O.Watesas: galingiausias žurnalisto ginklas – reputacija. Pritariu visu 100%

pagal | 2012/04/10

Kolega Vidmantas Valiušaitis kalbino žinomą britų žurnalistą Oliverį Watesą:

Kai esate įdarbinamas žurnalistu, jūs turite rašyti auditorijai. Ir jeigu taip dirbsite – susikursite reputaciją, „prekinį ženklą“. Ne tik sau, bet ir žiniasklaidos priemonei, kurioje dirbate.

Nei pridėsi, nei atimsi.

Na o aš rytoj su apžvalgininku Arūnu Brazausku ir kolege Dalia Vencevičiene„Laisvosios bangos” radijo stoties eteryje 9.30 val. kalbėsiuosi apie žurnalisto profesiją ir žiniasklaidos ypatumus Lietuvoje.

6 komentarai

 1. Marius

  Prisiminkim 1990m kai buvo bendra ideja -laisva Lietuva. Kas dabar bendro sieja zmones Lietuvoj? Baime del kainu kylimo ir nezinomybe del rytojaus. Palyginkime pscihikos bukles tada ir dabar. Nepaisant sunkumu tuomet pscihine bukle buvo pakili, romantizmas, o dabar baime, nerimas, panika, kiekvienas gelbekites kaip kas mokat.
  O kas zurnalistus bendro sieja? Reitingai?

  Atsakyti
 2. Marius

  Įsivaizduokite du koleltyvus. Pirmą kolektyvą vienyja bendra idėja, o antrame santykiai paremti taisyklėmis. Ten kur santykiai paremti taisyklėmis privalo suklestėti individualizmas, o kur bendra idėja, individualizmui nebus vietos.
  Individualistai palaipsniui pradės taisykles interpretuoti pagal savo supratimą. Viena ir ta pati taisyklė bus skirtingai komentuojama. Plaipsniui prasidės kova kieno supratimas teisingesnis apie vieną ir tą patį. Prasidės ginčai ir galiausiai kivirčai. Kivirčuose svarbiu faktoriumi taps jėga.
  Būtent antras kolektyvas ir yra šiuo metu Lietuva.
  Todėl žurnalistai individualistai ne iš lempos, o kolektyvo, kuriame nėra bendros idėjos ir vienyja tik taisyklės pasekmė.

  Atsakyti
 3. Marius

  Dainiau, buvo visais laikais visokių, bet stebėkim kas dominuoja. Dominuoja individualistai jautrūs reitingams ir pinigams.

  Atsakyti
 4. Marius

  Dabar nemaža dalis žurnalistų individualistai, garbėtroškos, jautrūs reitingams ir pinigams.
  Dėl šių gėrybių jie gali nepaisyti etikos, sėti paniką, žaisti žmonių emocijomis, kelti įtampą, pateikti savo nuomonę kaip faktą. Neretai jie tampa politikų, ar suinterisuotų grupių, asmenų įrankiu kai reikia kažką apjuodinti, apipilti purvais, surasti kompromatą. Intelektualaus reketo torpedos.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *