Jei veidas.lt ne pamazgų duobė, tuomet kaip su etika? (atnaujinta 2012.08.27)

Šiandien gavau elektroninį laišką iš vieno žmogaus. Paprastą ir aiškų – kaip vertinu „žurnalistiką”, kurią galima rasti interneto svetainės veidas.lt straipsniuose.

Vienas jų štai tokiu pavadinimu: „Rolandas Paksas: kompleksuotas politinis paauglys, besislepiantis po fiurerio retorika ir erelio sparnais”.

Visų pirma, viešai deklaruosiu savo santykį su nušalintuoju prezidentu Rolandu Paksu – nesu jo asmeninis draugas, nesu buvęs jo kolega ar verslo partneris. Kaip LŽS pirmininkas esu kritikavęs jį už tai, kad jo prezidentavimo metu buvo atimta akreditacija vienam kolegai žurnalistui, o tai padarė R. Pakso atstovė spaudai.

Spausdintas žurnalas „Veidas” ne kiekvieną savaitę man pakliūna į rankas. Bet būna, kad paskaitau. Todėl šį kartą rašau tik apie svetainės veidas.lt turinį. Tuo pačiu noriu akcentuoti, kad šis tekstas yra atnaujintas, nes pirminiame variante minėjau žurnalą. Atsiprašau, kad supainiojau pavadimus.

Todėl perskaitęs šį ir dar keletą panašių straipsnių pagalvojau, kad visiškai nesuprantu, kas pasidarė šiai svetainei (vis tiek ją lyginu paprastai su to paties pavadimo žurnalu) ir jo kolegoms, ypač redaktoriui? Na suprantu, kad galima įdėti kokį nors kritišką komentarą ar nuomonę apie bet kurį politiką. Bet įdėti internete štai tokį anoniminį (žurnale, pasak šaltinių, autorius nurodytas) tekstą, kuris lyg ir suponuoja, kad yra straipsnis apie politiką (bent jau tokia nurodyta rubrika), o iš tiesų tai tiesiog nuomonė ar komentaras (man kiek panašus į kratinį), kurio antraštė išduota tikrąjį norą – įžeisti ir pažeminti R. Paksą. Beje, prikergiant jam fiurerį, nesubrendimą ir dar bla bla bla visokius baubus. Juk kaip kitaip suprasti štai tokius veidas.lt teksto vingius:

1. „Nepasitikėjimas svetimais, įtarumas, favoritizmas ir saviškių protegavimas – tai tie bruožai, kurie žlugdė R.Pakso karjerą visuose postuose”;
2. „Šiandien analizuojant šio prieštaringai vertinamo politinio herojaus biografijos faktus dėliojasi vaizdas, kad tai politikas, taip ir neišaugęs paaugliškų nevisavertiškumo kompleksų”;
3 „Bet šiandien analizuodami keliolikos metų įvykius matome, kad erelis tėra višta”;

Daugiau necituosiu. Man tik kyla klausimas, kas ir už ką ir kodėl paskatino šio ir kai kurių panašių tekstų atsiradimą? Mat, pačioje teksto pradžioje rašoma:

„Veidas” dar kartą primena, kaip R.Paksas iškilo į politines aukštumas, kokius priėmė vadybinius sprendimus, būdamas premjeras, prezidentas, kokių patyrė nuoskaudų ir politinių virsmų.”

Jei neįvyko nieko naujo su tuo R. Paksu, jei niekas nesumokėjo už tokius „priminimus” (paprastai reklama yra priminimas vartotojui apie prekę ir už tai sumokama), tai kodėl toks anoniminis tekstas rinkimų į Seimą išvakarėse pasirodė?

Žinoma, gal kiek gali paaiškinti tokią redakcijos politiką tame pačiame „Veido” numeryje spausdinamas redaktoriaus Gintaro Sarafino redakcinis žodis. Jame kolega iš esmės apibendrina labai aiškiai savo ir jo kolegų skelbiamas iš esmės vien tik kritiškas nuomones apie daugumą poltikių:

„Pamėginkime panagrinėti partijas pagal šiuos kriterijus. Taigi, moralė. Dauguma mūsų politikų yra žymūs moralistai, grasintojai ir demagogai, bet patys nėra moralūs, absoliuti dauguma jų labai dažnai taiko dvejopus standartus sau ir kitiems. Antras kriterijus – atsidavimas savo pasirinktai veiklai. Ar daug pažįstate savo veiklai atsidavusių politikų, pavyzdžiui, tokių kaip sportui atsidavusios Rūta Meilutytė ar Laura Asadauskaitė? Aš nepažįstu. Na, ir galiausiai profesionalumas, kurį taip dažnai gali pastebėti Vakarų Europoje ir, beje, daugelyje sričių. Politikoje – taip pat.

Mūsų politikierių profesionalumas yra apgailėtinas, ir jį galima apibūdinti keliais žodžiais – “primityvizmas” ir “rinkėjų negerbimas”. Iki rinkimų liko mažiau nei du mėnesiai, o dauguma partijų net programų neturi. Ir ne tik marginalai, bet net ir, tarkime, konservatoriai, kurie save pozicionuoja kaip labai patyrusius, patriotiškus ir sąžiningus. O ir tos partijos, kurios programas turi, jas surašė nesąmoningais šūkiais, panašiai kaip tai daro ant tvorų ir sienų rašinėjantys vaikėzai.”

Mano nuomone, tai iš esmės paaiškina, kodėl galima pajusti atskiruose komentaruose, kad visi politikai ir partijos yra blogi ir net konservatoriai yra pakankamai negeri. Nors jie gal ir kiek mažiau blogi 🙂

Kitas mano aptariamas pavyzdys beveik analogiškas, bet jau apie ministrą Gintarą Steponavičių. Štai toks „politinis tekstas” su ne ką „prastesniu” pavadinimu: „G.Steponavičius: balti marškinukai, stilingas kaklaraištis ir jokių moralinių principų”. Ar kas nors man dar bandys įrodyti, kad šis tekstas skirtas nepažeminti žmogų? Apibūdinimas žmogaus (tegul ir politiko) tik pagal marškinių spalvą, kaklaraištį ir atėmimas iš jo teisę turėti moralinius principus yra žurnalistika? Na, bet jei tai tik kritiška kažkieno subjektyvi nuomonė, o ne objektyvus straipsnis – tuomet viskas lyg ir suprantama.

Ir jei jau kas nors man bandys pasakyti, kad žurnalistai ir turi pliekti valdžią/politikus, tai tam pritarsiu visu 100 procentų arba abiem rankom. Taip ir turi būti.

Tačiu tuo pačiu užduosiu kolegoms klausimą – o kodėl apie valdžios žmogų, pvz., premjerą Andrių Kubilių tekstai visai kitokie veidas.lt? Pvz., šiandien pasirodė vos ne odė A. Kubilius: „Premjeras: šilumos ūkiui ir toliau skirsime daug dėmesio”. Jei jau būtų kolegos nuoseklūs ir tekstus panašiai kūrę kaip apie Paksą ar Steponavičių, tai pavadinimas turėtų būti maždaug toks: „A. Kubilius: fizikos pasaulio nuliui dviratis svarbiau už pareigas”. Aš tokio teksto nerašyčiau, bet veidas.lt prie anų dviejų žiūrėtųsi pats tas. O tai dabar rašo visokius „A.Kubilius skolinasi, kad grąžintų A.Brazausko skolas”, „Ambicija – būti sėkminga šalimi“.

Jei norite pasitikrinti mano žodžius, paspauskite štai šią nuorodą, kuri Jums atidarys vidinę veidas.lt paiešką pagal žodį Kubilius. Ten rasite daug gražių dalykų – jam konkurentų nėra, jis dirba Visagine, jis važiuoja į Taliną, jis dirba dirba dirba. Nesiginčiju. Bet galima gal ir kiek kritikos? 🙂 Bent jau dėl skonio 🙂

42 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Jei veidas.lt ne pamazgų duobė, tuomet kaip su etika? (atnaujinta 2012.08.27) | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 2. Regina

  Dainiau, o gal Kubilius Veido akcininkas?…Kad užsipildytum Kubiliaus pliekimo ir jo blogų darbų viešinimo spragą, pasieškok lektūros, kur visą teisybę rašo apie konservų partiją…Paprasta, elementaru…:)

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, prajuokinai 🙂 Mane laikyti Pakso gerbėju? Cha cha cha. O šiuo atveju primenu – diskusija yra apie žurnalistiką. Mano atveju aš išsakiau nuomonę. Žinoma, ksd subjektyvią. Tą ir dabar sakau. Ar kiti turi ja remtis? Ne. Veidas publikuoja straipsnį. Jam taikomi kiti reikalavimai. Gali tai vadinti kaip nori, net dvigubais standartais, bet jie tikrai yra kitokue nuomonei ir straipsniui 🙂 Beje, man asmeniškai visi minėti strapsniai sukėlė fun jausmą. Man irgi Pakso partijos ir jo veikla greičiau nepatinka. Bet… Yra žanro forma – agitacija arba antiagitacija. Šiuo atveju pervertęs ne vien tik šį Veido straipsnį susidariau įspūdį, kad beveik visos partijis yra blogis. Bet yra viena truputį geresnė 🙂

  Atsakyti
 4. Regina

  Dainiau, užsukau pas tave, paryčiais grįžusi į savo viešbučio kambarį (juk ir aš turiu teisę į atostogas), todėl iki rudens nesu nusiteikus ilgai diskusijai apie moralines vertybes…Tačiau, smalsumo vedama, perskaičiau tavo nurodytą straipsnį apie Paksą. Tai galiu pasakyti, kad man jis labai patiko… Tai puikus politpsichoanalitinis straipsnis, pagrįstas faktais…tiesiog žurnalistikos aukštasis pilotažas. O, tu kritikuodamas savo kolegas, parodei savo paksistinę orentaciją ir tai, jog vienokius standartus taikai sau, rašydamas apie Respubliką ir Tomkų ir kitokius standartus tiems, kurie nemoka ŽS nario mokesčio. Dainiau, negražu.Reikia tik džiaugtis, kad garbingi žurnalistai primena žmonėms, kad būtų atsakingais rinkėjais. O gal tikiesi, jog paksas sugrįš ir tave pakvies kokiu padėjėju-patarėju, ar mažų mažiausiai atstovu spaudai? Aš, po šitos tavo reklamos, tikrai užsisakysiu „Veidą”, bet ne kažkokį išmaldos prašantį nupezusį „Atgimimą”…:D 😀 😀

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, moralinės vwrtybės pas kiekvieną kitos. Todėl žurnalisto apibndrinimai, kad kažkas netyri jokių, yra loginė klaida.Nebent žurnalistas turi kitokią moralę. Tai tegul ją ir išdėsto.

  Atsakyti
 6. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  L, nesaka, kad tai veetybė. Bt Veidas prikalbėjo dar daugiau. Tipo neturi jokių vertybių. Tai ča tokia išvada adekvati? Kadangi aš esu du kartus vedęs ir, matyt, rgi neturiu jokių vertybių, tad tuo klausimu daugaiu nediskutuosiu ir nebandysiu įrodyti, kad net koks nors visiškas degradas gali turėti NORS kokią vertybę.

  Atsakyti
 7. Regina

  Jeigu tas vyras ir ta moteris ne vienas kitą vedę, tai toks reiškinys vadinasi ne vertybė, o bledstva….qwerty turėtum jau žinoti tokius dalykus… Nors….ne mums smerkti…gal ministras sexexpertę kvietėsi nakčiai poterių kalbėti….

  Atsakyti
 8. Qwerty

  L, jei to vedusio vyro ir tos vedusios moters norai sutampa, tai yra vertybė.

  Atsakyti
 9. L.

  dar karta perskaiciau. Na, o tai jums vedusio vyro siulymas istekejusiai moteriai ateiti nakti i viesbucio kambari yra vertybe? Jau nekalbu apie kitus dalykus.

  Atsakyti
 10. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  L, skaityk visą pavadinimą ir tekstą apie Steponavičių. Ką manai apie jo išvadinimą žmogumi be vertybių? Gal radai tekste įrodymų? Beje, kaip manai, ar tekste daugiau faktų, ar subjektyvumo?

  Atsakyti
 11. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, 🙂 Aga, turiu antsvorio 🙂 Ūgis 192 cm, o svoris net 88 kg. Tai nežinau, ko griebtis 😉 O jei rimtai, tai paskaityk mano minėtus tekstus. Tau tai panašu į objektyvią žurnalistiką? O apie skudurus, ir makijažą paprastai rašo bulvaras. Ir dar… Paskaityk nors vieną psichologijos knygą apie žmones, kurie tyčiojasi iš kitų išvaizdos. Tada paprašyk tų autorių foto 🙂 Ir bus aišku 😉

  Atsakyti
 12. qwerty

  Dainiaus noras ir pageidavimas, kad staiga Lietuvoje pataptų taip, jog būtų visiškai ignoruojama viešų asmenų išvaizda, apranga, manieros ar akivaizdūs asmenybės kompleksai, etc yra natūralus,nuoširdus, tačiau tuo pačiu pragmatiškas ir savanaudiškas pageidavimas.
  Esmė tame, kad Dainius, mano asmenine nuomone, šiuo klausimu pats yra lengvai pažeidžiamas, kadangi kupinas nepilnavertiškumo kompleksų, kurių vien jo veide galime stebėti gal keliolika, jau nekalbant apie aprangos stilių ar gebėjimą komunikuoti…Tuo pačiu pastebėsiu, kad tokie Dainiaus trūkumai niekaip negali užtemdyti jo, kaip išskirtinai taktiško, jautraus, geranoriško, sąžiningo ir protingo žmogaus entiteto.Ir kaip čia neprisiminsi absurdiško fakto, kad toks žmogus yra teismo nuteistas už šmeižtą, tikiuosi neilgai…

  Atsakyti
 13. L.

  Na, mano manymu, pries rinkimus labai sveika tokios publikacijos, nes padeda atgaminti atminti. Aprasomi/apanalizuojami nuolat matomi politikai. Kas cia blogo? Dainiau, o jums R.Pakso ereliukas, retorika, trecioji respublika tikrai neprimena fiurerio? Tai gal laikas zvilkteleti i kelis istorinius filmus? O isteriskos sapaliones, kad jam bureja isburus, kad jis bus dar karta isrinktas prezidentu… Na, nezinau, man kaip nezurnalistui, jis atrodo kompleksuotas ir lengvai valdomas zmogus. Tai tas palyginimas su paaugliu dar pakankamai svelnus…
  Na, o straipsnio apie Steponaviciu pavadinimas, man kaip skaitytojui, geriausias is visos serijos pavadinimu. Jus klausiate, ka turi bendro balti marskiniai ir stlingas kaklaraistis su asmenybe… O gi daug ka, uztenka pasiklausti ivaizdzio specialistu, visu pirma tai solidi apranga, rodanti zmogaus darbo pobudi bei finansine padeti, antra, kaip bebutu, bet balti marskiniai simbolizuotu ar signalizuotu apie zmogaus svaruma, ne tik kuno, bet siuo atveju gal ir sazines. Taigi, as tik rasau riebu pliusa pavadinimo autoriui. Solidus zmogus, vadovaujantis visam Lietuvos svietimui smirda kaip seskas – pats budamas vedes istekejusia moteri viesbuti viliojasi, meluoja viesai, tai triuksmauja svesdamas gimtadieni ir aplinkiniams zmonems tenka policija kviesti.

  Atsakyti
 14. Atgalinis pranešimas: Jei veidas.lt ne pamazgų duobė, tuomet kaip su etika? (atnaujinta 2012.08.24) | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 15. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, tik ką nusipirkau „Veidą”. Važiuoju į seminarą Klaipėdos rajone, kur moderuosiu politikos apžvalgininkų ir politikų debatus apie viešos erdvės ypatumus prieš rinkimus. Gaila, kad nepakvietėme šį kartą Veido apžvalgininkų. Man labai patiko aštrus kolegis Gintaro Sarafino redaktoriaus žodis. Būtų smagu jį matyti debatuose, kur bus jo kritikuojamų partijų lyderiai.e Bandysiu pasiūlyti kitą kartą. Tiesa, jei teisingai supratau kolegą, LT politikai visi yra beviltiški, o teisingumo galime tikėtis tik iš teisėsaugos… Jei politikai visi beviltiški, tada ir teisėsauga niekuo nepadės. Juk taisykles kuria politikai. Vadovus skiria irgi jie. Todėl vilties tada visai nėra.

  Atsakyti
 16. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jurgita, nenorėčiau, kad jaustumėtės įžeisti. To nenorėjau. Tačiau mano pastebėjimai remiasi mano įspūdžiais. Ne kaip pirmininko, o kaip skaitytojo. Jei Jums atrodo, kad jos nevertos dėmesio, taip ir palikime. O jei rasite kokio grūdo ir svarbaus, tuomet man bus įdomiau Jus skaityti. Vertinti politikų tinkamumą tik pagal išvaizdą man yra banalu ir lėkšta. Kubilius čia ne prie ko 🙂 Kabinėtis galima ir prie žurnalistų aprangos ar gyvenimo būdo. Bet ar taip verai? Pvz., jei žurnalistas rašo straipsnius ir gauna mažą alga, tai ar jo straipsniai dėl to erti adinti „pigiais”? Nesutinku. Reikia straipsnį vertinti. Taip ir su politikais, jei darbus vertiname tai tie aprangos atributai rodo tik žurnalisto poziciją, o ne objektyvų politinės veiklos vertinimą. Bent jau aš taip manau.

  Atsakyti
 17. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jurgita, būtinai kritikuokite. Tik turiu klausimą vieną: ar Steponavičiaus marškinių spalva ir kaklaraiščio stiliu priskiriami prie gerų ir blogų politikų?

  Atsakyti
 18. Laura

  Jurgita,

  Pastaruoju metu pavartau „Veidą“ vien dėl smalsumo, tam, kad bandyčiau suprasti, kaip jūsų deklaruojamas savaitraščio įvaizdis, „analitinės publikacijos“, derinasi su žurnale per kelis puslapius pateikiamose panegirikose (kaip „sveiko proto universalas“, „Dievo apvaizdos malone Vilnijos ponas“), ir jūsų vadinamoje kritikoje (kaip „jokių moralinių principų“, „politinis elgeta“, „politikos juokdarys“, „fiurerio retorika“). Nei analitika, nei objektyvumu čia nekvepia. Ir jei teigiate, kad tokiomis frazėmis išreikšti politikų vertinimai yra teisinga ir morali žiniasklaida, tokie principai dera kitokiai, bet ne analitinei žiniasklaidai.

  Atsakyti
 19. Jurgita

  Dainiau,

  Nesutinku su Jumis. Kaip minėjau, tai visų partijų politikų portretai (neišskiriant nė konservatorių), kuriami kalbantis su tuos asmenis pažįstančiais žmonėmis, vertinant jų elgesį, veiksmus ir pasisakymus nuo pat jaunystės, primenant nuodėmes ir gerus darbus. Jei protegavo saviškius ar pasisakymai primena jau anksčiau kažkur girdėtus lozungus – taip ir rašoma. Jei padarė gerų darbų – primenami ir jie. Natūralu, kad žurnalistas kritiškai vertina – ar mūsų pirmininko nuomone, Lietuvos spaudoje to nebegalima daryti?

  Suprantu, kad šitie profiliai, kur primenami nepatogūs faktai, gali nepatikti politikams. Bet Jūsų šįkart tikrai nesupratau. Kaip ir kaltinimų kažką proteguojant. Sekite „Veidą”, rasite ir A.Kubiliaus profilį.

  Atsakyti
 20. Protingas Chamas

  Taip, tai dvi visiškai skirtingos redakcijos, kurias sieja tik savininkai. P.S.Lukas absoliučiai neteisus. P.P.S. Jei nepatinka, kai žurnalistai į tave kreipiasi tavo pravarde, nusipelnyk, kad būtų kreipiamasi vardu. P.P.P.S. veidas.lt ne „deda anoniminius straipnius”, o perspausdina nedidelę dalį žurnalo „Veidas” ir kitų „Veido periodikos leidyklos” leidinių tekstų, dėl kaži kokių juridinių ar finansinių vingrybių juos nežymiai sutrumpindamas ir nenurodydamas, kas autoriai. Mačiau, respublika.lt daro taip pat. Kaip LŽS vadas, galėtum geriau žinoti, kame čia teisinis šuo pakastas.

  Atsakyti
 21. Jurgita

  Dainiau,

  Šį kartą, kaip Žurnalistų sąjungos pirmininkas, labai nuvylėte, nes rašote net nepatikrinęs informacijos. Jei būtumėte pavartęs bent kelis savaitraščio „Veidas“ numerius, būtumėte pamatęs, kad prieš rinkimus „Veidas“ pradėjęs specialų projektą – kiekviename numeryje spausdina po du politikų iš įvairiausių partijų profilius. Prieš rinkimus skaitytojams norime priminti, kokios asmenybės pretenduoja valdyti valstybę. Visi straipsniai „Veide“ pasirašyti ir nesunkiai būtumėte sužinojęs, kas parašė vieną ar kitą publikaciją. Vėlgi – užtektų paskaityti „Veidą“ ir visokiausių straipsnių ir viršelių apie A.Kubilių taip pat pamatytumėte. Tuo tarpu į internetą, į Veidas.lt portalą dedami straipsniai kaip „Veido“ informacija, o Jūsų cituojamos neva tai panegirikos A.Kubiliui – žinučių lygio informacija, nieko bendro neturinti su „Veido“ savaitraščio analitinėmis publikacijomis. Taip, kad ir kolegai norėtųsi priminti, kad informaciją reikia tikrinti…

  Pagarbiai,
  Jurgita ir Giedrė
  „Veido“ žurnalistės

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Miela Jurgita,
   labai atsiprašau, kad rašiau apie „veidą” ir nepakankamai akcentavau, kad tai yra veidas.lt. Jį ir vrtinau. Klaidą ištaisysiu. tačiau internete autorių nėra, tad taip ir rašiau. Todėl ištaisęs į veidas.lt, tikiuosi būsiu tikslus. ir net jei veidas.lt apie Kubilių deda tik žinutes, visos jos atrodo taip, kaip ir rašiau. O apie tuos Jūsų minimus kitus kandidatus internete geriau jau būtų rašoma su vardais ir pavardėmis autorių, akip ir žurnale. Būtų aškiau. Kita vertus, jei tai yra tik komentarai ir nuomonės, tuomet irgi geriau būtų tai nurodyti. Nes kai kuriuose tekstuose sudėti politikų apibūdinimai, atvirai pasakius, neskanūs. Žinoma, yra kolegų, kurie politikus frajeriais, dundukais vadina. bet sutikite, kad žanro specifika apibrėžia ir rašymo stilių, ir kultūrą.
   Todėl priimu pastabą dėl to, kad mano komentare turėjo būti rašoma ne apie žurnalą, o apie veidas.lt. jau pradedu taisyti.

   Atsakyti
 22. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Protingas Chame, tada paklausiu paprastai – o tai Veidas.lt pagal tave nesusijęs su Veidu žurnalu? Ta prasme, kad tai ne atskiros technologijos, o visai atskrios erdakcijos daro turinį? jei nori, kad tuo tikėčiau – priimu.
  Bet tada jei parašysiu, kad ne žurnalas Veidas, o veidas.lt deda anoniminius straipsnius (autoriaus nerasis su žiburiu), gausiu 10 balų, nes būsiu ištaisęs klaidą?
  ir, protingas Chame, jei tyčiosiesi iš mano ar kitų žmonių vardų, pavardžių ar kitų asmeninių savybių, tau šioje erdvėje komentuoti bus ne vieta. Tai draugiškas pastebėjimas. Juk yra elementari pagarba, kuomet ateini pas žmogų į svečius turbūt neįžeidinėji?

  Atsakyti
 23. Lukas

  Spėju, kad dauguma tų straipsnių rašyti to buvusio Kubiliaus patarėjo Audriaus Bačiulio.

  Atsakyti
 24. Protingas Chamas

  R….. (kreipinys ištaisytas blogo administratoriaus), už šitą isterišką rašliavą tau netgi ne dvejetas, o kuolas. Nes rašai apie tai, ko akyse nesi matęs. Tai rodo vien tai, kad nežinai netgi tokio elementaraus dalyko -žurnale „Veidas” anoniminių straipsnių by default nebūna. P.S. Nesugebėjimas atskirti portalą veidas.lt nuo žurnalo „Veidas” tik liudija tavo protinį išsivystymą.

  Atsakyti
 25. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, galime, jei nori atidžiau panagrinėti atskiras „Veido” publikacijas. Pažadu jam skirti daugiau dėmesio. Būsiu atidesnis 🙂

  Atsakyti
 26. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, pasakysiu ir aš tau atvirai – man šis premjeras irgi atrodo geriausias per visą 22 metų laiką. Bet jei jam norime padėti kuo geriau dirbti, turimi jam rodyti klaidas, duoti patarimus, išsakyti skaudulius, o ne dalinti pagyras.

  Atsakyti
 27. qwerty

  O dėl Kubiliaus, tai manau, net esu tuo įsitikinęs, kad šis žmogus yra Dievo dovana Lietuvai. Nepaisant visų jo klaidų. Kiti gi veikėjai, nėra visi blogiukai, tačiau jam neprilygsta, nėra ką net ir lyginti.

  Atsakyti
 28. qwerty

  Dainiau, esmė yra tame, kad tokios pačios nuomonės, kurią išsakiau apie žurnalą „Veidas”, esu ir apie tave.Loginių klaidų tu darai nedaug.Ką dar galėčiau pasakyti?

  Atsakyti
 29. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, o gal tu gali ir argumentuotai įvertinti logines mano komentaro klaidas, už kurias gavau dvejatą? Būčiau dėkingas 🙂

  Atsakyti
 30. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, o tu padaryk eksperimentą. Veido puslapyje įvesk kai kurių politikų pavardes 🙂 Dar man kažkada „patiko” sudarinėjamas mokyklų reitingas 🙂 Bet jum mes galime skirtingai matyti kai kuriuos dalykus? Ir visgi gal turi atsakymą, kodėl šiame leidinyje A. Kubilius nepakeičiamas darbininkas, o kiti yra „blogiukai”?

  Atsakyti
 31. qwerty

  Dainiau, sėskis, dvejetas.Tavo rašinėlis yra apgailėtinas. Žurnalas „Veidas”išsiskiria aukšta kultūra, doroviningumu,sąžiningumu ir sveiku protu už ką nusipelno pagarbos ir pagyros. Todėl žurnalo „Veidas” doroviškumas yra patvarus.Jį nėra taip lengva pajudinti. Tam reikia rimto pagrindo. Tai ką čia parašinėjai, tėra emocijos.Vienkartinės ir eklektiškos.Nerašyk taip blogai daugiau.

  Atsakyti
 32. Atgalinis pranešimas: Jei žurnalas “Veidas” ne pamazgų duobė, tuomet kaip su etika reikalai? | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 33. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tai juk visi mes žmonės nuodėmingi 🙂 Man irgi nesmagu prisiminti blogus dalykus. Net ir tuos, kurie tuomet atrodė visai ok 🙂 Laikas keičia požiūrį. Bet kiekvienas priminimas turi turėti tikslą. Ypač apie politikus. Tad jei primenami kažkieno padaryti paklydimai, tai verta ir pas kitus to paties ieškoti.Ir garantuoju, apie visus gali rasti. Net Biblijoje apie Kristų galima rasti kompromato: bendravo su prostitutėm, buvo silpnas, vyną gėrė. Jau beveik ir kaip apie Steponavičių rašė Veidas 🙂

  Atsakyti
 34. Marius

  butina analizuoti ir viesinti tokius dalykus. nes ziniasklaida (bei politikai) kartais galvoja, kad niekas neprisimena ka jie rase.

  Atsakyti
 35. Tomas

  Jaa…:) Dediesi objektyviausiu ir visokiu kitokiu „-iausiu”, o kai reikia – kai gerai sumoka? – galima ir truputį kitaip „pavaryti”:)

  Atsakyti
 36. Gintautas

  Dariau, kai pamačiau jų reklamą apie Trečiąją Respubliką, tai jau atleiskite. Jei erelis ir eitynės su fakelais buvo dar ant ribos, tai Trečiojo Reicho viešinimas – over the top.

  Atsakyti
 37. Tomas

  Gaila, kad straipsnis nepasirašytas. Ar čia tik webe taip? Nors, manau, normaliam žurnalistui pasirašyti tokį tekstą turėtų būti gėda…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *