Spalio 26 dieną teismas pasakys, ar žurnalistai gali kritikuoti žiniasklaidos verslininkus

pagal | 2012/10/25

Taip jau sutapo, kad rytoj 11 val. Vilniaus apygardos teismas paskelbs galutinį ir neskundžiamą sprendimą baudžiamojoje byloje dėl šmeižto, kurioje aš buvau pirmos instancijos teismo teisėjos Ainoros Kornelijos Macevičienės nuteistas už savo komentarą, kuriuo neva apšmeižiau leidėją Vitą Tomkų. Teisėjos A.K. Macevičienės nuomone, tai padariau paviešinęs Wikileaks dokumentus apie neskaidrią ir, mano akimis žiūrint, labai negražią dienraščio „Respublika” veiklą su kitomis verslo kompanijomis ir net savais darbuotojais.

Šis sprendimas, manau, bus labai svabus percedentas ir dėl to, kad kiti kolegos (Marijus Širvinskas, Daiva Šalc ir Lina Pečeliūnienė) viešai irgi prakalbo apie jiems mokėtus „vokelius” balsas.lt ir su juo siejamose kitose žiniasklaidos priemonėse. Jei mano atžvilgiu įsigaliotų apkaltinamasis nuosprendis, man tektų susimokėti baudą ir turėti teistumą.

Tai juokas, palyginus su tuo, jog panašių kaip V. Tomkaus akcijų prieš mane gali imtis ir balsas.lt grupė ar jo leidėjai. O tai jau skaudus smūgis ne tik žurnalistų teisei ginti save ir kitus viešai pripažįstant negeroves. Tai galėtų realiai imti bauginti visus kitus lietuvius, kurie nenori kentėti nesąžiningo elgesio su savimi ar kitais. Deja, bet situacija ima keistis tik viešai prabilus apie problemas. O jei tai eliminuosime, galimi nešvarūs susitarimai imtų Lietuvoje bujoti. Tada bet kokie pranešimai apie perkamus balsus rinkimuose, apie mokamus „vokelius” ar kitas bėdas būtų tik pavienių asmenų suicidinės akcijos. Nuoširdžiai tikiu, kad Lietuvoje jau galime turėti teisę kalbėti apie tai, kas mums skauda, kas nepatinka, kuo nepasitikime.

Todėl šiandien sveikinu visus Lietuvos piliečius su Konstitucijos diena, su jkuria mes šiandien galime švęsti 20 metų Konstitucijos gimtadienį 🙂

3 komentarai

 1. tikras lietuvis

  Sveikinu, Dainiau, su pergale
  ir primenu – jūs nesate atlikęs visuomeninės pareigos (pamenat mano prašymą?).

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Miela Daiva, atsiprašau už klaidą. Jau ištaisiau. sprendimo laukime su viltimi, kad teisingumas Lietuvoje yra 🙂 Kol bijosime, tol bus mums patiems sunku. Reikia atvirai ir šviesiai žvelgti į rytojaus dieną. Net kai šiandien, atrodo, yra apsiniaukę.

  Atsakyti
 3. Daiva

  Dainiau, pataisykite pavardę – D. ŠAlc, o ne ŠUlc. Ką gi, o teismo sprendimo lauksime su nerimu..

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *