R. Janutienei etikos kodeksas nesvarbus, todėl ji gali stumdyti žmones. Lygis :-(

Delfi.lt rašo apie Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimą pripažinti, kad TV3 laidas vedanti Rūta Janutienė pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą rinkdama medžiagą savo laidai, kai šių metų pavasarį apstumdė vieną Kauno policijos vadovų.

Nesinori komentuoti visos situacijos, nes apie ją jau buvau rašęs komentarą „Paskutinė instancija: Kas sustabdys Janutienės agresiją ir smurtą?”.

Siūlau pažiūrėti šį vaizdo klipą nuo 2 min. 10 s. Jei tai ne pasityčiojimas iš žurnalistikos, padoraus elgesio ir įstatymų, tai kaip tuomet tai reikia vadinti?

Tačiau verta išklausyti ir pažeidėjos nuomonę. Ji skelbiama štai tokia:

„R. Janutienė mano, kad esminis dalykas – ne etikos kodeksas, o pati Garliavos istorija ir galimybė domėtis ja. „Dabar jie patį komisarą pastatė įlabai keistą padėtį. Jokiuose kodeksuose nėra parašyta, kad negalima pašnekovo paliesti. Kadangi jie taip laisvai interpretuoja, kyla kalbų, kad komisiją visai reikėtų naikinti“, – dėstė žurnalistė.”

Galiu tik pasakyti tokią esmę Janutienei – jei žmogus nesupranta, kas ir kokia yra profesionali žurnalistika, tai nepadės jam nei kodeksai, nei niekas.

Beje, televizijos TV3, kur ir dirba ponia Janutienė, etikos normos ir vertybės yra sudėtos štai čia. Todėl man būtų įdomu, kaip ta pati Janutienė galėtų pakomentuoti minėtos telvizijos etikos normas. Pvz., kad ir šitą:

„Visuomenės informavimas, kaip ir bet kuri kita etiška veikla nėra ta sritis, kur tikslas pateisina bet kokias priemones. Todėl skelbiama informacija turi būti gaunama teisėtais ir etiškais būdais, o jos teisingumas turi būti sąžiningai patikrinamas.”

Dar įdomiau būtų išgirsti jos nuomonę ir vertinimą apie šią normą:


„Programos skleidėjas neturi reikšti savo nuomonės ir požiūrių visuomenei svarbiais ir prieštaringais klausimais. Programos skleidėjai ir rengėjai neturi dalyvauti politinėse informacinėse kampanijose, kuriomis siekiama kryptingai suformuoti visuomenės nuomonę politiniais jos gyvenimo klausimais.”

Kadangi viskas, kas susiję su Garliavos istorija, yra prieštaringa, o minėtoje situacijoje su komisaru ponia Janutienė vertino aplinkybes kitaip nei apstumdytas komisaras, tai kodėl brukdama žiūrovams savo poziciją ponia Janutienė iš esmės padėjo „viešai stumti” ir politinį judėjimą, paremtą Garliavos istorija? Mano nuomone, jos kryptingai apie Garliavos įvykius rengiamos laidos iš esmės kryptingai formavo visuomenės nuomonę ir politiiniais klausimais – politiniu judėjimu ir partija virtusi kai kurių Garliavos veikėjų veikla tokiu būdu gavo aibę nemokamos reklamos ir agitacijos.

Beje, TV3 aiškaii nurodo, kad nuomonių ir pramogų programos ne tik siekia patenkinti jų žiūrovų laisvalaikio leidimo bei informacijos poreikius, bei jos turi būti kuriamos laikantis normų, išsaugant asmens orumą, žiūrovų dėmesį pritraukiant aukščiausios kokybės turiniu. Tai ar išsaugotas komisaro orumas stumdant jį kaip kokį…? Turiu omenyje, jis elgėsi oriai, bet Janutienė – tikrai ne.

81 komentaras

 1. Qwerty

  Mariau, tai kad įrodymai kaip ir yra. Juk rašiau:”surinkti rašytiniai įrodymai”. Kaip suprantu -kasos išlaidų orderiai.

  Atsakyti
 2. Marius

  Qwerty, „ne pagautas ne vagis įrodykit”. Jei įrodymų nėra tuomet gali susikišti tą savo moralizavimą. Ten kur atiduodama viršenybė įstatymui jausmams, moralie nėra vietos. Juk teisinėje valstybėje gyvename.

  Atsakyti
 3. Qwerty

  Imoralizmas-tokio idėjinės orientacijos principo įsitvirtinimą galime stebėti šiandienos Lietuvoje.Įraše aptariama skandalingoji skandinavų TV ir ta brutali žurnalistė yra tokio proceso sudėtinė dalis.Gal tik labiau matoma.Deja, tačiau dorovinis bukumas,agresyvumo adoracija,sąmoningas tiesos iškraipymas,melas ir panašus mėšlas yra užkrečiamas.Neretai pasitaiko, kad  apgaulė, netiesos sakymas gali būti ir primityvi savigyna.Tačiau ar tai pateisina amoralų elgesį?-abejotina.Štai ir šiandienos Darbo partijos bylos teismo posėdyje dalyvavę žinomi daininkai, daininkės ir dailininkai.Žmonės ne kartą ir ne du viešai postringavę apie moralę, tiesą, teisybę, gėrį…Jie nori, kad mes apsimestume ir patikėtume, kad pastarieji visiškai nemokamai trankėsi po Lietuvos užkampius paskui Uspaxixo chebrytę ir dešimtis koncertų jiems atliko visiškai nemokamai („tik už benziną), net jei surinkti rašytiniai įrodymai patvirtina, kad gavo už tai dešimtūkstantines sumas? O rytoj,teisės kaip niekur nieko vėl kalbėti apie gėrį ir teisybę? Kuo jie mus laiko, vaikiškai natūraliais naiviais lengvatikiais,mulkių aukomis? Kuo tuomet tokia  moralė skiriasi nuo visų išpeiktos sovietinės, kuomet buvo galvojama viena, sakoma antra, o daroma trečia?

  Atsakyti
 4. Regina

  Tai taip ir baigėsi,- protingasis qwerty atsisakė savo teisybės ir kietai įmigo…Tarp Mariaus ir qwerty atslūgo įtampa ir pagerėjo abiejų sveikata…Tuo visi ir džiaugiamės 🙂

  Atsakyti
 5. Marius

  Kai protas susiduria su nesuprantamu, briedu, nesąmone, absurdu, nelogišku tai jis arba persijungs į agresiją (neigimą) arba ieškos savyje jėgų pratęsti savo vystymąsi. Protas vystosi ne tuomet kai tą patį daugina skirtingomis variacijomis, bet tik keisdamas savo senas savybes naujomis. Suprasti tai reiškia prie savo senų proto savybių pririšti dar vieną variaciją. Prie tos pačios virvutės pririšus dar vieną mazgelį, virvutė vis tiek lieka ta pati. Todėl norint vystyti protą toliau, susidūrus su nesuprantamu, briedu reikia pereiti į protą stebėtoją, o ne būti savo senų proto savybių bendrininku. Dėka proto stebėtojo ir yra šansas pastebėti naujus ryšius tarp proto objektų. Objektai tie patys, bet ryšiai kiti. Pavyzdžiui, yra logika, kurioje viršenybė atiduodama ne teisingam, svarbiausiam, prasmingiausiam, aukščiausiam, bet gyvybingumui. Pavyzdžiui, vienas turi savo teisybę ir kitas – vyksta kova. Atsisakyti savo teisybės gali būti gyvybinga abiems. Atsisakius savo teisybės susitaikoma, santykiai iš kovos tampa vėl draugiški ir t.t. Arba atsisakius kovos atslūgsta įtampa, pagerėja sveikata.

  Atsakyti
 6. Regina

  Ir dar….., labai norėčiau, kad atsakytumėte į klasikinį loginį klausimą, KAM TOS GĖLĖS, JEIGU BULVĖS ŽYDI? Pagalvokit per naktį 🙂

  Atsakyti
 7. Regina

  Štai kaip PROTO perteklius nudrenuoja diskusiją :(….Aš galvoju, kiek nedaug reikia žodžių, kad pašnekovas suprastų mintį, – vieno, dviejų,…penkių…Ir kur prasideda ta riba, kai nuo žodžių pertekliaus jau neįmanoma nieko suprasti…

  Atsakyti
 8. Marius

  Qwert, paniekinti, pažeminti, įžeisti galima ne visus. Tik tuos, kurių prote yra tokia savybė kaip hierachija, jei jos nėra tuomet pro šalį.

  Atsakyti
 9. Marius

  Qwerty, jeigu tau kažkas nepatinka, negražu tai nėra neigimas. Neigimas bus kai pradėsi prieš tai kovoti.
  Jeigu tau nepatinka geirtuokliai alūdėj ir neini kartu su jais gerti tai ne neigimas, bet jei pradėsi prieš juos kovoti tai jau neigimas.

  Atsakyti
 10. Qwerty

  Tas, kuris yra įvaldęs paniekinantį abejinguma yra geras kovotojas. Šio ginklo jėga triuškinanti, kadangi priešą ji griauna ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.Kumšcio smūgis gali pasirodyti palaima prieš paniekinančio abejingumo brutalia jėgą.

  Atsakyti
 11. Marius

  Qwerty, tai ne neigimas. Neigimas yra susijęs su kova! Kovojama intelektualiai ar fiziškai.

  Atsakyti
 12. Qwerty

  Mariau, kas tuomet yra neigimas, jei ne pasakymas:”bet savo vaiko pas jį niekados nevesčiau” ar ” reikalų turėti nenorėčiau”.
  Bet kokį blogį yra sveika neigti.

  Atsakyti
 13. Marius

  Qwerty, pirma reiktų pradėti nuo to kas yra tas blogis, kurį sveika neigti?

  Atsakyti
 14. Marius

  Ne Qwerty yra žmonių, kurie patys proto patologijoje, bet užsiima kitų gydimais. Tokių pscihiatrų aš nemažai pažystu asmeniškai. Beje jie beveik 90% ir kyšininkai. Yra ir su sadistiniais polinkiais. Neneigu aš Slūšnio, bet savo vaiko pas jį niekados nevesčiau. Yra daug žmonių, kurių neneigiu, bet reikalų turėti nenorėčiau ir tiek.

  Atsakyti
 15. Qwerty

  Blogio neigimas yra pozityvus dalykas. Kai kam fiziologiškai net būtinas vyksmas.

  Atsakyti
 16. Qwerty

  Mariau,klysti.Kaip ir rašydamas zodį „pažįstamas”. Slušnys neįtiko tavo protui? Prasidėjo automatinis Slušnio neigimas?

  Atsakyti
 17. Marius

  Qwerty, o kaip neigimas yra susijęs su pozityviomis emocijomis, gyvybingumu, gyvenimo džiaugsmingumu, fiziologija? Jis nebent tik sendina.

  Atsakyti
 18. Marius

  Regina, Slušnį aš vieną kartą girdėjau kalbant per TV ir man užteko. Ne duok Dieve savo vaiką reiktų patikėti tokiam pscihiatrui. Nenoriu apkalbėti žmogaus, bet jei žurnalistai pasidomėtų jo vaikyste, apklaustų klasės draugus, pažystamus, man atrodo, kad atrastų kažko keisto… Tokie pscihiatrai mechaniniais veidais man kelia siaubą. Gal ir klystu.

  Atsakyti
 19. Qwerty

  Poliarizacijos:dvi emocijos- teigiama ir neigiama, protui priimtino teigimas, nepriimtino neigimas,teisinga — neteisinga, kultūringa — nekultūringa, etc. Mariau, kalbėjai apie gamtos harmoniją, priešingai protui, kuris jos neturi. Bet yra diena ir yra naktis. Tik du poliai.Ar ir čia kažkas, ką reikėtų tiuninguot pagal tripolio formulę? Sakai, kad dar yra rytas ir dar yra vakaras. Tačiau ar esi įsitikinęs, kad teigimas ar neigimas taip pat neturi savo ” ryto” ar „vakaro”? Beje, neigimas ne visuomet lygu agresijai.Čia taip pat nėra tik juoda-balta.

  Atsakyti
 20. Marius

  Regina, yra žmonių, kurie mato ne akimis bet protu, girdi ne ausimis, bet protu ( teisinga – neteisinga, kultūringa – nekultūringa ir t.t.) Netgi užuodžia protu ( smirda, kvepia). Protas užvaldo betarpiškus analizatorius, pojūčius ir tampa diktatoriumi, filtru. Gyvenimas tampa tik per jo prizmę. Kokios to proto savybės tokia ir realybė. Išlaisvinus pojūčius iš proto diktato realybė nušvinta kitom spalvom.

  Atsakyti
 21. Regina

  Mariau, pagaliau…Tai ir man netrukdo…o tada kam trukdo Slušniui?

  Atsakyti
 22. Marius

  Qwerty, Dainius gynasi nuo jam nepriimtinų „paniatkių”. O pavyzdžiui, R. Janutienė tuo gyvena nuo ko Dainius gynasi. Jau minėjau, kad kiekvienas poliarizuoja į savo pusę. Yra fazės, harmoningi ir destruktyvus perėjimai iš fazės į faze, užstrigimas kažkurioje fazėje. Ribos nejautimas, patologija. Man nekliūna nei Janutienė, nei Dainius su savo žurnalistika. Manau nemažai yra tokių, kurie nieko prieš, kad jie būtų abu.

  Atsakyti
 23. Regina

  QWERTY, ko tu čia įsiterpei? Netrukdyk mums gerti arbatos…Arba atsinešk savo puodelį ir cukrų, arbatos įpilsim…

  Atsakyti
 24. Regina

  Tai užkaisk ir man tos arbatos…..Tik tiek, kad aš su tavim pliurpti nemoku…Iš tavęs man reikia kai ko daugiau…na, ta prasme, arba aukštom materijom, arba pliurpk sau vienas…Kaip matai ir aš protu jau persisotinusi, dėl ko išeinu paraštes …Kvaliams gyventi daug lengviau….

  Atsakyti
 25. Qwerty

  Mariau, jei Dainius mato blogį, jį įvardija, o kitą dieną vėl mato blogį, nesvarbu ta pačia ar jau kita forma,ir vėl jį įvardija, gal būt ir pasmerkia, tai reiskia ką kita, nei tai, kad Dainius negali be blogio.

  Atsakyti
 26. Marius

  Regina, nieko man neatsitiko, nedidelį savo derliuką nuiminėju, susikroviau gėrybes ir džiaugiuosi. O paukščiukai, miško ošimas, žvaigždėtas dangus, svirplių svirpimas, tyla man ne blogiau už tavo Tiesto. Dabar vakarai jau dvelkia rudenėliu, galima užsikaitus arbatos ir papliurpti.

  Atsakyti
 27. Regina

  Ohoho, Mariau, kas tau atsitiko? Kas tavyje taip apsivertė į teigiamą pusę? Aš tavęs neatpažįstu…O gal čia ne tas Marius? Klausyk, pasileisk tiesto elements of life ir…. lekiam, lekiam, lekiam ………………….

  Atsakyti
 28. Marius

  Rašinėjimas čia nėra tuščias kaip ir serialų žiūrėjimas. Ne visi suvokia, kad tai treniruotė. Panašiai kaip kultūristai sporto salėje pumpuoja raumenis taip čia pumpuojamas protas “paniatkėmis“. Iki ribos tai vysto. Priėjus ribą prasideda patologija. Patologijos pirminis simptomas gynybinės reakcijos nuo to kas neatitinka asmeninių “paniatkių“. Neigimas ir yra patologija. Užpumpuotos “paniatkės“ viena dieną virsta mase psichikoje. Žmogus tampa žinančiu, bet be gyvenimo džiaugsmo, prislopintu gyvybingumu, skurdžiomis emocijomis, sukriošusia fiziologija. Ar daug reikia žinių, kurias praktiškai pritaikome gyvenime? O kiek teisingo, prasmingo, svarbiausio, teisingiausio šlamšto pripumpuota galvoje? Gyvenantys proto pasaulyje turi tik dvi emocijas, teigiama ir neigiam. Įtiko įvykis, situacija, kitas žmogus – teigiama, neįtiko – neigiama. Dvasinis skrydis, lengvumas kūne ir psichikoje, džiaugsmas be priežasties tokių nebeaplanko. Tokiam nebepasakysi apsidairyk aplinkui koks žydras dangus, jam tai jau be skonio. Atbunka rega, atrofuojasi kvėpavimas,, betarpiški analizatoriai, pojūčiai. Jis įkalintas savo proto, „paniatkių” pasaulyje.

  Atsakyti
 29. Regina

  Mariau, aš švelniai tave pataisysiu, — kas su kuo gali ir kas be ko negali.
  Slušniai su radzevičiais be komisijos negali;
  Grinevičiūtės su janutienėmis be komisijos išvadų gali;
  Reginos su gerom miergom ir šiaip visokiom skaitytojom gali be aukščiau išvardintų dalykų;
  Mariai su qwerčiais negali be visų aukščiau išvardintų dalykų, nes neturėtų iš ko pinti šūdo pynutės… 😀

  Atsakyti
 30. Regina

  Mariau, aš švelniai tave pataisysiu, – kas su kuo gali ir kas be ko negali.
  Slušniai su radzevičiais be komisijos negali;
  Grinevičiūtės su janutienėmis be komisijos išvadų gali;
  Reginos su gerom miergom ir šiaip visokiom skaitytojom gali be aukščiau išvardintų dalykų;
  Mariai su qwerčiais negali be visų aukščiau išvardintų dalykų, nes neturėtų iš ko pinti šūdo pynutės…
  Pakartot?

  Atsakyti
 31. Marius

  1. Tripolioje logikoje vienas polis yra kitų dviejų polių rezultatas.
  Dainius nenori lygybės ženklo tarp skirtingų poliarizacijų nors jau ir pripažįsta, kad yra priklausomas nuo Janutienės ir Reginos. Kai prieš pusmetį aš juos abu sutuokiau rašydamas, kad jie vienas be kito negali Dainius priešinosi, nenorėjo sutikti, bet fakto nepaneigsi, Dainius negali be Janutienės nes vėl ir vėl apie ją… Vyksta kova už savo teisingą supratimą – poliarizaciją.
  2. Kiekviena poliarizacija siekia save išsaugoti poliarizuodama į save kaip teisingiausią, etiškiausią, prasmingiausią, profesionaliausią, naudingiausią, svarbiausią. Nors 1 punkte aiškiai teigiama, kad kiekviena poliarizacija tėra tik kitų dviejų rezultatas ir viena be kitos egzistuoti negali. Gaunasi panašiai kaip mama su tėčiu padarė vaiką ir vaikas pradėjo reikšti, kad jis dabar yra svarbiausias, prasmingiausias ir t.t. Arba rudenyje subrendo žiema ir gimė pavasaris, kuris pareiškė, kad yra dabar svarbesnis, prasmingesnis už rudenį ir žiemą.
  3. Kaip matome visi trys yra tolygiai svarbūs, bet problemos ir blogis atsiranda tuomet kai viena iš trijų skirtingų poliarizacijų ima ir pareiškia, kad ji dabar yra teisingiausia, profesionaliausia, teisingiausia, svarbiausia! Taip kai ateina laikas jai ji svarbi, bet iki ribos! Bėda kai per ilgai užsitęsia kokia nors viena poliarizacija. Pavyzdžiui užsitęsusi žiema arba Janutienė televizijoje.
  4. Gamtoje yra harmonija, žiema užleidžia vietą pavasariui, pavasaris – vasarai, vasara – rudeniui. Deja visai kitaip yra su žmogaus protu. Jam tampa nusipjaut į harmoniją, vienybę ir jis nesiruošia užleisti savo vietos ( politikai, TV žvaigždės ir t.t.) Protas siekia save išsaugoti ir jokiu būdu neužleisti savo veiklos lauko kitam, nors jo produkcija jau ir peržengė ribą, užsitesė, persisotinta ir tapo PATOLOGINĖ.
  5. Formulė – kiekviena poliarizacija yra svarbi, prasminga, etiška, teisinga ir t.t. tik iki ribos! Priėjusi ribą ji tampa patologinė ir griaunanti. Nors iki ribos ir buvo harmoninga, kurianti. Viskas keičiasi ir viskam yra riba.
  6. Priėjęs ribą protas neturi ribos jausmo! Todėl tokio proto savininkas yra bejausmis ir savo veiklos lauko neužleis kitam, bet priešingai kovos. Vardan gėrio be abejo! Taip sistema, valstybė ir visa krūva sferų (ekonomika, politika ir t.t.) atsiduria ribinėje būsenoje.
  Per ilgai užsitęsusi žiema tampa griaunanti…

  Atsakyti
 32. Marius

  1. Tripolioje logikoje vienas polis yra kitų dviejų polių rezultatas.
  Dainius nenori lygybės ženklo tarp skirtingų poliarizacijų nors jau ir pripažįsta, kad yra priklausomas nuo Janutienės ir Reginos. Kai prieš pusmetį aš juos abu sutuokiau rašydamas, kad jie vienas be kito negali Dainius priešinosi, nenorėjo sutikti, bet fakto nepaneigsi, Dainius negali be Janutienės nes vėl ir vėl apie ją… Vyksta kova už savo teisingą supratimą – poliarizaciją.
  2. Kiekviena poliarizacija siekia save išsaugoti poliarizuodama į save kaip teisingiausią, etiškiausią, prasmingiausią, profesionaliausią, naudingiausią, svarbiausią. Nors 1 punkte aiškiai teigiama, kad kiekviena poliarizacija tėra tik kitų dviejų rezultatas ir viena be kitos egzistuoti negali. Gaunasi panašiai kaip mama su tėčiu padarė vaiką ir vaikas pradėjo reikšti, kad jis dabar yra svarbiausias, prasmingiausias ir t.t. Arba rudenyje subrendo žiema ir gimė pavasaris, kuris pareiškė, kad yra dabar svarbesnis, prasmingesnis už rudenį ir žiemą.
  3. Kaip matome visi trys yra tolygiai svarbūs, bet problemos ir blogis atsiranda tuomet kai viena iš trijų skirtingų poliarizacijų ima ir pareiškia, kad ji dabar yra teisingiausia, profesionaliausia, teisingiausia, svarbiausia! Taip kai ateina laikas jai ji svarbi, bet iki ribos! Bėda kai per ilgai užsitęsia kokia nors viena poliarizacija. Pavyzdžiui užsitęsusi žiema arba Janutienė televizijoje.
  4. Gamtoje yra harmonija, žiema užleidžia vietą pavasariui, pavasaris – vasarai, vasara – rudeniui. Deja visai kitaip yra su žmogaus protu. Jam tampa nusipjaut į harmoniją, vienybę ir jis nesiruošia užleisti savo vietos ( politikai, TV žvaigždės ir t.t.) Protas siekia save išsaugoti ir jokiu būdu neužleisti savo veiklos lauko kitam, nors jo produkcija jau ir peržengė ribą, užsitesė, persisotinta ir tapo PATOLOGINĖ.
  5. Formulė – kiekviena poliarizacija yra svarbi, prasminga, etiška, teisinga ir t.t. tik iki ribos! Priėjusi ribą ji tampa patologinė ir griaunanti. Nors iki ribos ir buvo harmoninga, kurianti. Viskas keičiasi ir viskam yra riba.
  6. Priėjęs ribą protas neturi ribos jausmo! Todėl tokio proto savininkas yra bejausmis ir savo veiklos lauko neužleis kitam, bet priešingai kovos. Vardan gėrio be abejo! Taip sistema, valstybė ir visa krūva sferų (ekonomika, politika ir t.t.) atsiduria ribinėje būsenoje.
  Per ilgai užsitęsusi žiema tampa griaunanti…

  Atsakyti
 33. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, marius mus laiko vienos ekosistemos dalyviais, kurie tarpusavyje susiję ir vienas be kito neegzistuoja. tame logikos yra. Juk ką veikti reikėtų Radzevičiui, jei žurnalistika būtų ideali, visi žurnalistai jėga ir t.t. tai jiems nei profesinės sąjungos, nei pirmininko, nei blogerio rašančio apie žiniakslaidą nereikėtų. O tada jei jo nereikėtų ir jo nebūtų, tai tokios kaip janutienė irgi nebūtų, nes visi būtų čiotki čiotki 🙂 ta prasme kažkiek galima bandyti supratsiu minties eigą. bet… Šiaip jau dėti lygybės ženklą vietoje priklausomybės vieni nuo kitų, būtų gal ir ne visai teisinga. Bent jau matematiškai tikria taip nėra.

  Atsakyti
 34. Regina

  Marius mano atžvilgiu taikė kažkokius nešvankius dėsnius…Bet matau, kad jis tapo daug korektiškesnis ir dar protingesnis…Nors ir tu savo „pynutėmis” nelabai nusileidi :D. Klausyk, qwerty kažin ar nuo mėnulio fazių priklauso šitie loginiai siurpriziniai kliedesiai?

  Atsakyti
 35. qwerty

  Regina, „nuo šiol man autoritetas Marius“… Nors Galimai iš didelio džiaugsmo dėl Mariaus sugrįžimo po atostogų kiek primiršai pirmąjį Mariaus dėsnį, kuris skelbia: niekam nesuteik pirmumo (neturėk autoritetų).
  Tačiau dabar ne apie tai, o kiek apie logiką. Esmė tame, kad Mariaus pateiktos individinių konstantų: А = В,С, В = А,С ir С = А,В, „pynutės“ sudaro ydingą ratą: Radzevičius (A) yra Janutienė (B), o B yra A arba Regina(C) yra A, o A yra C ir etc. Šis ydingas ratas neleidžia suprasti nei vienos, ne kitos sąvokos. Todėl Mariaus teiginiuose yra logikos klaida.Jau nekalbant apie išvadą (ABC =!), kuri iš viso yra siurprizinis loginis kliedesys.

  Atsakyti
 36. Regina

  Dainiau, ką mes čia ginčijamės, tai vieni niekai…. Tiesiog labai džiaugiuosi, kad po atostogų grįžta tavo draugai…Vien Marius jau ką reiškia….Tai jis mums ir padės nenukrypti nuo pagrindinio kurso…”Ir šviesa ir tiesa mūs žingsnius telydi”…(neatsimenu iš kur šitas gražias eilutes ištraukiau)….

  Atsakyti
 37. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, tai aš apie Janutienę jau sakiau – nieko jie ten rimto niekada nėra laimėję. O kad buvo šitos Etikos komisijos pripažinti už etikos ribų – tai karatisto Krivicko ir agresorės janutienės nuopelnas 🙂

  Atsakyti
 38. Regina

  Dainiau, aš pacitavau Janutienę, tai jos ir paklausk….Savo nuomonę aš jau išsakiau, o dar prie viso to paskaitykHyperBoso rekomenduotą straipsnį.Taškas.

  Atsakyti
 39. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mierga gera, kuo remiesi sakydama, kad daugelsi žurnalistų pagal Janutienę turi būti vertinami, kad jie neva uzurpuoja žodžio laisvę? Pažiūrėk į viešą erdvę, kiek visi plepa ir naudojais ta žodžio laisve. Man, pvz., atrodo, kad daugelis žurnalitų kaip tik nesinaudoja ta žodžio laisve, nes… daug tam yra priežasčių.

  Atsakyti
 40. Regina

  qwerty, nesikišk, kur tu esi diletantas ir nieko nesupranti…Nuo šiol man autoritetas Marius.
  O Mariaus dar noriu paprašyti,- išpink tokią pynutę tarp visų žurnalistų, Slušnio komisijos narių ir vartotojų. Jeigu monitoriaus ekrano neužteks, rašyk ant stalo – išsiūsi paštu. Atsilyginsiu.
  Iš anksto dėkinga Tavo regina.
  P.S. paskubėk, kol dar šviečia pilnatis, nes gali baigtis įkvėpimas.

  Atsakyti
 41. qwerty

  Mariau, visuotinai žinoma, kad mąstymo turinys (kaip ir forma) siejasi ne tik su tasyklingumo, tačiau ir su teisingumo kategorijomis.Mintis turinio atžvilgiu yra teisinga, tik tuo atveju, jei ji atitinka objektyvią tikrovę.Tavo teiginys, kad blogis tuo pačiu metu yra ir gėris ar atvirkščiai yra klaidingas, nes neatitinka objektyvios tikrovės. Mąstymo teisingumas (atitikmas obj. tikrovei) yra vien iš esminių sąlygų objektyviai tiesai pasiekti.Žinoma, galima tarkime gėrio sąvokos nenaudoti ir vietoje jos įvesti „fazės” sąvoką. Tuomet gėris bus viena fazė, o blogis -kita. Tada žmogų, kuriame tam tikru momentu dominuoja blogis vadinsime užstrigusiu fazėje, cha.Tačiau tai bus tik manipuliacijos.

  Atsakyti
 42. Regina

  Mariau, esu tau dėkinga už mano sudėtingo mąstymo paprastą loginį išaiškinimą….Esu tau dėkinga, kad jame neradau rusiško žodžio „pošlaja”…Ir tu man visai nieko…

  Atsakyti
 43. Marius

  Qwerty, taigi šioje logikoje nebėra jokio gėrio ir blogio, teigiamo – neigiamo, nebėra dviejų polių, o yra trys skirtingi, bet tolygūs pagal svarbą, prasmę poliai. Nėra gerų ir blogų žmonių. Yra žmonės skirtingose fazėse. Bet yra ir užstrigimas fazėje, tuomet vystosi patologija.
  Aš jau minėjau, kad ši logika stipriai laužo smegenis ir vis norisi naują pririšti prie savo seno, įprast mąstymo. Deja nesiriša.

  Atsakyti
 44. Qwerty

  Mariau, dėti lygybės ženklą tarp gėrio ir blogio yra abejotinas sprendimas.

  Atsakyti
 45. Marius

  А = В,С Radzevičius A formuojasi dėka Janutienių B ir Reginų C
  В = А,С Janutienė B formuojasi dėka Radzevičių A ir Reginų (C)
  С = А,В. ReginaC formuojasi dėka Radzevičių A ir Janutienių B.
  ABC =! Ir jie visi trys Radzevičius, Janutienė, Regina formuoja naują, kitokį požiūrį, žurnalistiką, mąstymą ir t.t.
  Kaip ir ačiū jums visiems. Cha – cha.
  Ir nėra čia svarbiausių, geriausių, prasmingiausių, etiškiausių, profesionaliausių ir t.t.

  Atsakyti
 46. Marius

  А = В,С Radzevičius (A) formuojasi dėka Janutienių (B) ir Reginų(C)
  В = А,С Janutienė (B) formuojasi dėka Radzevičių (A) ir Reginų (C)
  С = А,В. Regina(C) formuojasi dėka Radzevičių (A) ir Janutienių (B).
  ABC =! Ir jie visi trys Radzevičius, Janutienė, Regina formuoja naują, kitokį požiūrį, žurnalistiką, mąstymą ir t.t.
  Kaip ir ačiū jums visiems. Cha – cha.
  Ir nėra čia svarbiausių, geriausių, prasmingiausių, etiškiausių, profesionaliausių ir t.t.

  Atsakyti
 47. Regina

  Mariau, tu tiesiog ne dienom, bet valandom tampi vis protingesnis..Tik turiu pataisyti koreliacinio ryšio eilutes “Todėl yra Radzevičiai, kad yra Janutienės,
  Todėl yra Reginos, kad yra Radzevičiai,
  Todėl yra Janutienės, kad yra Reginos“.

  Atsakyti
 48. Marius

  Puikus Reginos pastebėjimas apie tris skirtingus stilius. Netgi trys spalvos, pavyzdžiui raudona, žalia ir mėlyna nukreipus lazeriu į vieną tašką duoda juodą spalvą, arba žydra, geltona, purpurinė duoda baltą spalvą.
  Įprastinis protas, kuriuo naudojamasi viską skirsto tik į du polius ir dar atiduoda viršenybę tik vienam poliui.

  Regina rašydama apie tris skirtingus stilius iš esmės siūlo naują mąstymą, naują logiką.

  Tai vadinasi tripolis mąstymas.

  Tokioje logikoje visos trys spalvos yra skirtingos, bet įdomiausia, kad tarp jų nėra hierarchijos.

  Todėl visos spalvos tampa tolygiai svarbios, reikšmingos, prasmingos, nors ir visiškai skirtingos.

  Kaip nebūtų keista, bet tokiame mąstyme išnyksta neigimas, nebėra vietos ir agresijai kažkokios spalvos atžvilgiu.

  Automatiškai toks mąstymas keičia požiūrį į visą tą patį. Bet jau be agresijos, kovos ir neigimo.

  Štai jums ir tokios logikos pavyzdys:

  “Todėl yra Janutienės, kad yra Radzevičiai
  Todėl yra Radzevičiai, kad yra Reginos.
  Todėl yra Reginos, kad yra Janutienės“.

  Kaip matome tokioje logikoje Radzevičius negali egzistuoti be Janutienės ir Reginos. Lygiai taip pat Janutienė negali egzistuoti pati sau viena be Radzevičiaus ir Reginos. Ir Regina negali egzistuoti pati sau viena be Janutienės ir Radzevičiaus.

  Kiekviena spalva tampa kitų dviejų spalvų rezultatas!

  Suprantama tokia logika stipriai laužo smegenis, bet tai ir yra nauja kiekvieno iš mūsų galimybė, kurios dėka gali formuotis visiškai kitoks požiūris į tuos pačius reiškinius, faktus, įvykius, tame tarpe ir į žurnalistiką.

  Tokiame mąstyme nebėra vietos etiškai ir ne etiškai žurnalistikai, nes dabar vietoj dviejų yra jau trys skirtingos, bet tolygios hierarchijos skalėje spalvos…

  Atsakyti
 49. Regina

  Mes, vartotojai (skaitytojai, klausytojai, žiūrovai), esame jau pripratę prie atskirų žurnalistų skirtingo stiliaus…Kaip pavyzdys, sakykime, – vienoks stilius Janutienės, kitoks Miliūtės,trečioks Rupeikos…Žinoma jų vedamos laidos yra labai skirtingos, bet aš žiūriu grynai iš vartotojo pusės. Mes esame pripratę prie Janutienės aštrumo…Beje,būtent tuo ji ir išgarsėjo ir jos laidos yra populiarios. Man labai keista, kad pats Dainius, deklaruodamas pliuralizmą, kažkaip ryžtingai stoja ne savo amato kolegės, bet valdžią atstovaujančio asmens pusėn…Žurnalistai vadina save ketvirtąja valdžia, tačiau kai kurie labai gražiai susikukuoja su tikrąja valdžia, nekritikuoja ir lenda į užpakalį…O Janutienė yra antipodas tokiems…Todėl reikia komisijų, kurios pasmerktų ir duotų neigiamą išvadą. Bet nuo to jos laidos bus tik daugiau žiūrimos…Nebent įves cenzūrą ir uždraus..Dainiau, tu už cenzūrą?

  Atsakyti
 50. mierga gera

  Dainiau, Janutienės elgesys labai tiksliai apibūdina daugumos žurnalistų elgesį ir požiūrį į visus kitus.Tik Jiems viskas galima ir įmanoma, tik Jiems galioja žodžio laisvė ir savo pezalų, oi minčių ir „nuomonės” laisvas neribotas pylimas…”nuomonės” rašau kabutėse, nes visi gerai žinome, kaip ir už kiek ta žurnalistų nuomonė formuojama.

  Atsakyti
 51. Regina

  „Jie (LŽLEK – Alfa.lt) turėjo in corpore faktiškai atsistatydinti, nes beveik pusė tos komisijos narių viename iš savo posėdžių pasakė, kad šitos temos apskritai liesti negalima. Tai apie ką mes dar galime kalbėti? Ką jie dar gali svarstyti? A priori buvo aišku, kad jie nuspręs šitaip. Kadangi jie TV3 jau pralošė keletą bylų dėl tokių sprendimų, tai aš manau, kad tokiu būdu komisija kažką nori deklaruoti, sukelti kažkokį triukšmą prieš sezono pradžią, ir tiek“, – Alfa.lt LŽLEK sprendimą komentavo R. Janutienė. http://www.alfa.lt/straipsnis/15053514/Janutiene..jeigu.as.elgiausi.neetiskai..tai.ka.kalbeti.apie.tuos.policininkus.=2012-08-28_11-40/

  Atsakyti
 52. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ten tikrai ne Slušnys spredžia. Ir, kiek teko matyti ir girdėti, balsai dažnai skirstosi į už, prieš ir net susilaukiusius. Pastarieji man nelabai patinka, bet kartais neišvengiama – bent jau dėl interesų konfliko.

  Atsakyti
 53. Qwerty

  Simai, todėl, kad neapykantos gaujų atstovams yra būtina surasti prie ko prisikabinti.

  Atsakyti
 54. Simas

  O kodėl daug kas galvoja, kad toje etikos komisijoje viską sprendžia vienas asmuo – Slušnys?

  Atsakyti
 55. Regina

  Taip Dainia, nesu visažinė, o norėčiau :)…. Lietuvoje institucijų prikurta tūkstančiai ir viską aprėpti sunku. Tada kyla Slušnio bešališkumo klausimas.

  Atsakyti
 56. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, klysti 🙂 Ta komisija nėra tik LŽS. Ji pagal įstatymą sukurta visiems žiniasklaidos dalyviams – ir žurnalistams, ir ne tik jiems (leidėjams ir pan.) 🙂 Skaityk atidžiau 🙂 O tai išvadas „niekinės” rašai be jokio pagrindo 😉 Ši komisija prieš metus buvo TV3 priskyrusi neetiškų medijų grupei. pasekmės buvo ir įstatyminės.

  Atsakyti
 57. Regina

  Beje, jeigu Janutiene nera ŽS nare, tai tos komisijos išvados yra niekinės…Ten jie gali sėdėti ir smerkti iki apsikakojimo…Poveikį gali turėti tik etikos inspektorė…O Slušnio nenusišalinimas pasako viską apie tą komisiją.

  Atsakyti
 58. Regina

  Dainiau, o aš tada atvirkščiai sudėliosiu…Jeigu bet kurios didesnės įstaigėlės vadovas jau neapsieina be atstovo spaudai ir nesugeba pats atsifutbolinti nuo žurnalistų, – tai toks ten ir vadovas…tuo labiau policijos…Gi jis turėjo visas spec. priemones sutramdyti Janutienę, pvz.: panaudoti el. šoką…Ir tuo labiau, lyg tai ne jis apskundė etikos komisijai…Tai gal jam patinka, kai moterys muša? Juk yra tokių pasitenkinimo formų…O jūs patys, vietoj to, kad gintumėt savo profesinės bendruomenės narę, darot atvirkščiai – pasmerkiat…

  Atsakyti
 59. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, jei manai, kad žurnalistas turi ne fiksuoti ir pasakoti, nagrinėti ir tirti, dalintis informacija apie įvykius, o gali dar juos ir kurti, tuomet tai bus mano bambekliavimas, bet šį kartą pasakysiu paprastai – tai nebe žurnalistika. iI ne aš taip sugalvojau. Mane mokė profesionalai, kurie sėmėsi šios profesijos išminties iš kitų profesionalų. Ir nė vienoje žurnalistikos mokykloje nėra kalbama apie įvykių dirbtinį kūrimą kaip žurnalistikos profesiją. Juo labiau tai daryti naudojant fizinę jėgą prieš kitus žmones. Tačiau taip elgiasi žmonės, kurie rengia revoliucijas, kai jie neapsikenčia kažkieno valdymo metodų. Jei Janutienė neapsikenčia, kad kažkas jai ne taip kalba ir ne taip vykdo teisinius sprendimus, tegul renkasi kokį politinį judėjimą ir pirmyn 🙂

  Atsakyti
 60. Regina

  Post scriptum. Matau skenduolis parbrido…Tai dabar visą dieną bandysiu suvokti ką čia išprotavo jo pabrinkę smegenos.

  Atsakyti
 61. Regina

  Nepavydėkit Janutienei populiarumo…Ji tiesiog ieško naujų raiškos formų žurnalistikoje ir stiprina savo įvaizdį. Žurnalistas turi būti ne tik pasyvus klausinėtojas, bet ir pagyvinti reportažą savo aktyviais veiksmais. O tu Dainiau, man jau daraisi panašus į seną bambeklį ir pamokslautoją 🙁 Kažką turi daryti su savo įvaizdžiu, nes daraisi nuobodus…Bent sudalyvauk kokiam televiziniam projekte „Šok su manimi”…Būčiau tikra tavo fanė ….

  Atsakyti
 62. Qwerty

  Dabar lauksime TV3 reakcijos, nejaugi ši užsienio kapitalo įmonė išdrįs ignoruoti tokios svarbios ir autoritetingos Lietuvos savireguliacijos institucijos sprendimą?

  Atsakyti
 63. Marius

  Kai prote formuojasi supratimas apie kažką, pavyzdžiui etišką, profesionalią žurnalistiką tai protas vystosi. Bet kai tas supratimas tampa teisingu, tuomet vystymąsi keičia agresija ir neigimas. Agresyvus protas lenda su savo teisingu supratimu trokšdamas pasodinti jį ir įteisinti kituose. O jeigu pas kitą kitoks supratimas? Tuomet susiduriama su pasipriešinimu. Agresyvus protas stengiasi įrodyti, argumentuoja, ginčijasi. Tai pirmas etapas. Antrame etape jis tampa agresyvesnis, jau stengiamasi nuvertinti, nukainuoti, įgelti, pažeminti neįtinkantį. Jeigu besipriešinantis toks pat, tuomet susiduriama su atsikirtinėjimu. Auga abipusis neigimas. Šioje kovoje kiekvienas tik dar labiau užsitvirtina savo teisingame supratime. Dabar norint jį prastumti reikalinga jėga. Pasitelkiami autoritetai, dauguma – masė. Kovojama už savo teisingą supratimą teismuose ir t.t.
  Visa tai yra ne fiziologiška. Harmonijos šiame procese nėra. Neigimas sendina, negatyviai veikia organizmą, psichiką, slopina gyvybingumą. Žmogus nejučia treniruoja destrukciją. Tai kas logiška ir teisinga toli gražu ne visuomet yra gyvybinga. Ir atvirkščiai, neretai atsisakius savo logiškai pagrįstos teisybės susipykę sutuoktiniai ar draugai susitaiko, atslūgsta įtampa, aplanko pozityvios emocijos, santykiai tampa harmoningi. Tai pozityviai veikia ir psichiką, organizmą, gyvybingumą. Kiekvienas savo likimo kalvis, pozityvių emocijų, sveikatos, gyvybingumo ir gyvenimo džiaugsmingumo taip pat. Kiekvienam savo.

  Atsakyti
 64. Hyperbass

  Kukliai pastebėsiu, bet ponas obaratenžurnalistas pamiršo apie nutukusio LŽELK pirmininko pischiatro Slušnio ne kartą pareišktą asmeninę nuomonę ir jo nenusišalinimą svarstant p. Janutienės šį konkretų atvejį.
  Turbūt pischiatro pirmininko etika nėra subjektas jokiai kitai komisijai…

  Atsakyti
 65. Dainius Radzevičius

  Regina, tai ne vyrai silpni, tai moteris viena konkreti tapo nebe moteriška… Tegul neužpyksta, bet jos agresija (profesinės veiklos) jau peržengė seniai ribas. tačiau visuomenėje dar pakankamai daug žmonių tai toleruoja ar net remia. Reiškia, nsuipelnėme tokios žiniasklaidos, kokią turime.

  Atsakyti
 66. Regina

  A man tai Janutienė, kaip žurnalistė kažkuo šiek tiek patinka… Aš čia įžvelgiu kitas tendencijas….,- vyrai tampa silpnąja lytimi,….o ypač policininkai 🙂 Tai N.Venckienė kažkokį policininką -sambo čempioną sumušė, tai dabar Janutienė komisarą aptalžė…Jo vyrai, ginkitės bent etikos komisijų pagalba 😀 😀 😀

  Atsakyti
 67. Ramas

  Pagal „žurnalistės” Janutienės logiką, galiam ir „snukius” daužyti, ir žaloti, ir žudyti. Juk etikos kodekse tas neuždrausta.
  Keista logika:)

  Atsakyti
 68. Simas

  Ne į temą, bet šiek tiek susiję. Danijoje streikavo žurnalistai… Ir pas juos yra krizė, mažėja pajamos. Todėl JydskeVestkysten savininkai nutarė sumažinti etatus ir nekelti (!) algų. Štai dėl ko streikuojama – dėl to, kad nedidina algų 😀 šaltinis: http://epn.dk/medier/aviser/article4821262.ece

  Atsakyti
 69. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Esu jau rašęs apie šiąistorij˛. Dar man įdomi Janutienės pozicija, kad jei komisaras pats nesiskundžia, tai lyg ir ne bėda. Na ir ką tokiam žmogui gali pasakyti? Tai jei reketininkas muša verslininką, o šis tyli, tai visks kaip ir ok?

  Atsakyti
 70. Atgalinis pranešimas: R. Janutienei etikos kodeksas nesvarbus, todėl ji gali stumdyti žmones. Lygis :-( | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 71. Žymantas Baranauskas

  Simai, TV3 etikos kodeksas yra ir jis veikia, tačiau jeigu yra būtina sulaužyta keletą punktų (šiuo atveju daugiau) dėl reitingų – jie bus sulaužyti.

  O sukūrimo tikslas – reikia parodyti tiems, kas tą pačią TV3 akredituoja, kad va, dirbame.

  Atsakyti
 72. Simas

  Be to, manau, kad Janutienė nedraugauja su logika… Jos pačios žodžiais tariant galima prieiti prie to, kad: kadangi ji taip laisvai interpretuoja šią istoriją, tai gal jos televizijoje ir kitose medijose nebereikia?

  Atsakyti
 73. Simas

  O kaip yra su TV3 etikos kodeksu? Jis neveikia? Kodėl? Tuomet kokiu tikslu jį išvis kūrė?

  beje, po tuo straipsniu vienas iš pop komentarų yra mano 😀 panašu, kad DELFI komentatoriai ir komentarų skaitytojai po truputį tobulėja. tikėtina, kad greitu laiku nebeliks tokios, nelabai mėgiamos sąvokos – DELFI komentatorius 😀

  Atsakyti
 74. Žymantas Baranauskas

  Bažnyčioje nėra parašyta, kad draudžiama vogti Šventus paveikslus nuo sienų. Tai gal susirinkime ir parduokime, visgi krizė.

  Ir tokie žmonės turi savo laidą, kalba seminaruose apie tiriamąją žiniasklaidą ir yra vadinami profesionaliais žurnalistais. Aš jos taip nepavadinčiau…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *