Laikraštis "Teisės žinios" – "kompleksinės viešųjų ryšių paslaugos". Liuks – new media in LT!!!

pagal | 2012/08/22

Laikraštis "Teisės žinios" vadinamas kompleksiniu PR'u

Atrodo, Lietuvoje jau rimtai užgimė naujo tipo žiniasklaida. Vienu tokių pavyzdžių galime vadinti laikraštį „Teisės žinios”. Pasirodė jau trečiasis jo numeris. Laikraščio rengėjas – bendrovė, kuri profesionaliai užsiima viešaisiais ryšiais. Tai – „VIP viešosios informacijos partneriai”.

Viskas būtų lyg ir nieko. Tik bandau suprasti, kokiu būdu rengėjai ir jų redakcija vadovaujasi Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksu bei Visuomenės informavimo įstatyme numatytais pagrindiniais informavimo principais?

Toks klausimas man kilo tik dėl to, kad gautame „Teisės žinių” elektroniniame naujienlaiškyje labai ryškiai matosi vienos teisinės firmos logotipas. O anonse rašoma dar ir štai kas:

„Sporto ir vasaros atostogų sūkuryje pristatome Jums rugpjūčio mėnesio „Teisės žinių“ numerį. Jame – neatsitiktinai – Londono olimpiados atgarsiai, sporto teisės temos ir kitos aktualijos, su kuriomis susipažinti padės kontoros „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“ ekspertai.”

Turbūt nesudėtinga suprasti, kad minimi ekspertai priklauso būtent tai pačiai kontorai, kurios logotipas matosi naujienlaiškio viršuje. Na o kadangi laikraščio pavadinimas labai pretenzingas ir jame yra net žodis „žinios” ir „teisė”, tai pabandžiau suprasti, ar tik nebus čia kokie nors objektyvumo, nešališkumo ir šaltinių įvairovės principai pažeisti? Ta prasme, ar tik nepažeidžiama ta pati teisė? Dar ir interesų supainiojimas matomas. Nes jei tai būtų advokatų kontoros reklaminis leidinys, tai tuomet pavadinime apie jokias „žinias” ir neverta kalbėti – vadini visą leidinį reklaminiu ir tiek. Juolab, kad iš principo taip tas laikraštis ir atrodo.

Tačiau leidinio rengėjai labai apdairiai savo tinklapyje rašydami apie projektus su kokiomis nors bendrovėmis rašo, jog su minėta advokatų kontora jie turi štai ką – „Glimstedt” – kompleksinės viešųjų ryšių paslaugos”. Taigi, ne žinių platinimas ar laikraščio leidyba, o kažkoks kompleksinis PR’as.

Tai nuo kada laikraštis Lietuvoje oficialiai gali vadintis kompleksiniu PR’u?

Jaučiu, kad greitai Lietuvoje prisišauksime specialos valdiškos kontoros atsiradimą, kuri turės dar ir leidybos verslo prižiūrėti, nes savireguliacija, bent jau leidėjų, panašu, lyg ir neveikia.

P.S. Kuo dar gali būti laikraštis? Kai buvau vaikas (sovietmetis tada buvo), tai jis buvo integruoto panaudojimo buityje daiktu – dešra vyniojome, tualete naudojome. Net skaityti galėjai, jei nėra ką veikti 🙂

2 komentarai

  1. mierga gera

    Na ką Dainiau, pasikvieskime draugą Račą,prirašykime daugybę komentarų,pasvarstykime, ką nors atimkime, uždrauskime…tik manau tai bus sunkiau padaryti stipresnei kompanijai, nei Račo dundukei…
    Smagu stebėti, kaip stambesni deda skersą ant visų etikų…o tokie kaip Račai tyli pasislėpę.

    Atsakyti
  2. Atgalinis pranešimas: Laikraštis “Teisės žinios” – “kompleksinės viešųjų ryšių paslaugos”. Liuks – new media in LT!!! | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *