Dainų šventė "Mūsų vardas – Lietuva": apie šventę, o ne apie pinigus

pagal | 2012/07/09

Vakar su džiaugsmu vakarą praleidau prie televizoriaus – su žmona ir vaikais per Lietuvos televiziją žiūrėjome Dainų šventę „Mūsų vardas – Lietuva”. Gražus reginys. Gražios dainos ir šokiai. Nors vis tai kiek buvo apkartinęs vieno kolegos skambutis, kuris dar ryte mane iš esmė prižadino iš savaitgalinės šventiškos būsenos.

Kolega žurnalistas pasakojo, kaip jis šeštadienį važiavo autobusu, kuriame viena mokytoja skundėsi, kad Dainų šventėje dalyvaujantys vaikai miega baisiomis sąlygomis, maitinami tragiškai – mažai ir dar nelabai skaniai. Man ir pačiam teko matyti aną dieną važiuojant pro Pramogų areną būrius žmonių, kurie prie automobilių susėdę valgė sumuštinius, gėrė arbatą. Buvo karšta ir gal nelabai patogu. Bet…

Kolega mane primygtinai spaudė skambinti krašto apsaugos ministrei, kad ši „pakeltų” armiją, o ši įjungtų katilus, išvirtų košę ir pamaitintų visus. Taip, kaip, pasak kolegos, net tarybiniais metais maitindavo koncertų ir švenčių dalyvius – kruopos, su spirgučiai. Ir sotu ir gerai. Neskambinau… Nes, manau, organizatoriai ir turėjo spręsti šiuos klausimus. O jei nepavyko, tai tegul jie ir aiškinasi. Kita vertus, dainai skirta šventė skirta ne kareiviškos košės prikirsti – tai nacionalinė šventė, kuriai, jaučiu, daugelis stengėsi atiduoti savo širdį, o ne gauti prikimštą pilną skrandį.

Juolab, kad švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius dar praėjusią savaitę kvietė į šventę ir labai aiškiai pažymėjo, kad pinigų šventei buvo gerokai mažiau:

„Nors šiais metais Moksleivių dainų šventės biudžetas ir mažesnis, lyginant su ankstesniais metais, bet šventei pasiruošta tinkamai. Vilnius jau laukia šventės dalyvių, kurių muzika, daina, jaunystės polėkis pasklis po mūsų sostinę. Dainų šventės pavadinimas “ Mūsų vardas – Lietuva” simboliškai įprasmina tautos vienybę, tautiškumo dvasią, meilę Lietuvai, nes neįmanoma išugdyti žmogaus savo šalies patriotu, neugdant meilės savo Tautai, Valstybei, savo gimtajam kraštui, papročiams ir tradicijoms.”

Todėl dar kartą sakau, džiaugiuosi ir net truputį pavydžiu tiems, kas dalyvavo ir dainavo šventėje. Nesu toks jaunas, neturiu klausos, nemoku tiek daug dainų. Bet su malonumu klausiausi ir džiaugiausi. Nes tai buvo tikra šventė.

3 komentarai

 1. šiaip skaitytoja

  Kodėl buvo negalima nerengti,Dainų šventės,dėl KRIZĖS?
  Viskas gi visur galima ir dėl”KRIZĖS”Viskam šiaukiama,
  PAKENTĖTI.Na ir būtume pakentėję.Kentėti galime viską,bet jau švenčių niekaip? Na čia kaip į tuoletą?Norime pasirodyti?Prieš ką?Prieš pačius save,ir kad atleiskite,bet ASILAI ESAME?
  Na „pavaidinome”,kad švenčiame.Kas toliau?
  Toliau tuo gražiau..

  Atsakyti
 2. šiaip skaitytoja

  Dainiau,tik nepriimkite,nieko asmeniškai,tai tikrai ne Jūsų,kompetencijoje buvo,ši šventė.Ir Jūs ne Dievas.Bet „organizatoriai”,manau pinus pilvus prisikišo,o kieno darbu?Man tai apgailėtini vargšai,bet jie džiaugiasi ir litukus skaičiuoja ir visą bėdą sumeta žodžiui”KRIZĖ”.Nors patys net nežino ir nežinojo,kas tai yra.Liūdna ir graudu,
  bet kapstomės toliau.Dainorėliai,jau tikrai jėgas atgavo namuose.Ačiū jiems.

  Atsakyti
 3. šiaip skaitytoja

  Dainiau,tikiu,kad gerai praleidote vakarą,ir ne kiek dėl šventės,bet kad su šeima.Tai nuostabu.Bet žiūrėti šventę per TV,ar „gyvai”,ar būti jos dalyviu,tai visiškai skiringi dalykai.Tie kas dalyvavo,ar darė kitiems šventę,tai tikrai neisijautė
  šventiškai.Kaip ir šeimininkė lakstanti aplink puodus,bandydama pagarbiai sutikti svečius.
  Taigi buvo visokių dainorėlių,gal ir gabių,bet mama
  neišgalėjo,net sumuštinio sutepti.Taigi ta kareiviška košė būtų ne vienam pagelbėjusi.
  Aišku galima ir atkentėti,dėl tokių kaip mes,prie TV
  sėdinčių,pilnais pilvais.Bet jeigu sulaukėte skambučio,tai manau tikrai nederamai buvo sutikti”darbininkai dainorėliai”.Aišku,kad ne Jūs tuo turėjote rūpintis.Tai turėjo padaryti šventės
  organizatoriai.Taigi jiems turėtų būti gėda.Bet deja..Pas mus jausmai kažkur nuklydo.Nepatinka-paduok į teismą.Ten bus aišku.Arba ne.
  Dainiau,čia tikrai ne Jums,nes kiekvienas dirba savo darbą ir visko neaprėbsi ir neišsrėbsi.Bet liūdna,kad
  kad mūsų šalyje belikęs kažkos keistas „požiūris”į viską.Manau tik užtenka pasakyti ir visą bėdą sumesti”Krizei”.Taip,šis žodis darosi jau baisesnis už žodį „narkotikai”.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *