Piliečiai prisideda prie žodžio laisvės gynimo. Paaukota 1750 litų

Šiandien gavau preliminarius duomenis, kad pilietiškai nusiteikę žmonės jau paaukojo 1750 litų, skirtų žodžio laisvės gynimui. Šie žmonės konkrečiai aukoja „Žodžio laisvės gynimui Vito Tomkaus baudžiamojoje byloje prieš Dainių Radzevičių”.

Ačiū visiems. Net kelios dešimtys žmonių jau savanoriškai finansiškai prisidėjo prie Gintaro Grajausko Facebook tinkle surengtos akcijos „Dainius Radzevičius vs Respublika: kaip kas moka, kiek kas gali”. Dar daugiau žmonių siunčia moralinį palaikymą, nes minėtoje grupėje yra net 838 žmonės.

Todėl jau dabar galiu sakyti ir kartosiu AČIŪ visiems, kad esame kartu ir solidarūs. Tikrai tikiu ir jaučiu, kad pavyks bendrai įveikti teisinį absurdą, sukurtą teisėjos sprendimu ir leidėjo V. Tomkaus skundu.

Ir dar noriu visiems viešai ir aiškiai pasakyti, kad kol nepavyks apginti mano ir kitų žmonių teisės viešai kritikuoti prastos reputacijos viešus asmenis, nusišalinu nuo galimybės vadovauti LRT Tarybai. Raštu šį prašymą referentei įteiksiu kai tik grįšiu į Lietuvą.

54 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  adwer, ne tai norėjua paakyti. Tarp eilučių sakiau, kad mes su ja skirtingai suprantame tai. Todėl gali būti tiap, kad skirtingai suprasdami, skirtingai ir vertiname. Ir nieko čia nepadarysi 🙂 Būna juk kartais. Ir tikrai nesakau, kad ji neturi teisės į žodžio laisvę. GinDieve nuo tokios nesąmonės.

  Atsakyti
 2. asdwer

  Na iš to ką parašei tai tarp eilučių supratau kad tu simbolizuoji „žodžio laisvę”, o Janutienė – tai kas neetiška ir nežurnalistiška? 😉

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ne kartą. Pakalusk jo. Kia buvo LŽS narė, net už avdokatus mokėjome. Jie pameni tokią bylą, kur su Stulpinu bylionėjosi. Šiiap jos didžioji dalis veiklos man absoliučiia nepriimtina, nes ji neprofesionali. Bet… Visokių yra, matyt, visokių ir reikia.
  Beje, Rūta papratsia pagalbos ir nesikreipia pastaruoju metu. Ji mane ir kia kuriuos kolegas visaip išvadino ir nebendrauja. Tad kaip man ją palaikyti siūlai? Manau, kad būtų kvaila. Beje, ji manęs irgi, man atrodo, „nelaikino” Tomkaus istorijoje. Dar daugaiu, buvo tame leidinyje pernai mane irgi kažkaip išvadinusi 🙂 Tad nereikai žmonių, kurie turi skirtingas vertybes dėti dirbtinai į krūvą pavadinus viską „žodžio laisve”

  Atsakyti
 4. asdwer

  Dainiau, bet ar palaikai Janutienę jos kovoje „viešai kritikuoti prastos reputacijos viešus asmenis” ? 😉

  Atsakyti
 5. asdwer

  Dainiau ar apginsi Janutienės teisę „viešai kritikuoti prastos reputacijos viešus asmenis” ? 😉

  www delfi lt/news/daily/kedys/lstankunaites-advokatas-gcerniauskas-del-smeizto-skundzia-dkuoli-astancikiene-ir-rjanutiene.d?id=59060671
  ar dabar prasidės dvigubas standartų taikymas? 😉

  Atsakyti
 6. Regina

  „Šiaip skaitytoja” yra ne moteris, o boba…O bobos yra žiauresnės už vyrus…Bet man atrodo, kad ją vakar kamavo PKSG sindromas(prie klaviatūros sėdi girta)..Gal ir užmigo veidą įrėmus 🙂

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, visų pirma, jie ne babajai. Visų antra, saulės pas juos daugiau. O būnu ten, nes mane kviečia dalintis įvairia patirtimi žiniasklaidos, jos teisės ar scialinių medijų srityse. Tad mielai važiuoju, nes galima ir pačiam labai daug sužinoti, nes susipažįstu nuolat su labai daug įvairių žmonių. Štai prieš savaitę Uzbekistane susipažinau su korėjiečiu, japonu, indusu, austru ir daug įdomaus sužinojau apie jų žiniasklaidos aktualijas.

  Atsakyti
 8. Regina

  Dainiau, vyk tu šitą be kudlų, ko čia ji drąskosi? Qwerty, čia dėl tavęs taip?

  Atsakyti
 9. šiaip skaitytoja

  Mes moterys,kalbame,kaip Kazcstane,nors jaučiamės, kaip be”kūdlų”.Bet čia jau Taip,kaip VYRAI pasakys?)
  Gal tikrai geriau mums be „kūdlų”?,bet su vakariene.
  Na tikrai jau”vargo vakarienė”,dar gal „nepaskutinė”,bet tikrai „vargo”.

  Atsakyti
 10. Regina

  Klausyk, Dainiau, a ko tu taip dažnai pas tuo babajus vieši? Ar tu jiems ten kokią „žurnalistinę saulę” nuveži, ar iš jų parveži?

  Atsakyti
 11. šiaip skaitytoja

  ogi šiaip ar taip mes” bobos” dabar ir „kalsimės”.
  Plaukus viena kitai nurausime.Patinka jums ar ne,bet būsime be „kūdlų”.O,Jūs,jau vyrai,tikrai nuspręsite,kas geriau?:Ar boba su „kūdlomis” ar be.
  Tik prašome negaišti..,nes ir akis „iškabinsime”.Pačios sau,o ..gal jau,Jums,vyrai? Alaikyti?mes tai jau”negyvai”.Tirtybės Jums.Mes jau surasime kaip,palaikyti Jus svarbu esate Jūs.

  Atsakyti
 12. Regina

  Dainiau, pala , pala…tuoj pažiūrėsiu, kas tas pilietiškumas…nuva „Pilietiškumas – pareigų atlikimas savo valstybei, tautai, į pilietiškumo sąvoką įeina vertybės, moralė, darbas, sąžiningumas ir dora.
  Pilietiškumu taip pat laikomos visuomeninės pareigos valstybei (Privalomoji karo tarnyba), aktyvumas per rinkimus (ėjimas balsuoti), dalyvavimas pilietinėse akcijose, istorijos žinojimas, pagarba valstybės simboliams, įstatymų laikymasis.”…Bet apie pinigus čia nieko nerašo…

  Atsakyti
 13. Regina

  Oi, atsiprašau nei šiokia, nei tokia skaitytoja (o kodėl ne prenumeratorė?), gal judu su qwerty pora? Na tikrai nekonkuruoju :DDDD

  Atsakyti
 14. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Na va, o aš rašiau apie pilietiškumą 🙂 Gal kas pamiršote temą 🙂 Kita vertus, vakarėlis taip dažnai ir vyksta: prasideda kokia nors proga, o baigiais… Kaip kam 🙂

  Atsakyti
 15. šiaip skaitytoja

  Qwerty,o gal pažinčių svetainės,Jums tiktų?
  Bet, gal ir atradote savo moterį.Tada sėkmės.:)
  Vistiek kažkas mums padeda.Jei ne Dievas,tai gal
  kažkieno sukurtas puslapis.Tada būtinai padėkokite
  Dainiui.:)Viskas vistiek tik į gerą.:)

  Atsakyti
 16. šiaip skaitytoja

  Reginai.Darbas kokį tu bedirbtum,pačiam, yra veritngas.
  Taigi jei ir este „etikečių” klijuotoja,tikrai viskas puiku.Svarbiausia, ant burokėlių stiklainio,
  neužklijuoti „etiketės”,kad tai morkos.Na nežinau kaip tai atskirti,bet gi galima pasiklausti.
  Arba bandykite.Sėkmės.

  Atsakyti
 17. Qwerty

  Moterys, baikit pyktis.Aš Reginos draugas, jai negalima tiesiogiai prieštarauti, kaltinti ją ar priekaištauti. Juo labiau daryti tai tiesmukai. Aklai ginsis, pati puldinės… Galų gale bus kaip visuomet-užsidarys,užsibarikaduos, nes tik pačia savim pasitikėti gali, kaip ir suprasti ar mylėt.

  Atsakyti
 18. šiaip skaitytoja

  Vėl, klijuoji etiketę”nei šiokia nei tokia”.
  Ar atspėjau,dėl tavo darbo,kad dirbi „etikečių „klijuotoja?

  Atsakyti
 19. šiaip skaitytoja

  Taip,Regina,tu tiesiog ypatinga.Todėl jau ne tik Marius,bet visi naršo tave ir piešia tavo psico tipą.
  Visi be išimties,net moterys.Pamastyk.

  Atsakyti
 20. Regina

  O kodėl tu „šiaip skaitytoja”? Žodis „šiaip” man asocijuojasi – nei šiokia, nei tokia…

  Atsakyti
 21. Regina

  Aš tik etiketes klijuoju, o Marius mane narsto…piešia mano psicho tipą, šviečia rentgenu ir t.t….Dėl ko aš protestuoju…

  Atsakyti
 22. šiaip skaitytoja

  Regina,vėl klijuoji „etiketes”.Įdomu kur pati dirbi?:)

  Atsakyti
 23. Regina

  Mariau, ar pats kartais nedirbi „Psichologija tau” ar kažkokiam pan.?

  Atsakyti
 24. Marius

  Regina, šokiui prašom, bet ne „pašokdinti”.
  Kritikuoti ir pašokdinti kitus tau tai galimybė susireikšminti,išstayti save kaip vertybę, bet deja kritiką savo atžvilgiu tu priimi skaudžiai, tai išduoda užslėptos, užmaskuotos gynybinės reakcijos.

  Atsakyti
 25. šiaip skaitytoja

  Taip,Dainiau,turime daug dar neatrastų,takų ir takelių.Taigi belieka jų ieškoti.Aišku,tiems,kam
  reikia.O kam nereikia,galima miegoti ir ant „laurų”:)

  Atsakyti
 26. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Šiaip skaitytoja, tai mes ir būsime skirtingi. Tai ir yra žavesys. Kažkada suvienu žmogumi kalbėjau apie pilietinę viusomenę. Jis labai aštrsiia klabėjo, kad Lietuvoje tokios nėra. Klausiau, kodėl. Sako, kad dėl to, jog nėra vieningos, galingos masinės jėgos, kuri būtų dauguma ir nugalėtų valdžią. Pasakiu, kad tai ne pilietinė, tai nauja poliitnė valdžia. Bet irgi baldžia. Jis man atsakė, kad aš nieko neusprantu. O aš pamaniau, kad pilietinė, tai ne iš vienbos galingos masės, o iš skirtingų ir vieni kitus suprantačių sudaryta visuomenė.

  Atsakyti
 27. Regina

  Marius kažkur aplinkui, galimai, gal būt, kažkur tai…Nu jo…Panašiai…Suprantate, man sunku keistis…Bet aš labai gerai priimu kritiką ir esu neįžeidi…Ir jeigu šeimininkas man atleidžia, tai ateity, bendraudama su jo svečiais pasiklausiu, – ar galiu Jus pašokdinti (šiaip reikėtų sakyti – pakviesti šokiui, bet čia nėra fizinio kontakto)..Tinka ar ne?

  Atsakyti
 28. šiaip skaitytoja

  Regina,taip atrodo,kad dirbi „etikečių” klijuotoja.”Draugeliai”,”pataikaujantys”tai,pagrindinės tavo, „etikėtės”.
  Taigi vakarėlis tęsiasi,bet užsiklijuok sau „etiketę”-„nepataikaujanti”,”ne draugė” ,na kaip pati sugalvosi.
  Nėra čia nei „pataikaujančių” ar „draugelių”.
  Tiesiog bendraujame.Kaip gaunasi ar nesigauna visai
  gal.Na tikrai jau visi suprantame,kad mes tik žmonės ir tikrai ir matome ,ir girdime ir suprantame skirtingai.O dar kai perskaitome kiekvienas skiringai:”teisti negalima pasigailėti”?
  Nusiramink.

  Atsakyti
 29. Dainius Radzevičius

  Regina, it means? Galėč tik pamislyt, kad lieki svečiuose, bet… Grai, jauskis kaip namie, bet jei liksime tik aš, tu, hyperbass ir niekas kitas, tai tada bus vakarėlis trise 🙂

  Atsakyti
 30. Marius

  Regina,
  kitaminčiai čia toleruojami, bet panašu, kad tu su savo taisyklėmis į svečius vaikštai.
  Susidūrusi su kitaminčiais, tau nepritariančiais ir neįtinkančiais pradėjai įrodinėti savo tiesą.
  Sarkazmas, ironizavimas, kritikavimas visa tai yra neigimas. Kas neįtinka tavo proto supratimui tu neigi ir agresyvėji tau neįtinkančių atžvilgiu. Agresyvumas tavo pasireiškia savo tiesos įrodinėjimu. Deja tai viso labo tik tavo proto supratimai , deja tu juos sureikšmini iki tiesos. Savo be abejo.
  Vienybės jausmas tau svetimas, todėl pastoviai mini apie padlaižiaujančius D. Radzevičiui. Jei nebūtum egocentriška ir stokojanti išskirtinio, ypatingo dėmesio jokių padlaižiaujančių čia nematytum. Lygybės jausmas tau irgi svetimas, o esi hierarchijos tarnaitė, padlaižūnė. Skirstai žmones hierarchijos skalėje ir iš stovinčių aukščiau hierarchijos skalėje trokšti išskirtinio dėmesio savo personai, proto supratimams, tiesai. Pasipūtėlė stokojanti ypatingo dėmesio iš stovinčių aukštesnėje hierarchijos skalėje. Todėl nieko pozityvaus tu negali sukurti, o tik pasišaipyti iš nepritariančių tavo tiesai. Sarkazmas, užslėptos gynybinės reakcijos, jautrumas savo asmeniui, teisingiems tavo proto supratimams. Tuštutė ir tiek, kuri atėjusi į svečius gali nachališkai atsidaryti šaldytuvą ir pradėti jame daryti savo tvarką.

  Atsakyti
 31. Dainius Radzevičius

  Regina, taigi rašiau, kad mqn norisi bendrauti. Mane gsli ir turėtum kritikuoti 🙂 tik kitus atsargiau vertink. Muk man tai kas, nepabėgsiu iš dainius.org 🙂 Bet yra žmonių, kurie pas mabe arėję njaukiai jaučiadi dėl tavo komentarų jų atžvilgiu. Tad galvokime, kad esi vakarėlyje, kuriame gali būti savimi komentodama mane. Kitus vertink kiek atsargiau. O iš vakarėlio niekas nėra išprašomas.

  Atsakyti
 32. Regina

  Dainiau, supratau….kad tau ir tavo draugeliams kitaminčiai nereikalingi….Aš galiu dar kartą patvirtinti, kad pati manau, jog Tomkus prastos reputacijos žurnalistas ir tikrai nemanau, kad jis teisus, nors pirmą teismo instanciją ir laimėjo, …bet labai galimai laimės ir antrą ir trečią (jei leisitės iki to)…Tiesiog mane labai domina teisiniai dalykai Lietuvoje ir dėl to užkliuvau tavo tinklapy…dar ir dėl to, kad susikirto tais klausimais mūsų nuomonės….Aš tiesiog tave norėjau užvesti ant to, kad tu pamąstytum, ką darei ne taip ir kokių ėjimų į priekį nenumatei…ir ką turėtum keisti…Tiek to, jeigu tau smagu būti apsuptam tik pataikaujančių draugelių, tai tavo teisė tai turėti…O aš atsiprašau ir atsitraukiu, kol nepadavei į teismą…Juk šiais laikai taip madinga 🙂
  Kuo geriausios kloties visiems!!!!!

  Atsakyti
 33. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, turiu tris pasiūlymus:
  1. Kadangi neinu į jokią politiką, nekuriu partijos ir neplanuoju to daryti, todėl šis klausimas uždaromas ir nesiūlau spekuliuoti. Nors tai pati ir kartais mėgsti. Ypač sakydama, kad aš politikuoju. Pirma paklausk ar planuoju, tada teiginius rašyk. Tu dara atvirkščiai – pirma konsttauoji, tada jau klausimą rašai. Beje, ne pirmą kartą tai pastebiu 🙂
  2. Jei esi skeptiška žmonių, kurie turi idėją juos vienijančią ir vertybes, dėl kurių kovoja, kokio tikslo sieki atėjusi į jų bendruomenę kelti spekuliacijas (1 punktas), rašyti nepgarįstus teiginius (tas pats pirmas punktas ir kiti atvejai, kai konstatuoji dalykus iki klausimų uždavimo)?
  3. Mano dienoraštyje kalbantys ir vieni kitus palaikantys žmonės mėgsta bendrauti ir su kitaminčiais. Tai yra labai smagu. Mes atvirai įsileidžiame visokias nuomones. Tačiau jei tu bandau mane ir VT istorijoje mane palaikančius žmones kaip nors sugėdinti, pažeminti ar kitaip įvertinti terminais ale CO, tuomet tai nėra labai priimtina man. Nesakau, kad nepadoru. tau juk gali kitaip atrodyti. Bet niekinti ir tyčiotis iš žmonių, kurie atėjo pas mane, man yra netinkamas elgesys.
  4. Todėl labai prašau, kad būdama čia svečiuosi prisimintum vieną mano taisykle – jauskitės visi kaip namuose, bet nepamirškite, kad esate svečiuose. Paprstai gyvenime idelaiu atveju tokios taisyklės žmonėms nereikia priminti.
  5. Jei atrodo, kad aš bandžiau ką nors negero pasakyti, tai atsiprašau – tokių intencijų nebuvo. O jei supratai, kad noriu bendrauti ir tik pageidaujau labiau pagarbaus bendravimo ir su kitais žmonėmis, tuomet esu laimingas, jog pagavai mintį, kurią ir norėjau įdėti 🙂
  Sėkmės ir iki.

  Atsakyti
 34. Regina

  Qwerty, gal pradėkim nuo stambesnių dalykų…Paklausk Tomo, kas yra PILIETINĖ SĄMONĖ…kaip tai susiję su šita byla, o toliau padiskutuosim apie tai, ko nori…

  Atsakyti
 35. Qwerty

  Regina, bendravimas su jumis turėtų būtų tikra palaima:) Trumpai apibūdinkite” radzevičiaus ir co” sąmonę.

  Atsakyti
 36. Regina

  Tomai, nenusišnekėk…”remiu Tamstos indėlį pilietinės sąmonės raidoje”….:DDDD IR DAR KARTĄ :DDDDDDD IR DAR KARTĄ:DDDDD….Būčiau nesijuokus, jei būtum parašęs „radzevičiškos” ir co sąmonės raidoje…. :DDDDD

  Atsakyti
 37. Regina

  Qwerty, jei nori, kad bendraučiau,- nusiimk kaukę…Aš Regina, su „reginišku” mąstymu, o kas tu, gudruti?

  Atsakyti
 38. Tomas

  Gerbiamas Dainiau,
  etika tarsi diktuotų pagrįsti savo nuomonę teisme įrodomais faktais; ta pati etika reikalauja saugoti informacijos šaltinių anonimiškumą. Tai uždaro juridinių galimybių gintis ratą.
  Nesu giliai susipažinęs su bylos aplinkybėmis, tačiau remiu Tamstos indėlį pilietinės sąmonės raidoje.

  Atsakyti
 39. Qwerty

  Regina:”tu iš savo problemų darai politiką”. Raktinis žodis-„savo”. Tuo reginiško mąstymo zmonės ir skiriasi nuo kitokių. Pvz. nuo manęs. „Reginiško mastymo” žmonės nesuvokia arba nenori suvokti(cia sunkesnis variantas), kad šiuo atveju yra ne „savo”, o „mūsų”.
  Žmonės nėra vienodi, jie mąsto ir supranta skirtingai, jų nuomonės skiriasi.Kiekvienas gali pasirinkti ir tai yra gėris. Esminis gėris, kurį reikia saugoti, puoselėti, kovoti už jį ir už kurį galima daug atiduoti.

  Atsakyti
 40. Regina

  Kiekvienas iš mūsų, turbūt jaučiamės, kad esame pasaulio bamba…Ir visas problemas vertiname savo subjektyviu požiūriu, per skirtingas prizmes…Lengva kritikuoti kitus, kol tu nepatenki į sisteminę situaciją…Man ir pačiai keistas ir neįtikėtinas teismo sprendimas, bet pats matai kaip kartais gaunasi…

  Atsakyti
 41. Regina

  Dainiau, tu iš savo problemų darai politiką? O tai gal dar sugalvosi įkurti partiją ir eiti į rinkimus? O Sodoma Gomora….

  Atsakyti
 42. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, neisiu tikrai. Atvirkščiai. Padarysiu viską, kad įrodyčiau, jog teisinėje valstybėje turi būti apginta žmogaus teisė. Bet jei paaiškės, kad mane nuteisusi teisėja priėmėm teisinį blūdą, tada jau akivaizdu, jog šita sistema turi rimtų išbandymų.

  Atsakyti
 43. Regina

  Nu Dainiau, aš šokiruota….:(((((((((((((((((((Tai nejaugi pats eini Venskienės pėdomis? :(((((((((( ir dar kartą:(((((((((((((((((((((…..Taigi čia yra privataus kaltinimo byla, o tu jau visus kvieti į savo „patvorį”… nu baik tu… Žinai, einu pasigerti…

  Atsakyti
 44. PN

  Tomkus yra nekaltas, kol jo kaltės nenustatė eismas. Kaip kad Ūsas nėra pedofilas, kol to nenustatė teismas. Ir jokie Wikileaks ar norvegų laikraščiai nesuteikia pagrindo šmeižti, kaip kad to nesuteikia galimos mažametės aukos detalūs pasakojimai. Mes juk gyvename teisinėje valstybėje, ar ne? Taigi gerbkime teismo sprendimus ir nevadinkime jų absurdiškais, juolab, kad teismo argumentai išdėstyti pakankamai išsamiai. Ir jie tikrai svarūs. Gal būt jūs, Dainiau, tepasakėte, kad karalius nuogas (iš tiesų, niekas tuo neabejoja), tačiau teisinėje valstybėje karalius nėra nuogas, kol tai neįrodyta teisme.

  Atsakyti
 45. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, siūlai palikti viską kaip yra? Kas juos truputį sąžinė kada nors kokias 5 minutes pagaružtų? Kad įtikintume visus, jog absurdas gali gyvuoti? Galima. Mano atveju šeima turės teistą asmenį, kuris negalės beveik niekur dirbti viešajame sektoriuje. O man tai labai patinka. Beliks eiti į verslą. Kuris irgi įdomus. Galėsiu kebabinę atsidaryti. ir visai nieko. Mane palaikantys ten pirks kebabus ir visi smagiai kalbėisme, kokie geri buvo laikai, kai Tomkui mes pasakėme tai, ką galvojame.

  Atsakyti
 46. Qwerty

  Dabar galvoju, kad atsisakydamas kovos, neskųsdamas teismo sprendimo,galėtum žymiai prisidėti prie šmeižikų, apkalbėtojų bei kitokio plauko įžeidinėtojų Lietuvoje sutramdymo. Tie patys tomkai pasigailėtų. Paradoksali, tačiau labai įdomi mintis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *