V. Stundžio iniciatyva LRT gali likti be komercinės reklamos. Gal ir gerai

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Valentinas Stundys užregistravo įstatymo projektą, pagal kurį LRT eteryje neliktų komercinės reklamos, o valstybė pagaliau užtikrintų pakankamą LRT veiklos finansavimą.

Svarbiausias klausimas, ar finansavimas bus pakankamas ne tik programų kūrimui, bet ir visuomenės teisei reikalauti tų programų tinkamos kokybės. Manau, kad minimame projekte pakankamai aiškiai nurodytas finansavimo dydis:

„LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais sudaro 0,6 procento praėjusių metų nacionalinio biudžeto pajamų be Europos Sąjungos ir kitų paramos lėšų. LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais negali būti mažesnis už lėšas, paskirtas pirmą kartą nuo šioje straipsnio dalyje nustatyto finansavimo skaičiavimo formulės įsigaliojimo dienos.”

11 komentarų

 1. Regina

  LRT PRIVALO LIKTI BE JOKIOS REKLAMOS, ne tik komercinės!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Atsakyti
 2. qwerty

  „…skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais sudaro 0,6 procento praėjusių metų nacionalinio biudžeto”, – manau, kad tokia formuluotė būtų kiekvieno parazito svajonė.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  čia nekalbama apie reklamos blogį. Matau keletą pliusų: lrt nelikus reklamos daugiau pinigų gaus kiti kanalai ir tai leis bent troriškai gaminti getesnę produkciją, o lrt galės eterį nešvaistyti reklamai ir darbuotojų pastangas įsiteikti reklamos užsskovams, bet bus galma koncentruotis į misijos vykdymą.

  Atsakyti
 4. Regina

  Kas vrėdna – aš? Džiaukis, kad atsakiau – ne kiekvienam skiriu dėmesio…

  Atsakyti
 5. Regina

  Kas pinigus moka, – tas muziką užsako. Kas dar neaišku?

  Atsakyti
 6. Julius

  o kas blogo, jei ir toliau LRT gautų pajamas iš reklamos ir būtų taupoma valstybės biudžeto atžvilgiu?

  Atsakyti
 7. Atgalinis pranešimas: V. Stundžio iniciatyva LRT gali likti be komercinės reklamos. Gal ir gerai | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *