasti žmones?”

Kažkokia logikos klaida, bet nė vienas pašnekovas nesiima jos taisyti.

Juk jei žmonės renka valdžią iš tų pačių žmonių, o valdžioje irgi dirba žmonės, tai bet kuriuo atveju kalti žmonės? O gal kaltas kas nors kitas? Gal net ne žmogus?

6 komentarai

 1. Marius

  Vaiva, kuo aukštesnis hierarchijos laiptelis tuo daugiau įtakos ir privilegijų. Bet kadangi, kuo aukščiau lipi tuo hierarchinė piramidė siaurėja todėl vietų neužtenka, kam neužteko tas neturi tų privilegijų, įtakos – tai ir yra paprasti.
  Iš čia ir dvigubi standartai įsivaizduojamoje demokratijoje.

  Atsakyti
 2. vaiva

  o man ypač patinka žodžių junginys ,,paprasti žmonės”:-) Ar tai yra atitikmuo žinomo rusiško posakio ,,ostal’naja svoloč’?

  Atsakyti
 3. Marius

  Dainiau, o iš kur tuomet demokratijoje dvigubi standartai? Stipresnis turi privilegijas toje pačioje teritorijoje. Tad skiriasi turinčių privilegijas ir neturinčių veikimo būdai ir galimybės.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius

  Mariau, bet veikia tai jie kartu vienoje teritorijoje? ir jei toje teritorijoje yera demokratija, tai kaip?

  Atsakyti
 5. Marius

  Dainiau bet gi valdžia suteikia žmogui įtaką,valdžią ir jėgą. Tad žmogus tampa nelygus žmogui pagal įtaką, valdžią ir jėgą. Todėl klausimo esmė labai logiška: kas kaltas dėl krizės: turintys daugiau jėgos,įtakos ar silpnesni.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *