V Landsbergis kalba apie Vengriją, sovietmetį, teismus ir ES. Apie viską

Šiuo metu klausausi Lietuvos radijuje Gintaro Aleknonio laidoje „Ant svarstyklių” kalbančio europarlamentaro Vytauto Landsbergio. Pokalbis šv. Valentinio dieną, vasario 14-ąją, keistai atrodo, nes tokio pokalbio laikas lyg ir turėtų būti vasario 16-ąją. Bet tai tik detalės. Šventės yra šventės, pokalbis yra pokalbis, temos tos pačios ir aktualios – apie viską.

Visgi įdomiausi klausimai buvo pateikti radijo klausytojų.

Štai viena moteris klausia europarlamentaro, kada baigsis skurdas Lietuvoje.

Profesorius Vytautas Landsbergis labai paprastai atsakė, kad visų pirma reikia išsiaiškinti sąvoką skurdas.

Ir čia jis pateikė įžvalgą apie dalies lietuvių požiūrį į darbą. Tiksliau, kad kai kas mano, jog jam yra per prasti darbai ir todėl mieliau renkasi pašalpą nei darbą už nedidelį atlyginimą.

Kadangi termino, kada baigsis skurdas, europarlamentaras nepasakė, tai supratau, jog skurdas baigsis, kai baigsis skurdas galvose.

Tačiau bene įdomiausias buvo Gintaro Aleknonio apibendrinimas, kad daugiausiai klausytojai atsiuntė pašnekovui V. Landsbergiui sveikinimų, o klausimų dauguma apie teisinę sistemą ir vadinamąją pedofilijos bylą. Tai apie ją ir pakalbėjo…

Kai G. Alenonis pasakė, kad kalbant apie teismus padėtis yra „liūdna”, tai profesorius pridūrė, kad „liūdnoka, bet turi būti pasipriešinimas”. Tuo laida ir buvo baigiamia. Kaip sakė kolega Gintaras Aleknonis, pokalbį baigiame „viltingu viešu kreipimusi į teisinininkus”.

Įdomu, o kaip šį pasisakymą supras tie, kurie kovoja kedofilų metodais?

11 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Išvados gali būti skirtingos, nes kartais detalės ir požiūris lemia viską. Beje, būtent požiūris ir yra esmė daugelyje situacijų. Pvz., jei kas sako, kad Lietuvoje yra blogai (ekonomiškai) gyventi, tada klausiu, su kuo lyginate? Mes žymaii gferiau nei baltarusiai gyvename, nors buvome toje pačioje SSRS. Todėl galima net sakyti, kad gyvename labai labai gerai. Jei kas lygins save su vokiečiais ar britais, tai mano logika sako, kad toks palyginimas yra nesamonė, nes mes gyvename skirtingai dėl paprastos priežasties – ES ir demokratijos normos bei rinkos ekonomika pas mus pradėjo veikti vos prieš 20 metų. Tad negali gyventi kaip išsivystę Vakarų valstybės jau dabar, jei pats kelis dešimtmečius ar šimtmečius nedirbai panašiai kaip jie. Tas pats galioja ir vertinant teisinę sistemą ar kitas sritis. Todėl manau, kad turime žymiai geresnę situaciją nei prieš 2 ar 30 metų. Net geriau nei prieš 10 metų. Bet… Norėtųsi dar geriau. Gerokai daugiau norisi, nes matome, kad yra kitur ir geriau. Kai kur kitur.

  Atsakyti
 2. Hyperbass

  Ponas D., noriu sutarti dėl vieno. Tarkime turime du +/- adekvačius, +/- su logika nesusipykusius protus. Na, tarkim vienas šiek tiek radikalesnis, kai kuriose situcijose neturėdamas diplomato įgudžių konfliktą spręstų kumščiais. Na tarkim, tokia situacija, aš ir tamsta. Jei gauname tuos pačius faktus, parodymus ir panašiai… juk negalėtume iš to pagimdyti visiškai skirtingas išvadas? Jei aš klydau, tai bus vienas iš mūsų neadekvatus, arba angažuotas. Tokių būna – „būna”, bet aš ieškau kodėl taip būna…

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hb, man aišku, o Jums – ne. Tiesiog skirtingai suprantame kai kuriuos dalykus ir faktus. Būna.

  Atsakyti
 4. HyperBass

  Wow wow wow… Ponas D., čia jau man nebeaišku. Amžiną atilsį Kedys tuo užsiiminėjo? Kur ir kada tas buvo įrodyta? O apskritai kas ką žudė? mažiausiai 4 lavonai – tai faktas, bet kieno tai rankų darbas – Jums aišku? Man – ne.

  Atsakyti
 5. dainius radzevicius

  hb, čia jau kitas asmuo. Kitoks terminas. Nepainiokit. Šiuo atveju kedofilo asmenybę apibūdina neteisiniai ir nenormalūs metodai siekti susidoroti su kokia nors filija. Metodika leidžia žudyti kitus žmones, ignoruoti teisę, kitų žmonių interesus ir teises.

  Atsakyti
 6. HyperBass

  O man neaišku, ar Jums taip pat aiškus tas terminas kaip ir man? Už tai ir bandau suprasti to termino reikšmę Jūsų akimis. Ar kedofilas yra tas asmuo, kuris visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis gina savo ir savo artimųjų interesus?

  O man dar neaišku, ar galiu, o gal ir nebegaliu sau to termino pritaikyti.

  Atsakyti
 7. dainius radzevicius

  siūlau nenorminti ir neplėsti termino. Jis pakankamai aiškus. Jei sau negalite pritaikyti, sveikinu.

  Atsakyti
 8. HyperBass

  Ponas D., prašome plačiau – jei šį žodį kalbininkai sugalvos sunorminti, reikės įtraukti į naujausią Lietuvių kalbos žodyną. Tad metodika tada kokia – rašyti skundus, viešinti galimai korumpuotus ir(arba) nekompetetingus teisėsaugos pareigūnus, vilkinančius bylos tyrimą? Numanau, kad vėl maunatės „šlangos” karnavalinį kostiumą.

  Ponas sigitai, jaučiatės užkalbintas?

  Atsakyti
 9. sigitas

  HyperBass – jau tilpote. Visas. Sekantis etapas – pedofilų klanas. Sėkmės.

  Atsakyti
 10. dainius radzevicius

  kedofilas, tas, kuris Kedžio metodikos pasekėjas siekiant kovoti su kokia nors -filija.

  Atsakyti
 11. HyperBass

  Pradžioj, ponas D., gal išsiašikinkime kaip jau matau tapusio naujadaro „kedofilo” reikšmę. Kokius stereotipus sukišate po tuo žodžiu? Nes nežinau, ar aš šiaip violetinis, ar jau tilpčiau po kedofilo sąvoka.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *