Aš už Lietuvą be melo ir smurto, bet į "jausmingą" mitingą nėjau

Šiandien perskaičiau alfa.lt straipsnį „Pilietinio mitingo dalyviai: valdžia mus laiko šunimis”. Pasidžiaugiau, kad nenuėjau į tokį mitingą. Nors idėja gyventi be melo ir smurto man labai patinka, tačiau kai kurių mitinguotojų pasisakymai ir šaukiniai yra akivaizdžiai neteisingi ir dar agresyvūs. Todėl kaip gali eiti į gražia idėja pavadintą mitingą, jei ten pilna prieštaringų ir net pagrindinei idėjai priešingų šaukinių?

Apie mitingą ir jo retoriką dar galėčiau pasakyti tik tiek – gražūs šaukiniai ir kalbos labai panašios į rinkiminius tekstus. Nes prie gražios idėjos nėra jokių konstruktyvių pasiūlymų.

Na o vien loti ant visos valdžios ir tyčiotis iš valstybinėse įstaigose dirbančių žmonių – ne visai sąžininga. Juk ten yra visokių žmonių. Todėl labai nesmagu, kad tokiame gražiame mitinge daug kalbama tik apie keleto konkrečių žmonių asmeninius interesus, nuoskaudas ir problemas. Žinoma, buvusių FNTT vadovų, vienos Garliavos šeimos ir jai prijaučiančių žmonių bloga savijautasuprantama. Jiems norisi moralinio palaikymo. Ir jie jį gauna. Tačiau ar tai padės „paspausti” ir teisines institucijas? Vargu.

Kita vertus, tikrai gražu, kad žmonės apskritai renkasi į tokius renginius: pasikalbėti, pasidalinti savo mintimis, jausmais. Ir net jei pasakomi kokie aštresni ir gal ne visai tikslūs dalykai (jei nuimtume pretenzijas į absoliučios tiesos ar vienos teisingos nuomonės skleidimą) vistiek tai galima vadinti piliečių aktyvumu. Tiesa, kai tokiuose renginiuose spekuliuojama visos Lietuvos ar visos tautos vardu, tuomet yra kiek graudu.

35 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, invalidumad, nedarbas ir kiti neigalumai daznai susije su smegenu negalia, morales trukumu, tingejimu ir kitom zmogiskom idom.

  Atsakyti
 2. Marius

  Įdomus faktas yra žmonės, kurie 100% neigia žiniasklaidą, teisėsaugą, valdžią, darbo biržą, sodrą, gyvenimo sąlygas ir netgi dangus nuspalvinamas neigimo reakcija. Esančiam neigime gyvenimo įvykiai, situacijos išties tampa slogiu sapnu. Yr tokia rūsiško filmo komedija, kai vienas herojus visą filmą sėdi invalido vežimėlyje ir kai kiti linksminasi, jis kartoja ” Jiems tai gerai”(им то хорошо), o gale filmo paaiškėja, kad jis pasirodo visai nėra invalidas ir gali vaikščioti, bet savu noru atsisėdo į invalido vežimėlį ir kartoja: им то хорошо. Kiek Lietuvoj savu noru sėdinčių invalido vežimėlyje ir kartojančių: jiems tai gerai ( им ио хорошо)?

  Atsakyti
 3. STT

  Kodėl jūs čia kalbate apie žiniasklaidą, kuri LT neegzistuoja? Kur jūs ją radote? Ar jūs iš inercijos žinių skleidėjais tebevadinate užsakomuosius popierius ir kalbančias galvas? Slogus jūsų sapnas.

  Atsakyti
 4. dainius radzevicius

  simai, „Savaitė” vis dar gyvena iš spaudos verslo. Jaučiu, kad jie kol kas tyčia neina į internetą, nes ten nėra pinigų.

  Atsakyti
 5. Marius

  O aš tai negaliu be TV gyventi. Žiūriu ir neigiu kai kažkas šneka ir elgiasi ne pagal mano proto supratimą. Nu kokie „durniai” garsiai reiškiu savo neigimą, kritikuoju, šaipausi ir sakau žmonai – tu tik pažiūrėk! TV mano gyvenimo dalis ir be jo ilgai negaliu išbūti, nėra ką veikt. Nu dar kompas yra TV pamaina, bet galiu vienu metu sedėti prie kompo ir žiūrėti prabėgomis TV.

  Atsakyti
 6. šiaip skaitytoja

  Geras pastebėjimas.TV bevei nežiūriu gal ketverius metus..dėl tų pačių priežaščių,dėl kurių čia čia vyksta diskusija.Susimokėčiau tikrai,ne dėl kiekybės..o kokybės.Dainui vertą pamastyt..,nors nėra
  ką mąstyt..tik daryt..Dalis laidos jau yra…Manau.

  Atsakyti
 7. Marius

  Dainiau, stebėk ką rašo Simas, pasiruošęs susimokėti. Dar viena niša, mokamos kokybiškos žinios internetu.

  Atsakyti
 8. Simas

  Danijoje „Savaitės” neparduoda… O ir jų puslapyje pabandžius demo versiją nesinori mokėti pinigų už itin nepatogų internetinį skaitymą… Tikrai susimokėčiau už kokybišką turinį, jei turėčiau galimybę skaityti per iPad ar bent dabartinė internetinė versija būtų neerzinanti ir įskaitoma… Sprendimas originalus, bet, manau, labai nepraktiškas. Galiu lažintis, kad internetu skaito labai nedaug žmonių…

  Atsakyti
 9. Marius

  Nauja bendravimo kultūra yra neatsiejama nuo proto kultūros. Pavyzdžiui, jeigu kažkas mąsto, rašo, kalba ne pagal mano proto supratimą, tai automatiškai prasideda kova prieš neteisingą supratimą. Neretai ginčai perauga į „apsibūdvardžiavimą”. Tokia kultūra niekur neveda, tai atgyvena.
  Pavyzdžiui, kad ir šiame bloke mes galėtume nebetoleruoti tokios kultūros. Būtų vienybė šiuo atžvilgiu, kiekvinas būtu priverstas skaitytis su šia vienybe, nes kitu atveju liktų už borto. Taip žingsnelis po žingsnelio nebereiktų grįžti atgal prie atgyvenos ir vystytusi nauja bendravimo, mąstymo kultūra.

  Atsakyti
 10. Marius

  O aš manau, kad šiuo metu yra puiki galimybė pradėti mitinguoti kuriant naują kultūrą. Po truputi, savo elgesiu, darbais.
  Ši idėja galėtu suvienyti žmones kovoti be kovos.

  Atsakyti
 11. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, Simai, ar matei šios dienos mano interviu su Arūnu Marcinkevičiumi. Aš kartais jų leidinį pavartau. manau, kad jei pataikė į segmentą ir dabar turi 180 tūkt tiražą. Jie tikrai gal kiek politiškai yra prėski, bet užtai neturi to negatyvo ir bjauraus ir agresyvaus subjektyvumo.

  Atsakyti
 12. Simas

  Tai aš ir keliu klausimą: ar siekiama, kad subjektyvumas dominuotų mūsų žiniasklaidoje? Na, bet koks vieno asmens darbas jau yra subjektyvus, tačiau tokioje Lietuvoje, kokia ji yra dabar, manau, BŪTINA siekti maksimalaus objektyvumo. Bet realybė rodo, kad einama visai kita linkme…

  Kalbant apie patį mitingą, tai man irgi idėja patinka (sakyčiau, kad ji netgi reikalinga), bet, štai, kai kurie kiti organizatoriai ir dalyviai sukelia atstūmimo reakciją…

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, ši tema kaip ir daugelis kitų – nušvietsa nebūtinai obejktyviai. Vien detalių, citatų parinkimas jau yra subjektyvus pateikimas. Tad ši istorija – ne išimtis. Subjektyvums ima dominuoti.

  Na o mano atveju man nerekėjo visko vertinti prieš rašant komentarą. Jau vien ta skirtingų žmonių samplaika, tekstai iš pasisakymų (pvz., Dariaus Kuolio) ir šaukiniai mane privertė rimtai susimąstyti, ar pritarčiau daugeliui teiginių. Akivaizdžiai ne. Todėl mitingas yra kaip mitingas, o jame dalyvauja žmonės. Ir čia jau vieningo požiūrio nebūtina turėti., Todėl ir rašiau, kad mitingo idėja man 100 proc. tinka. Visa kita – nebūtinai.

  Atsakyti
 14. Simas

  Dainiau, šį sykį pritariu vienai hb minčiai. Apie mitingo nušvietimą žiniasklaidoje. Mane nuo Lietuvos skiria šimtai kilometrų, tačiau skaitydamas visas žinias aiškiai pastebėjau išankstinį nusistatymą prieš mitinguotojus ir jų organizatorius. Neturiu ko slėpti, dėl to atvirai pasakysiu, kad pakankamai gerai asmeniškai pažįstu vieną iš organizatorių – Nepriklausomybės Akto signatarą R. Ozolą. Taigi, skaitydamas žinias, nes tai buvo BŪTENT ŽINIOS (nejaugi tai ir vėl buvo tik nuomonės-apžvalgos iš aikštės?) iš mitingo, susidariau įspūdį (tiksliau, visose žiniasklaidos priemonėse buvo taip užakcentuota) , kad gerb. R. Ozolas mitinge nekalbėjo… Kiek suprantu (ir žinau) tai yra netiesa ir jau dabar galiu atsakingai teigti, kad kažkas specialiai norėjo gan neigiamai nušviesti šį mitingą ir akcentu sudėliojo BŪTENT TAIP. Gali būti dvi priežastys. Arba ypatingai didelė žurnalistų ir redaktorių nekompetencija (arba perdėtas noras netiesiogiai kištis į valstybėje vykstančius procesus – tarkim, palaikyti stabilumą), arba tikrai kažkas iš šalies įtakoją ŽINIŲ akcentus. Tikiuosi, Dainiau, žinote ką reiškia ŽINIOSE (netgi įtakingų apžvalgininkų nuomonėse) tam tikri akcentai, nors jie, žvelgiant iš pirmo žvilgsnio, lyg ir nemelagingi? Tokiems teiginiams pagrįsti turiu dar keletą objektyvių ir subjektyvių argumentų, kurių, kol kas, nenoriu viešai aptarinėti.

  Atsakyti
 15. šiaip skaitytoja

  Diskusija gavosi tikrai puiki.Ypatingai tarp Mariaus ir Dainiaus.Labai sunku būna diskutuoti ar šiaip kalbėtis kai nematai žmogaus.Bet čia manau pavyko.
  Ir HB labai padėjo.Todėl jam ir būtinas prizas.
  Bet…bet tik kad paskui neišpuiktų..:))

  Atsakyti
 16. Marius

  Dainius HB atžvilgiu elgiasi kaip tikras krikščionis, daosas, budistas, išminčius – etiškas žurnalistas.

  Dainius priima turinti kitokį supratimą kaip naudingą treniruoklį savo proto mankštai.

  Kaip tikruose rytų kovų menuose, priešas tampa masažuokliu.
  Tave lupa per tam tikrus taškus, o tu malonumą gaudai ir ryškinį jį, augini su kiekvienu smūgiu, tai keičia organizmo, pscihikos tonusą kaip ir geras masažas.

  Atsakyti
 17. Marius

  „Apie tikrąją keiksmažodžių prigimtį”

  Jeigu uždraustume keiksmažodžius tai jais taptų kultūringi žodžiai.

  Kodėl?

  Todėl, kad prote yra SAVYBĖ NEIGTI kai kažkas kalba, rašo, elgiasi ne pagal jo supratimą.

  Tad keiksmažodžiai, įžeidinėjimai tai PROTE ESANČIO NEIGIMO išraiška.

  Juokinga kai kitam yra sakoma: nesikeik, elkis kultūringai ir t.t.

  Juk priežastis tai ne būdvardžiai , o proto savybė – neigimas.

  Pamėginkite išmesti šią proto savybę iš savęs!?

  Arba pamėginkite išmesti iš savęs tą niekšiškumą, purvą kurio jus nekenčiate kitame ir kovojate prieš tai!?

  Todėl ir kovojate, kad turite tai savyje!

  Ar realu nugalėti patį save, tai yra sunaikinti vieną dalį savyje vardan kitos?

  Atsakyti
 18. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, Hb ir man ne visada patinka 🙂 Mes su tavimi galime padiskutuoti ir bandydami nekreipti į kai kuriuos komentarus dėmesio. Juk neprivaloma kiekvieno nuomonę skaityti. Kita vertus, HB turi kritišką požiūrį apie bevik viską, ką aš galvoju 🙂 Tad man tai yra labai gera proto mankšta kiekvieną kartą išgirsti kriitšką požiūrį ir pagalvoti, o gal aš tikrai blūdus galvoju 🙂

  Atsakyti
 19. HyperBass

  Ponas Sigitas matyt nežino kas tai yra diskusija 🙂 Beje, IP galima per proxy kokį tik nori pasidaryt.

  Atsakyti
 20. sigitas

  štai dėl tokių kaip Hyperbass kažkaip nebemalonu pasidarė lankytis Tavo bloge, Dainiau. O pradžioje buvo visai malonu padiskutuoti. Koks Artūras Račas tokį HB būtų jau seniai „pasmaugęs” pagal jo IP adresą. Radikaliai. Ir bulvės vėl žydėtų… 😉

  Atsakyti
 21. Arunas

  „Na o vien loti ant visos valdžios ir tyčiotis iš valstybinėse įstaigose dirbančių žmonių – ne visai sąžininga. Juk ten yra visokių žmonių.” Puikus pastebėjimas.

  Atsakyti
 22. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariua, tokaisi atvejais prisimneu Tolstojų ir jo frazę apie darbą, kuris išlaisviną žmogų nuo…. 🙂 pats žinai ko 🙂

  Atsakyti
 23. Marius

  Jo, gerai, kad yra dar gamta, o ne vien tik protas. Beje, pabuvus gamtoje ir protas kitaip dirba, šviežiau, pozityviau.

  Atsakyti
 24. Hyperbass

  Ponas Dainiau, Jūs komentavote tik Rimanto Varnausko straipsnį…

  Atsakyti
 25. dainius radzevicius

  hb, komentavau tik citatas ir šūkius. Jie pakankamai pasako. O oru ir saulute mėgavausi prie ežero 🙂

  Atsakyti
 26. Hyperbass

  Ponui Dainiui – dėkui, garaže kuo pasivalyt tepalus tvarkant mašiną dar turiu. Dovanokite juos fanei – „šiaip skaitytojai”, ji tikrai to verta.
  O poniai/panelei(?)/merginai(?!) šiaip skaitytojai norėčiau pabrėžti, kad Tauta nepasirašinėju. Mano nuomonė tikrai nėra objektyvi, ir niekada aš jos tokia nepristatinėjau. O kelias yra paprastas – daugiau objektyvumo ir žvilgsnio į save iš šono. Duotuoju atveju ponas Dainius galėjo pasivaikščioti gryname ore saulei šildant prie Seimo, pasižiūrėt savom akim kas ten susirinko, pasiklausyt kas ten pezėjo, ar nelabai pezėjo. Po to pasiskaityt kaip MASS MEDIA pristatė šitą renginį. Ir pažiūrėt kas kokiomis akimis tą renginį matė ir kaip apie tai atsiliepė. Bet… geriau paskaityt alfa.lt (ačiū, kad ne Lrytas, nuoširdžiai) ir po to pasakyt savo išankstinį nusistatymą, kuris jau buvo ir neskaičius alfa.

  Atsakyti
 27. šiaip skaitytoja

  Hyperbassai,na Tau jau visai…blogai:)Dantukus aš valau,užpakaliuką plaunu.Jei laižau?, tai tik ledus..
  manau,kad visiems aišku,kad tai tik mano nuomonė..
  O tamstos nuomonė? Ar ji ne subjektyvi? Tamstos nuomonė? ,jau objektyvi!!:))?Aš ne prieš Tamstą?Graudu,bet norisi paklaust,kiek Tamstai metukų?
  Kuo pats spekuluoji?Ar ne Tautos vardu?Norėtum,bet..kelnytės per trumpos….)
  Nežiažnau,bet Tamsta,kažkoks minties GALIŪNAS..
  Gal parodyk kelią..kurio pats ieškai ir nežinai..

  Atsakyti
 28. Hyperbass

  Šiaip skaitytoja, o kam skrepliuotis? Tamsta eikit gal dantis išsiplaut, o tai ne koks nuo Tamstos kvapas sklinda, turbūt nuo užpakalių laižymo…

  O ponui žurnalistpalaikių Generalisimusui… Vis pasimiršta, kad Tamsta vis dėlto neesate viešas asmuo ir čia tik Tamstos subjektyvi nuomonytė reiškiama, o ne pozicija.
  Labai šaunu, kai pradedama rašyti apie dalykus, kurių nei matė, nei girdėjo, tik kažkur skaitė… Sugedusio telefono principas. Nors Tamstai ir graudu, kad kažkas spekuliuoja Tautos vardu, tebūnie, ji nevienalytė ir gal tam demonstrantui taip atrodo – kam nuo to skauda? TAČIAU – „…kai kurių mitinguotojų pasisakymai ir šaukiniai yra akivaizdžiai neteisingi ir dar agresyvūs”, į tai galima pasakyti, kad kai kurių žurnalistpalaikių postai yra taip pat tada akivaizdžiai buki, klaidinantys ir nenuoširdūs 🙂 Po to pats sakote, kad nesąžininga buvo iš Nako pusės paloti ant tų institucijų. A, bet čia iškrentam iš konteksto – žurnalistpalaikių biurokratėlis ir ekspertai.eu neskaito ir ten kažkokia ne tokia nuomonė apie juos – kurgi ne 🙂
  Na vis dėl to … nėra bendrų vertybių pagrindo diskusijai.

  Atsakyti
 29. šiaip skaitytoja

  Dainiau,labai norite „kaktuso”..Bet manau,kad to „kaktusiuko” labai nori Hyperbass..Na duokite jam nors kažkokį prizą..Jis taip stengiasi…ir Jam 100 balų visose srityse.Jis tikras komentatpalaikių GENEROLAS!!!!!:)))

  p.s Hyperbass,..tik nesiskrepliuok:))))

  Atsakyti
 30. Dainius Radzevičius

  hb, gaila, kad negali 🙂 mielai paimčiau 😉 iš paties rankų – nors kaktusas. Tiesa, o kokie „nuopelnai”?

  Atsakyti
 31. Hyperbass

  Et… skirčiau Tamstai, žurnalistpalaikių generole, rožinės avietės apdovanojimą žurnalistikos srityje, jei toks būtų. 10 balų 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *