Etikos sargai: "Lietuvos žinios" meluoja ir žemina reputaciją

pagal | 2012/05/14

Šiandien gavau Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimą, kuriuo labai aiškiai pripažįstama, kad dienraštis „Lietuvos žinios” ir jo straipsnį „Žurnalistai ir tarsi žurnalistai” (autorė Rūta Skatikaitė) perspausdinęs portalas www.alfa.lt skleidė (ir tebeskleidžia) melą apie Lietuvos žurnalistų sąjungą ir jos pirmininką, o tuo pačiu pažeidžia dalykinę organizacijos reputaciją bei žemina pirmininko garbę ir orumą.

Norintys visą sprendimą skaityti gali jį rasti štai čia.

(2012-05-08) sprendimas Nr SPR-40 (Lietuvos žurnalistų sąjunga v Lietuvos žinios lzinios lt alfa lt)


Tačiau jei kas tingės skaityti visą tekstą, tai skelbiu tik esminę sprendimo informaciją:

„Šiuo atveju teiginiuose „Atrodo, D. Radzevičius netyčia atskleidė komisijos veiklos esmę. Penkiolikos atsitiktinių žmonių grupė gali sužlugdyti viešosios informacijos priemonę, jei pripažins ją neetiška“, „Priėmus šią pataisą būtų suduotas dar vienas smūgis Lietuvos žiniasklaidai“, „Tokiu atveju pagaliau būtų sukurta veiksminga susidorojimo su žiniasklaida schema – nepalankus Etikos komisijos sprendimas reikštų leidinio, TV kanalo ar radijo stoties žlugimą“, „Apie tokią schemą daugelį metų svajojo politikai ir valdžia, tačiau ją sukūrė LŽS ir jos pirmininkas“, „Ironiška, kad represijų iniciatyvos prieš „Respublikos“ leidinių grupę, nacionalinį dienraštį „Lietuvos žinios“, populiariausią šalies kanalą TV3, kur sukurta daugybė žurnalistų darbo vietų, kyla iš LŽS“, „Žurnalistų savivalda tikrai išsigimė, jeigu ji puola žurnalistus ir smaugia žiniasklaidą, kuri atlieka savo misiją informuoti visuomenę“, „<...>galbūt nelabai suprasdamas, kokių juodašimtiškų jėgų įrankiu jis gali tapti“ paskelbta informacija apie Pareiškėjo veiklą neatitinka tikrovės.

Pažymėtina, kad tokio pobūdžio informacija yra nepagrįstai teigiama apie Pareiškėjo veiklos nesąžiningą tikslą, jo siekius ir tokiu būdu ne sąžiningai kritikuojamas viešasis asmuo, bet visuomenei suponuojama išvada apie jo nesąžiningą visuomeninę veiklą, todėl minėta informacija pažeidžia Lietuvos žurnalistų sąjungos dalykinę reputaciją, žemina jos vadovo garbę bei orumą ir pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 3 straipsnio 3 dalį, 19 straipsnio 2 dalį bei 41 straipsnio 2 dalies 1 punktą.”

Todėl jau dabar galiu atvirai sakyti ir kartoti – „Lietuvos žinios” rašė netiesą ir nepagrįstai puolė Lietuvos žurnalistų sąjungą tuo metu, kai jie patys ir dalis kitų žiniasklaidos priemonių turėjo akivaizdžių problemų su savo etika.

Dabar jau žinau, kad ir toliau jie turi rimtų problemų su etika, nes dienraščio „Lietuvos žinios” vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas net nesiteikė etikos inspektoriui pateikti kokius nors paaiškinimus dėl jo vadovaujamame laikraštyje skelbiamų paskvilių.

Beje, etikos inspektoriaus tarnybos sprendime labai aiškiai parašyta, kad nors tikrai esu viešasis asmuo, tačiau šiuo atveju Rūtos Skatikaitės melai ir žeminantys teiginiai perlipo bet kokias padorumo ir teisės ribas.

4 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  Mariau, tai konstatuojama tik pirmoji tavo teiginio pusė. Kita yra aiški pagal elementarią išmintį žmonių: „Kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako” 🙂

  Atsakyti
 2. Marius

  Įdomu kieno reputaciją, garbę ir orumą žemina Lietuvos žinios? Panašu, kad savo.
  Gaunasi, kad norintis pažeminti kitą, pasižemina save.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  sigitai, o kam komponuoti. Čia tokie reklaminiai triukai, kurie veikia tam tikras auditorijas. Tad žaidžiama neišprususio, bet norinčio priklausyti kuriai grupei (pagal naciją ar dydį) skaitytojo priklausomybėmis ar kompleksais.

  Atsakyti
 4. sigitas

  man tai labai linksma skaityti tokias frazes ” nacionalinis dienraštis” (nacijos klausiau – neprisipažįsta),populiariausias šalies kanalas (šalis ta Garliava) , „kuri atlieka savo misiją informuoti visuomenę” – šitas geriausias . Sunku suprasti – ar tai rašęs žmogus bukas, ar visai bukas. Nejau taip sunku nors kiek tokius šūkius įkomponuoti į bendrą lietuviškos žiniasklaidos šiandieninį įvaizdį.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *