Ar valdžia imsis esminės Sodros reformos? Netikiu

pagal | 2012/09/07

Šią savaitę Seimo pirmininkė Irena Degutienė Žinių radijui sakė, kad rudenį laukia labai dau darbo – Seime užregistruota per 600 teisės įstatymų projektų. Visko, žinoma, nebespės apsvarstyti ir juo labiau priimti. Tad ji pasakė, kad vienas prioritetų – socialinio draudimo sistemos reforma. Tą patį ji sakė ir pavasarį 🙂

O aš asmeniškai netikiu, kad bus imtasi kokios nors rimtesnės, juo labiau esminės socialinio draudimo reformos. Didinamos pensijos iš skolinamų pinigų, per 9 mlrd. jau esanti skola ir noras įtikti lojaliausiems rinkėjams (pensininkams) nulems paprastą teisą – net ir didžiausi populizmo priešininkai bus populistais. Ir tai reiškia, kad ateities kartų sąskaita bus ir toliau maloninami šiandieniniai pensininkai.

Pamenu kaip dar pernai gyvas būdamas verslininkas Bronislovas Lubys labai aiškiai ir nevyniodamas žodžių į vatą pavadino planuojamą Sodros reformą tik „žaidimu”:

„Sodros” reformos tėra tik žaidimas, kadangi pinigų nuo to daugiau neatsiranda, o mes imame ir susidarome iliuziją, kad pakeitus apskaitą padaugės ir pinigų.”

Nelabai tikiu, kad kai mano kartos žmonės pasieks tą amžiaus ribą, ir dar bus kuo juos maloninti. Bent jau minimaliai. Juolab, kad yra ekspertų, kurie aiškiai sako, jog Sodros reforma nukišta į tamsiausią kambariuką.

O ką galvoja kiti?

P.S. Nuolat girdint valdančiųjų kalbas apie Sodros reformą vis prisimenu seną pasaką apie vilką, kuris kiekvieną žiemą norėdavo statyti namą, nors iš šiaudų. Tačiau tik atėjus pavasariui noras dingdavo. Ir taip kasmet.

5 komentarai

 1. Regina

  REFORMA, – tai pirmiausia kažkoks pertvarkymas…O pertvarkymas vyksta nebūtinai gerovės sukūrimo kryptimi…Pirmosios reformos laisvoje Lietuvoje (Žemės reforma, turto privatizacija),buvo įvykdytos kad užgrobti ir išsidalinti didžiausią vertę turintį turtą – žemę ir kt. NT. Sovietikos laikais sukurtas turtas buvo išsidalintas, likusi valstybinė dalis (Mažeikių nafta, Alita…) t.p. pigiai už kyšius išbazarinta, o gautos lėšos – pravalgytos…Tada atėjo eilė socialinėms reformoms – sveikatos, švietimo, pensijų (kitaip tariant, diržų veržimas). Kokį rezultatą turim – matot patys…Kokios prognozės SODROS srity? Pasirinkimas tikrai mažas, – 1) toliau skolintis pinigus, taip didinant biudžeto skylę ir palikti problemas ateinančioms kartoms; 2)smarkiai didinti įmokas SODRAI, kas yra nepakeliama žmonėms; 3) didinti pensijinį amžių iki vidutinės žmogaus gyvenimo trukmės ribos; 4) bankrutuoti – kaip norit, taip gyvenkit, arba pagal paprotinę teisę, – tegul tėvus išlaiko vaikai…. Daugiau mano fantazija neneša…Deja, dar vilties yra, jog, po kokių 30 metų, sugrįš į Lietuvą emigrantai, užsidirbę pensijas užsienyje….Ir tada Lietuva, gal būt bus laimingų ir besišypsančių senelių ROJUS, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  Atsakyti
 2. Regina

  Nemanau, kad 600 įstatymų projektų nei daug , nei mažai….Tai labai daug…Nejaugi taip kaitaliojasi mūsų gyvenimas, kad tokie gausūs pakeitimai turi būti…Man visdėlto tai asocijuojasi su blogu, nekokybišku ir neproduktyviu Seimo darbu…ir su ta iliuzija, – štai, nespėjome pabaigti, išrinkite mus, kad pratęstume, ką žadėjome… Be to, kas nustato tą įstatymų keitimo poreikį?…. Ten kur yra tikras poreikis, arba jis neparengtas, arba dulka stalčiuose… Tai kas tą poreikį turi nustatyti ir kaip yra realiai?

  Atsakyti
 3. qwerty

  Dabar galvoju ką galėtų reikšti „teisės įstatymų projektų”? O gal yra dar ir neteisės įstatymų projektai?:)

  Regina, 600 įstatymų projektai nėra nei daug, nei mažai.Jų yra tiek, kiek būtina, koks šiuo metu naujų teisės aktų jų keitimo ar panaikinimo poreikis.
  Ir fiziškai apsvarstyti ir priimt juos įmanoma, kadangi manytina, jog dauguma pakeitimų tik redakciniai, neesminiai, kuriuos galima priimti bendru sutarimu.
  O Seimo darbo planai, mano nuomone, yra ankščiau patvirtintos koncepcijos ir metmenys.Štai ir įraše minimą Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarką Seimas privalo atlikti pagal ankščiau to pačio Seimo patvirtintą šios sistemos pertvarkos planą, kuriame buvo nurodyta kokius įstatymus, kodėl ir kada reikės priimti.

  Atsakyti
 4. Regina

  Dainiau, kokį tu čia automatinį „bilduką” įsitaisei, kuris įsitrynė į tavo draugų tarpą ir rodo, kad neva „pakomentavo”….Neklastok statistikos ir atmink, kad niekas nepakeis gyvų žmonių 🙂
  O pradedant tavo temą, tai pirmiausia nustebino Degutienės pasakytas skaičius „rudenį laukia labai daug darbo – Seime užregistruota per 600 teisės įstatymų projektų…”. Akivaizdu, kad tiek apsvarstyti ir priimti fiziškai nerealu, tačiau galvoju, kokia kokybė ar kokia konjunktūra tai sąlygoja, kad tokiais kiekiais reikia viską priiminėti…Ir iš viso, ar susirinkęs naujas Seimas suplanuoja darbus, kuriuos ketina atlikti per savo kadensiją? Gal kas pakomentuotų?

  Atsakyti
 5. Atgalinis pranešimas: Ar valdžia imsis esminės Sodros reformos? Netikiu | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *