Žurnalistams ir toliau grasinama kriminalinėmis bausmėmis

Šiandien Vilniaus m. 3 apylinkės teisme turi būti skelbiamas sprendimas baudžiamojoje byloje (teisėjas Olegas Šibkovas) dėl galimo šmeižto straipsnyje „Šiauliečio verslas – įsimylėjėlę paversti prostitute” dienraščio „Lietuvos rytas” darbuotojai Audronei Urbonaitei. Kolegei privataus kaltinimo tvarka buvo iškelta byla ir „nukentėjęs” kaltintojas reikalauja iš jos 100 tūkstančių litų neturtinės žalos.

Dalyvausiu sprendimo skelbime. Po posėdžio būtinai pakalbinsiu kolegę apie šią bylą ir jos aplinkybes. Manau, kad apie tai būtina atvirai kalbėti ir neabejingai reaguoti. Nes noras tampyti žurnalistus po teismus ir kelti jiems baudžiamąsias bylas, panašu, neatslūgsta.

Beje, įdomi detalė, kad tą patį straipsnį (tiesa, ne visą) nuasmeninę įtariamąjį paskelbė ir naujienų agentūra ELTA, ir naujienų portalas delfi.lt. Šis straipsnis, kaip gyvas perspėjimas, vis dar pasiekiamas ir portale, skirtame kovai su prekyba žmonėmis.

42 komentarai

 1. Regina

  Qwerty, o ką tu čia naktį veikei? Šnipinėjai mane, kaip aš moku keiktis? Taip, ir aristokratei kartais išsprūsta…Moku ir keiktis, ir garsiai švilpti, pirštus susigrūdus į burną…O emocijų kaip tik nerodžiau(snukučių), nes Marius emocijas smerkia.
  P.S. o dėl prokurorų, tai pasakysiu, kad neprofesionalių prokurorų nėra, nes to neleidžia prokuratūros įstatymas. Kalbu ne apie prokurorų profesionalumą, o jų priklausymą hierarchinei piramidei. Tai viena hierarchiškiausių institucijų, po kariuomenės…Ir nekalbėk man apie prokurorų nepriklausomumą… Beje, aš save irgi galiu laikyti profesionale, – esu profesionali prokuratūros „slenksčio mynėja” 😛

  Atsakyti
 2. Qwerty

  Štai taip, Regina, su emocijom ir nevyniojant į vatą.Man patiko 😛

  Atsakyti
 3. Marius

  Regina, jeigu tu pastebėjai, kad kažkas tau bando primesti žaidimo taisykles, tai kovodama prieš tai tu jau pripažįsti vergystę ir ištikimybę jai.

  Atsakyti
 4. Regina

  …O tavęs, Mariau, laukia amžinas gyvenimas….
  Aš kaip tik galvoju apie save, kad turiu to alternatyvaus proto apie kurį tu dažnai kalbi…nes visada bandau pažiūrėti į problemą kitaip, visai iš kitų atskaitos taškų, bet ne per kažkieno tikslingai suformuotą masinę opiniją…O didžiausia mūsų bėda yra ta, kad vergiškai susitaikom su mums primestomis žaidimo taisyklėmis….Todėl šiandien turim tai ką turim.

  Atsakyti
 5. Marius

  Regina, permainos prote irgi galime vadinti revoliucija.

  Regina, kildama į kovą tu stiprini neigimo būseną.

  Beje, tu kovoji tomis pačiomis priemonėmis, kuriomis naudojasi tie prieš ką tu kovoji.

  Tiem kas kuria nauja pasaulio architektūrą yra naudinga dirginti žmones krizėmis, žadinti protesto jausmą, gynybines reakcijas – naudinga, kad žmonės kiltų į kovą prieš neteisybę.

  Kodėl?

  Todėl, kad kovoje griaunama vienybė.
  Griaunama ne tik išorinė vienybė tarp žmonių, bet ir žmogaus organizme.

  Tokių kovotojų laukia susipriešinimas tarpusavyje , intensyvus senėjimo procesas ir ligos.

  Atsakyti
 6. Regina

  O kas turi bausti?Tie patys, kurie sėdi aukštesnėj hierarchijoje ir tokias veiklas tyliai modeliuoja (pvz.: Aplinkos ministerija), o garsiai skelbia, kad savivalda yra savarankiška spręsti pati… Ar mes turim normalią prokuratūrą, kuri turėtų ginti viešą interesą? Taigi prokurorai patapę kaltinamųjų advokatais (pasižiūrėk Ūso bylą)… Tai gal Seimo kontrolieriai? Dar viena biurokratinė bedantė įstaiga…Ką čia ir kalbėti, nes nėra nei kam ginti, nei kam bausti tokius.
  Apskritai, hierarchiją aš priimu, kaip savaime suprantamą dalyką,ką tu neigi… Bet ji turi būti pagrįsta pirmiausia teisėtumo ir abipusės pagarbos principais, bet ne įžūlia prievarta.

  Atsakyti
 7. Marius

  Regina, jeigu RATC-ų veikla prieštarauja įstatymams ir šitie UAB-ai sukurti melžti žmones, tai ko jie nenubausti?

  Atsakyti
 8. Regina

  Mariau, tavo mokymo kryptis mano atžvilgiu yra bloga, bloga, bloga…Iš revoliucionierės nori padaryti klusnią asilę….Nesimokysiu iš tavęs. Taškas.

  Atsakyti
 9. Regina

  Ma-a-a-a-a-a-riau, aš tau kalbu, kad šita RATC-ų veikla prieštarauja įstatymams. Šitie UAB-ai sukurti melžti žmones…..ar tu tu tu tu tu su-u-u-u-pranti. Nieko tu nesupranti…Vėl pradedi vapalioti įtiko-neįtiko, teigimas- neigimas, hierarchija -horizontalizmas…Ma-a-a-a-riau…

  Atsakyti
 10. Marius

  Regina, jei įstatymas neįtiko tavo protui, tai nereiškia, kad jis negalioja. Bet tu pati nusprendei, kad jis tau negalioja, o realybė parodė tau, kad jis galioja nors ir pagal tavo proto supratimą jis neteisingas.

  Atsakyti
 11. Regina

  Mariau, tu užsiciklinęs kažkokiam savo rate ir ryji savo uodegą… Tu kliedėji…Taigi ta hierarchija ateina išsigalvotų sąskaitų pavidale, turėdama konkrečią įvardintą sumą…Man lipa ant sprando, tai ir bandau nusipurtyti…O tu ble-ble-ble, ble-ble-ble, gali-negali, kovosi- nekovosi…Eik tu žinai kur su savo demagogijom…važiuok kur nors į misiją…

  Atsakyti
 12. Marius

  Regina, jei tavo prote nebus hierarchijos, tai tu prieš ją nekovosi, nes busi nejautri hierarchijai – nėra prieš ką kovoti. Kovojama tiki prieš tai kam pats kovojantis jautrus, tai yra kovojama prieš savo paties, bet kitame. Nejautrus hierarchijai jos ne neigia ir nekovoja prieš ją. Priešingai bus kai jautrus hierarchijai pradės ją neigti kituose, tuomet toks žmogus gali tapti ciniku arba debilu. Jeigu prote nėra hierarchijos, tai valdžia negali būti aukščiau už melžėją ir melžėja negali būti aukščiau už valdžią. Kiekvienas vientisame valstybės kūne atlieka skirtingas funkcijas ir niekas negali būti už kitą svarbesnis, aukštesnis, reikšmingesnis ir t.t.

  Atsakyti
 13. Regina

  ŠS, aš tikrai neturiu nei hierarchijos, nei karūnos, (nors manau, kad labai to verta). Ir pati, protestuodama prieš valdžios hierarchiją, bandau kartais ją ignoruoti. Sakykim, du metus nemokėjau už šiukšlių išvežimą, nes, išnagrinėjus įstatymus ir savivaldybės tarybos sprendimus, įsitikinau, kad ši apmokestinimo tvarka yra ir neteisinga, ir neteisėta…Nu ir ką, RATC-as mane perdavė privačiai skolų išieškojimo bendrovei ir likau privoluota prie žemės. Susimokėjau iš lubų savivaldybės sugalvotą rinkliavą ir sušelpiau išieškojimo bendrovę. Žinoma, galėjau nemokėti, – tuomet teismas, anstolis, sąskaitos areštas, išieškojimas iš turto… Ir man hierarcijos paneigimas pasbaigė. …Įdomu, kaip mūsų Treneris kovoja su hierarchija 😆 Pasidalink, Mariau…

  Atsakyti
 14. šiaip skaitytoja

  Regina,visų pirma reikia,pačiam būti „be hierarchijos”kaip to pasiekti nežinau( taip suprantu,pagal Mariu).Be to,kodėl norisi ,kažką priversti?Manau dauguma žmonių
  gyvena,pagal įstatymus ir nepriverstinai.

  Atsakyti
 15. Regina

  Mariau, blet, – neišsisukinėk nuo tiesioginio mano klausimo. Kaip įgyvendinti valdymą be hierarchijos? Kaip tuomet priversti laikytis įstatymų, jeigu aš nepripažįstu valdžios hierarchijos.

  Atsakyti
 16. Marius

  Regina, Jeigu nebėra hierarchijos, tai nebėra ir prestižinių, reikšmingų, svarbiausių, aukščiausių pareigų, postų, vietų. Nes kiekvienas postas, pareigos, vieta tampa skirtinga, bet tolygiai svarbi. Nebėra aukštesnių ar žemesnių pareigų. Tokioje sistemoje niekas negali būti paaukštintas ar pažemintas, bet kiekvienas užima tik savo vietą, kurią jis atitinka savo gebėjimais, talentu, vidiniu tūriniu. Nebėra kovos dėl vietų, aukštesnių pareigų, posto. Tokioje politikų komandoje, kolektyve, neįmanoma kova, pavydas, pažeminimas ar pagyrimai. Nei vienas negali pasakyti, kad jo darbas, indėlis vertingesnis, svarbesnis, prasmingesnis ir t.t. Nei vienas negali pasakyti, kad už kitą daugiau dirba. Toks kolektyvas vientisas organizmas, panašiai kaip negalime pasakyti, kad kepenys svarbiau už inkstus ar plaučiai už skrandį ir t.t. Kiekvienas organas vientisame organizme atlieka savo skirtingą funkciją.
  Būtent dėl tokios savybės kaip hierarchija daugelis atsiduria ne savo vietoje, ne pagal sugebėjimą, talentą, vidinį turinį, bet pagal prestižą. Vaikomasi ne savo, bet prestižinės vietos, posto, pareigų. Pavydima, kovojama, įsižeidžiama , jaučiamas pažeminimas ar pranašumas. Tokiame kolektyve vienas trokšta pasikelti aukščiau hierarchijos skalėje kito sąskaita. Todėl prasideda intrigos, priekaištai, kad kitas mažiau dirba, pavydas – kova. Automatiškai smunka tokio kolektyvo produktyvumas dėl vidinių intrigų, pavydo, tarpusavio santykių aiškinimosi, kovos, troškimo įrodyti savo pranašumą, pasikelti kito sąskaita, būti labiau įvertintu ir t.t. Kas neįmanoma kolektyve, kuris sudarytas iš tokių protų, kurie nejautrūs hierarchijai. Toks kolektyvas kokybiškai produktyvus, nėra stabdžių dėl pavydo, intrigų, nepasidalijimo, pripažinimo, aukštesnės vietos ir t.t. Jeigu kolektyve kuriame yra hierarchija jo dalyvius reikia skatinti apdovanojimais, premijomis, pripažinimu, komplimentais, ypatingu, išskirtiniu dėmesiu ir t.t. tai tokiame kolektyve, kuriame nėra hierarchijos visa tai tampa svetimkūniu. Čia toks skatinimas neturi jokios prasmės – neįmanomas. Kito kolektyvo nario sėkmė tampa paskata! Priešingai kolektyve, kuriame yra hierarchija, kito sėkmė sukelia ne džiaugsmą, bet pavydą.

  Atsakyti
 17. Regina

  Mariau, sakyk, kaip tu įsivaizduoji valdžios funkcionavimą be hierarchijos? Kokia tai valdymo forma ir kaip ją įgyvendinti?

  Atsakyti
 18. Marius

  Kas yra valstybė? Tai vienas kito nepažįstančių žmonių tarpusavio santykiai, kurie paremti tam tikros rūšies proto sukurtomis taisyklėmis – įstatymais. Lygiai taip pat ir santykiai tarp valstybių, jie irgi paremti tam tikros rūšies proto sukurtomis taisyklėmis.
  Reikalas tame, kad iki ХХI amžiaus politika persmelkta tik tokio proto, kuris viską skirsto į du polius ( teigiamas – neigiamas, gėris – blogis ir t.t.) ir teigiamam poliui yra atiduodamos privilegijos. O kas bus su tais dalykais, kurie lieka be privilegijų? Tai bus pasitelkus jėgą stengiamasi perdaryti, pakeisti. Pavyzdžiui, grupė žmonių arba valstybė gavusi pranašumą imasi perauklėti tuos, kurie neatitinka jų “paniatkių“. Atkreipkite dėmesį į tai, kad perauklėjimas vyks ne vardan neigiamo polio, bet tik vardan teigiamo, tai yra gėrio, šviesesnio rytojaus, laimės, gerovės, tiesos ir t.t. Tai yra vardan savo asmeninių “paniatkių“. Pavyzdžiui, Amerika uoliai imasi auklėti tas šalis, kurios savo vidine politika neatitinka Amerikos“ paniatkių“. Ten siunčiamos ,,taikdarių“ su automatais misijos. Atkreipkite dėmesį į tai, kad auklėjimo imtis turi teisę tik turintis daugiau jėgos, pinigų ir t.t. tai yra turintis privilegijų. Politikas ar grupė politikų, kurie įsitikinę savo “paniatkių“ teisingumu ir dar turi privilegijų tampa automatiškai nejautrūs, bejausmiai kitokioms “paniatkėms“. Tai priveda prie to, kad žmonės turintys kitokias “paniatkes“, bet neturintys privilegijų ima mitinguoti, streikuoti ar imasi terorizmo. Pavyzdžiui, Amerika norėdama Azijos šalims primesti savo teisingą supratimą apie demokratiją auklėja juose terorizmo dvasią. Taip, Amerika yra pagrindinė teroristų auklėtoja. Bet kadangi ne vienintelė Amerika turi absoliučią jėgą, bet yra ir kitų šalių, tai nori nenori jėgos politika turės keistis ir per jėgą auklėti pagal savo teisingas “paniatkes“ taps vis sudėtingiau. Bet…
  Pavyzdžiui Europos Sąjunga yra gera idėja, bet tik su viena sąlyga, jeigu išmetame hierarchiją. Jeigu bus tik lygiateisiškumo imitacija dėl akių, tai Europos Sąjunga neišvengiamai privalo subyrėti. Nes privilegijuotis Europos Sąjungos šalys taps nejautrios esančių ant žemesnio hierarchijos laiptelio šalių atžvilgiu. Prasidės protestai, mitingai, streikai ir imperijos griūtis. Kad to neįvyktų, turi keistis politikų proto savybės. Nauja politika turi būti paremta ne lygiateisiškumo imitacija, bet natūraliomis, tikromis permainomis politikų prote. Jame turi nebelikti tokios savybės kaip hierarchija ir tuo pačiu politinių sprendimų paremtų privilegijomis – jėga. O tai reiškia, kad kiekviena šalis, tauta turi savo išskirtines tradicijas, papročius ir vienodas demokratijos supratimas pavyzdžiui, pagal Ameriką ar Europos Sąjungą neįmanomas. Lygiai taip pat ir valstybės viduje, jeigu šalyje vyksta mitingai, streikai, protestai, tai politikas, kurio prote nebėra tokios savybės kaip hierarchija nestiprins jėgos struktūrų apkaltindamas protestuojančius teisinės valstybės griovimu, terorizmu ir nepersekios su tikslu pademonstruoti jėgą, kad kiti bijotų, bet priims tuos protestus kaip signalą, kad jis tapo nebe jautrus, bejausmis, kažką ne taip daro, tai yra kaip bukaprotis užsitvirtino savo teisingose “ paniatkėse“ ir spaudžia per jėgą. Pavyzdžiui, pastebėkite kaip debatuose ginčijasi A. Kubilius su Viktoru Uspaskichu. A. Kubilius pastoviai tvirtina, kad nėra jokio kito varianto ir negali būti tik taip kaip jis mato, o Viktoras teigia, kad mato tą kitą variantą.

  Atsakyti
 19. Regina

  ŠS, tu pradedi samprotauti kaip Marius 😎 Ar jūs kartais ne pora?

  Atsakyti
 20. šiaip skaitytoja

  Taip,Regina,ko norėtum?Pagalvok „tyliai”.Viskas pildosi. 🙂 Tik atsargai,ne kai išsipildys gali ir nebenorėti 😀

  Atsakyti
 21. šiaip skaitytoja

  Viktorą rinko tikrai ne žurnalistai.Tūpi ar ne tupi, žino tik linijinis protas.O kitas(protas,jei jis tikrai yra) net apie tai nekalba(taip supratau iš Mariaus teorijos)

  Atsakyti
 22. Regina

  Dainiau, tai kuo tas teismas pasibaigė? Tu pavarai intrigą be pabaigos…. Ar jau visai amo netekai nuo lietuviškų teismų?

  Atsakyti
 23. Regina

  ŠS, suprask, kad savo jausmų negaliu viešinti visai Lietuvai…Bet jeigu labai nori, tai atsakau – TAIP, mes pora…Pora mąstymo priešybės vienybėje…
  P.S. Žiniasklaidai: lauktis dar nesilaukiu.

  Atsakyti
 24. Regina

  Aš vis dėlto dar maištauju ir neperprantu Mariaus teorijos, t.y. ne viskam pritariu…O Viktorą rinko ne tik tūpi žurnalistai, bet visa tūpa tauta…O kokia tauta, tokia valdžia, tokie ir jos žurnalistai.

  Atsakyti
 25. šiaip skaitytoja

  Regina,ar tu su Qwerty esate,pora? Žinai jo mintis..Tada Sveikinu,nes nežinojau,kad esate pora.

  Atsakyti
 26. šiaip skaitytoja

  na tikrai labai įdomu,nes išsirinkome valdžia kuri yra kažkada pasakiusi”tupi žurnalistai” 😀 Tada,reišia vėl,kad yra tik vertinimai ir tas pats linijinis protas(pagal Mariau teorija).Taigi pasikeitimų reiks dar ilgai palaukti..,nes nauja valdžia ta pati valdžia t.y su tuo pačiu linijiniu protu(vertinimai,herahija..ir t.t.)Dar Jėzaus Kristaus mokymai mums nesuprantami.Palauksime dar 2 ar3 tūkstančius metų 😆

  Atsakyti
 27. šiaip skaitytoja

  na aš tik pagalvojau..Jeigu yra nevykėlis santechnikas,tai reiškia yra ir vykėlis( linijinis mąstymas,pagal Mariaus teorija)O kaip tada su žurnalistu?Ar tu jau jį matai iš alternatyvaus proto ar mąstymo? Kaip ir neturėtume suplakti dviejų protų į vieną.Jeigu vieną vertinam,linijiniu protu,tai ir kitą.O jei nevertinam,tai nevertinam nieko ir niekaip.

  Atsakyti
 28. šiaip skaitytoja

  Qwerty ,nesupratau ką parašei? „žurnalistas jis ar nevykėlis santechnikas”.Arodo,kad dedi lygybės ženklą-žurnalistas lygu nevykėlis santechnikas? Gal ne taip skaitau?

  Atsakyti
 29. Regina

  Taip turėtų būti…Išsirenkam valdžią ir ketverius metus jų nepažįstam, -gyvenam savo gyvenimą ir kiekvienas užsiimam savo veikla, o valstybės mechanizmas sukasi kaip gerai sutepti smagračiai…Deja, tauta priversta su jais gulti ir kelti, nes žiniasklaida užpildyta tik valdžiažmogių nupirktais straipsniais, reportažais, laidomis apie jų gyvenimą, tarpusavio intrigomis, vagystėmis, priėmimais, parėdais, šokiais ir kitai juos populiarinančiais dalykais.

  Atsakyti
 30. Atgalinis pranešimas: Žurnalistams ir toliau grasinama kriminalinėmis bausmėmis | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 31. Qwerty

  Regina, rinkimai mano gyvenime užima gal kokią 93 vietą. Todėl dėl jų rezultatų nei švenčiu, nei…

  Atsakyti
 32. Regina

  NESĄMONĖ! Visų pirma – reginos negali elgtis taip lengvabūdiškai…Akivaizdu, kad vardas pakeistas. O rimtai,… jeigu nieko nėra daugiau, o tik už šitą straipsnį padavė Urbonaitę į teismą, tai kažkoks nesusipratimas. Aš, kaip skatytoja, supratau, kad čia perteikta tik tos merginos versija. Žurnalistė susisiekė ir uždavė klausimus ir tam vyrukui, bet jis nenorėjo kalbėti…Tai koks čia šmeižtas? Tiesa, vienintelė klaida, kad turėtų būti viešinamos arba abiejų vardai ir pavardės, arba nė vieno….ir tai, tą daryti tik po teismo.
  P.S.Qwerty, tai šventei savo favoritų pergalę, kad tik į trečią parą parsiradai? 😆

  Atsakyti
 33. Qwerty

  Už šmeižtą šmeižikas turi atsakyti.Ir nesvarbu-žurnalistas jis ar nevykėlis santechnikas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *