Wikileaks ir V. Tomkaus dėka Lietuva buvo pastebėta ESBO ataskaitoje. Ačiū jiems abiems

pagal | 2012/06/27

Jau šį penktadienį, 9.30 val. Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme bus paskelbtas sprendimas baudžiamojoje byloje, kuri buvo dar pernai man iškelta šio teismo teisėjos pagal Vito Tomkaus skundą dėl galimo šmeižto mano komentare „Wikileaks: Tomkaus “Respublika” išdavė ir pardavė žurnalistiką„.

Laukdamas šio sprendimo prieš keletą dienų gavau informaciją apie jau viešai paskelbtą ESBO atstovės žodžio laisvei Dunjos Mijatoviš ataskaitą. Mininos įvairios šalys, kuriose yra rūpesčių su žodžio laisve ar vyksta kokie svarbūs procesai.

Dešimtame šios ataskaitos puslapyje yra minima ir Lietuva. Iš esmės galiu tik pasidžiaugti, kad dėl man Vito Tomkaus dėka iškeltos baudžiamosios bylos, ESBO pagaliau atkreipė dėmesį ir į užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio siūlymą dekriminalizuoti veikas, susijusias su nuomonės skleidimu, žodžio laisve.

ESBO atstovė taip pat ataskaitoje paminėjo ir man iškeltą bylą, kaip akivaizdų pavyzdį tokio klausimo svarstymui. Visą ataskaitą galima rasti štai čia. Galiu tik priminti, kad ESBO yra priėmusi principinę nuostatą, kad už žodžio laisvę neturėtų būti taikomos kriminalinės bausmės. Dalis šalių tai jau padarė, o Lietuva dar ne. Beje, dekriminalizacija įvykdyta net tokiose šalyse, kurios gali atrodyti turinčios daugiau problemų su žod-io laisve už mus, pvz., Armėnija, Krigizija.

Tikiuoi, kad šis procesas padės Lietuvai iš naujo peržiūrėti teisės aktus, kurie susiję su žodžio laisve ir jos ribojimu.

O kol kas laukiu penktadienio 🙂

4 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  Žurnalistų padirinktas gynimo būdas ir jo turinys

  Atsakyti
 2. šiaip skaitytoja

  Na ką aš žinau?Gal tikrai vėl” einu daržo ravėt”.
  Man gal „vaidenasi”?Bet,Dainiau,Jūsų straipsnis:
  „Lobistas A.Romanovskis,įtariamas nusikaltimu ir pagalba iš žurnalistų.Gėdinga?”Tada kas čia „GĖDINGA”?
  Nesuprantu niekaip.Ar pagalba gėdinga,ar žurnalistai ne tie,ir dar”gėdingi”?O jeigu Jūs jau būtumėte palaikęs,tai jau „negėdinga”?Ar kaip?

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  skaitytoja, aš nekariauju 🙂 Tai pilietis VT kariauja. Su visais aplinkui 🙂 Man laiko ir mintims lieka 🙂
  O, kad A. Romanovskį draugai palaiko – tai labai gerai. Aš manau, kad draugai visada turi palaikyti. Ir formų yra įvairių. Taip ir turi būti. Mano atveju palaikymo moralinio turiu pakankamai 🙂 Ir už tai dėkoju kolegoms, draugams, bičulaims, giminėms, kaimynams 🙂 Žodžiu, visiems. Ir net tiems, kurie nepalaiko. Savrbu, kad jie žino reikalo esmę.

  Atsakyti
 4. šiaip skaitytoja

  Dainiau,Tu taip džiaugiesi savo bylos baigtimi su V.Tomkumi.Aš irgi džiaugiuosi.Nebereiks Tau „kariaut”.Turėsi laisvesnių minčių ir laiko.Be to nori,kad Tave palaikytų.Ir tikrai norėtum,kad
  žurnalistai.Bet labai esi nepatenkintas,kad A.Romanovskį,kažkas palaiko,o jei žurnalistai?
  Blogai?Jam gi irgi reikia palaikymo,kol visi nežinome
  teismo baigties,kaip ir Tavo padėtyje buvo.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *