Teismo verdiktas: TV3 teisėtai priskirta profesinės etikos nesilaikančiųjų kategorijai

TV3 pagaliau turi etikos kodeksą

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal komercinės televizijos uždarosios akcinės bendrovės „Tele–3“ skundą Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai dėl sprendimo priskirti televiziją profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai panaikinimo. Teismo verduiktas aiškus – skundas atmetsas kaip nepagrįstas.

Kaip savo pranešime rašo teismo atstovas ryšiams su visuomene, UAB „Tele–3“ prašė teismo panaikinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos šių metų gegužės 16 dienos sprendimą, kuriame dėl per vienus metus padarytų šešių profesinės etikos pažeidimų laidose „Kodėl?“, „Akistata“, „Paskutinė instancija“, „Žiūrim, ką turim“, „Prieš srovę“ nuspręsta TV3 televiziją priskirti profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

Pasak televizijos atstovų, Etikos komisijos sprendimas esą yra neteisėtas, nes TV3 negali būti laikoma ginčo objektu tapusių televizijos laidų rengėja ir jai negalėjo būti taikomas Etikos kodekso 71 straipsnis. Bendrovės teigimu, Komisija neturėjo materialinio pagrindo taikyti tokios teisinio poveikio priemonės kaip priskyrimas profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą, padarė išvadą, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimas – teisėtas ir pagrįstas. Todėl bendrovės skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas pažymėjo, kad Komisija teisėtai ir pagrįstai nusprendė laikyti UAB „Tele–3“ laidų rengėja, todėl turėjo teisę bendrovei, kaip laidų rengėjai, taikyti Etikos kodekso 71 str. nuostatą ir viešosios informacijos rengėją priskirti prie profesinės etikos nesilaikančių rengėjų kategorijos. Tokia Komisijos teisė pateisinama tuo, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija yra savitvarkos institucija, užtikrinanti savireguliaciją viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų bendruomenėje.

Etikos kodekso 71 str. 1 dalies nuostata yra moralinio poveikio priemonė visuomenės informavimo priemonei ir signalas apie su profesine etika nesiderinančią profesinę veiklą visuomenei.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Mano komentaras:
ŽINIASKLAIDOS SAVITVARKA LIETUVOJE VEIKIA. IR VEIKIA TEISĖTAI. IR VEIKIA TAIP, KAD VISUOMENEI SIUNČIAMAS AIŠKUS SIGNALAS: PATYS TURIME RINKTIS, KURIĄ ŽINIASKLAIDĄ VARTOTI – ETIŠKĄ AR NE. IR KURIA GALIMA PASITIKĖTI.

10 komentarų

 1. Hyperbass

  Ponas D., nelyginu, tiesiog įdomu kurią vietoje skalėje užimtų tarp įprastai klausiamų institucijų – seimo, teismo, policijos, Prezidentės, ministerio pirmininko ir t.t. Nors gal daug kam skambėtų turbūt kaip „ar pasitikite gintaru?”.
  Ne Sovietų pilietis turbūt rašė per proxy, tad iš IP netikslu nustatinėti gyvenamą vietą.

  P.S. taip TOP-10 nebus? 🙁

  Atsakyti
 2. Ne Sovietų pilietis

  a) Atvirai pasakius, tai nusišikti ant visų kontorų, tarybų ir pan. įstaigų sprendimų, kurios pripažįsta vieną ar kitą televiziją, kaip neetišką. Ne sovietiniai laikai, kad valdžios ar kitokia įstaiga aiškinų, kas gerai, o kas blogai per TV.

  b) LNK kelis kartus tada turėjo būti pripažinti neetiška dėl jos laidų, bet to nebuvo ir nebus, nes Lietuvoje madinga teisingumą pritaikyti selektyviai: TV3 bloga, o kiti geri. Nes kažkam trukdo TV3. Kam trukdo – ir taip aišku.

  c) Galiu garantuoti, kad TV3 reitingai ir toliau bus aukšti, ir žmonės net nežinos apie kažkokį sprendimą „neetiškos TV”, o dar matai metus galios. Kaip baisu. Reitingai dėl to nekris, nes kol yra rodomos problemos, tol yra žmonių noras jas žinoti. Ne komunistiniai laikai, kai reik apsimesti, kad nėra problemų ir miegoti saldžiai.

  d) Kontoroms visokioms metas būti išformuotoms ir nutraukti finansavimą. Žiūrovas sprendžia, ką žiūrėti, ko nežiūrėti. Jeigu bus tiesios monopolis ir rodys tik tai, ką rodo LNK, tai valstybei nuo to geriau nebus. O žinant, kokia korupcija, betvarkė, tai kažkam labai ir noris to, tad pulkim TV3. Būtų sovietiniai laikai jie jau seniausiai būtų uždarę TV3 kanalą, kaip Putinas Rusijoje uždarė, sunaikino laisvą žiniasklaidą.

  e) Lietuvoje tas pats norima padaryti, tiesiog jiems priemonių tam nėra. Belieka žaisti kvailuas žaidimus su neetiškumų konkursais ir mėginti rodyti galią apgailėtiną. Tačiau kiti laikai, ne Rusija, ne Sovietų Sąjunga. Todėl toliau žiūrėsiu TV3, kai man to reikės, ir nežiūrėsiu LNK, net jei jie LNK ordiną duos už „etiškumą”, nes tie, kas vertina televizijas ne kontorosė sėdi, o paprastuose daugiabučiuose, tai yra mes visi – žiūrovai. Jokia kontora man neaiškins ir nerodys, kas blogai, o kas gerai. Jos vieta Rusijoje ar Kinijoje, jei ji norės man nurodyinėti. Ne aš turiu keisti mąstymą, o kontoros ir tie, kas mėgina spausti laisvą žodį.

  Atsakyti
 3. HyperBass

  Ponas D., nesu aš geras rašytojas, tad ne visada pavyksta ironiją išreikšt. Įdomu, jei dairytų socialinę apklausą LŽTEK pasitikėjimo prasme daugiau gautų už seimą ar ne? Nors įtariu 80 proc. respondentų nebus tokios ir girdėję.
  Alternatyvą parinkau kryptingai, bet jei jau dėl patikimesnių medijų… gal tada galima sužinoti būtų Jūsų TOP-10? Ir būtų ne prošal žinoti tik www esančias – popieriniams laikraščiams neturiu laiko.

  P.S. Simocha, man Krivickas tiek Janutienė nėra šventos karvės, jei jau nusidėjo… tai negerai. Kažin ar šį sezoną išvis žiūrėjau bent vieną laidą. Bet šiuo atveju su minėtais pavyzdžiais matau žaidimą į vienus vartus.

  Atsakyti
 4. Simas

  Na ir kas toliau? Kaip pasitikėjo žmonės Krivickais ir Rūtoms, taip pasitikės. Ir šventai tikės, kad jie yra super žurnalistai… Tai parodo ir hyperbass komentaras.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hb, tavo vietoje rinkčiausi kitas, patikimesnes medijas ir žurnalistus. Keista,kad tu padirinkai tokią „alternatyvą”

  Atsakyti
 6. Hyperbass

  Turbūt nuo dabar imsiu pasitikėti žurnalistu V. Gaivenio ir tikėti jo gaminama produkcija. Taip pat imsiu prenumeruoti Lietuvos rytą, kad galėčiau paskaityti žurnalistės Lavastės darbus, taip pat skaitysiu Kauno dieną, kad nepraleisčiau nuostabių Astos Kuznecovaitės darbų… Tegyvuoja Etiška (nes neskūsta ir nesvarstyta) žiniasklaida, kuria galima pasitikėti (?) ir tikėti (?!).

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *