Prieš šmeižtą bejėgiai net aukščiausi prokurorai. Tai ką mums tada?..

pagal | 2012/01/30

Labai atidžiai šiandien skaičiau Generalinės prokuratūros išplatintą pareiškimą apie generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros atsistatydinimą. Labai sudomino frazė apie šio atsistatydinimo priežastis – „atsistatydinimas leis prokuratūrai išvengti sąmoningai ir piktavališkai metamo šešėlio”.

jei teisingai supratau, tuo norima pasakyti, kad ažkas sąmoningai ir piktavališkai bando apšžmeižti Nevera ir net prokuratūros sistemą. Jei taip yra, tuomet man kyla du klausimai:

1. Kaip galime vertinti Generalinės prokuratūros ir visos jos valdomos sistemos galimybes apginti žmones nuo tokių pat atakų, jei net generalinio prokuroro pavaduotojas yra bejėgis?
2. Jei atsistatydina tokio aukšto rango pareigūnas dėl kažkieno inspiruotos šmeižto kampanijos, tai jau yra nacionalinio saugumo klausimas. Gal tai tirs Seimo NSGK? Jei – ne, tuomet vargas ir prastos perspektyvos prokuratūros sistemai atsilaikyti prieš bet kokį nors kiek rimtesnį spaudimą. Gaila net ne Neveros, o visos sistemos.

Beje, viešai išplatintame pareiškime rašoma štai taip:

„Esu tikras dėl savo viešų ir privačių interesų skaidrumo, šiuo klausimu mane palaiko didelė teisininkų bendruomenė. Dėl tarnybos valstybei nesu sulaukęs priekaištų, tačiau būtų keblu ją tęsti tapus agresyvios priešrinkiminės kampanijos taikiniu.

Viliuosi, kad mano atsistatydinimas leis prokuratūrai išvengti sąmoningai ir piktavališkai metamo šešėlio ir padės įsibėgėjančiai, tinkama linkme nukreiptai prokuratūros pertvarkai. Visiems prokurorams linkiu profesionaliai ir sąžiningai įgyvendinti jiems patikėtą misiją.“

Pasakysiu atvirai, jei generalinio prokuroro pavaduotojas tapo kažkieno „taikiniu” dėl užimamų pareigų, tai tikrai ne ien dėl svao veiklos. Jei tai susiję su prokuratūros sistemos reforma, tai taikiniu yra ir pats generalinis prokuroras. O kas apsaugos Jį? Ar jis yra jau „užsakytas” kitas taikinys?

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Renata, čia galima tuos žodžius dar plačiau pasvarstyti:
  1. Jei jau iš baimės sistemai pakenkti paleistas iš darbo vienas vadas, tai klausimas kyla dėl pagridninio vado galių valdyti situaciją.
  2. jei tia iš tieųs tik PR triukas pasitraukimui gražiam, tai reikia dar vieną aplinkybę įvertinti – pasakius, kad kažkas rengia kampaniją nešvarią, turi būti įvardinti kalti asmenys arba už tokais durnystes reikia atsakyti.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevicius

  sigi, darome paprasčiau – prizas bus maišas obuolių

  Atsakyti
 3. sigitas

  siulau speti is triju kartu ar Butkevicius ir Mazuronis inicijuos parlamentines komisijos sudarymui kad istirti galimos smeizto kompanijos organizatorius ir uzsakovus . Prizas laimetojui – visai suvalgysiu savo ( galiu ir laimetojo) kepure. ( savos dar neturiu)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *