Tik ką Vienoje prasidėjo ESBO Spaudos laisvės atstovo ofiso surengtas milžiniškas renginys „Internetas 2013”.
Šiandien nusimato labai įdomios diskusijos, skirtos interneto filtravimo ir blokavimo problemai, interneto savireguliacijai, neapykantos sklaidai ir šio reiškinio stabdymui, komentavimo praktikai ir t.t.
Jau dabar ESBO Spaudos laisvės atstovė Dunja Mijatovič savo sveikinimo kalboje atkreipė dėmesį, kad gana daug valstybių stengiasi apginti žmones nuo neigiamo interneto poveikio, nuo turinio, kuris gali būti kam nors skaudus ar nemalonus. Teisinės ir technologinės priemonės pasirenkamos pirmiausiai. Tai sukuria ir realias grėsmes žodžio laisvei.
Informacija ir jos sklaida šiandien faktiškai jau yra globali. Debatai dėl interneto reguliavimo ir kas tai turėtų daryti, tampa tema daugelyje tarptautinių renginių. D. Mijatovič prisipažino, kad beveik kas savaitę ji gauna informacijos ir raguoja į situacijas, kai dėl savo kuriamo turinio yra teisiškai persekiojami, teisiami ir net įkalinami žurnalistai, blogeriai, aktyvūs visuomenės atstovai.
Jei kam įdonu, galima jau dabar tiesiogiai internete stebėti visą renginį ir diskusijas. Su kolege Aiste Žilinskiene iš Delfi portalo dalyvausime diskusijoje, kuri skirta žmonių komentarams naujienų portaluose. Tai bus apie 17 val. Lietuvos laiku.
Iki susimatymo 🙂
Čia galite matyti tiesioginę transliaciją.
gaila, bet spėjau įsijungti tik ant atsisveikinimo ir padėkos žodžio. tikiuosi, kad daugiau parašysite apie forumą, gal ir Delfi parašys. dėl tos „kinijos praktikos” man pasidarė įdomu 🙂
Maskvos Lomonosovo Universiteto profesorius Andrejus Richteris pranešė, kad nuo 2010 metų, kai Rusijos Aukščiausias teismas priėmė vieną sprendimą byloje, interneteo svetainės redakcija nėra atsakinga už skaitytojų komentarus internete. O jei komentaras, kuris pažeidžia įstatymą, pašalinamas, tuomet atsakomybė už jį išnyksta. Tiea, tai takoma svetainėms, kurios neregistruotos kaip žiniasklaidos priemonės.
Dabar jau prasidėjo sesija, kur diskutuojame apie komentarus naujienų portalus. Dabar Aistė pristato situaciją Delfi portale.
tolesnės diskusijos neturėjau galimybės stebėti, bet turbūt kalbate apie kinijos ugniasienę? tai „įkvepia” čia turbūt ne tas žodis 🙂 bet tada apie žodžio laisvę ar kokias nors kitas laisves diskutuoti neverta.
Medus, Kinijos praktika kai kurias šalis įkvepia bendradarbiauti su jais. Ir patirties jau yra.
neseniai kalbėjęs prelegentas palietė labai aktualią temą – valstybinę filtravimo ir stebėjimo sistemą, taikomą internetinėje erdvėje. kalbėjimas apie tokį monitoringą, mano manymu,yra praktiškai beprasmis, t.y. diskutuoti galima tik žinant apie ką kalbame. šiuo atveju greičiausiai ir supratimo neturime. ir nemanau, kad turėsime – daugybė dalykų yra daroma ir praktiškai taikoma vartotojams nežinant.
Man patiko – „ESBO Spaudos laisvės atstovė Dunja Mijatovič savo sveikinimo kalboje atkreipė dėmesį, kad gana daug valstybių stengiasi apginti žmones nuo neigiamo interneto poveikio”. Kiekvieną rytą atsikėlusi prisiekiu sau – ne, daugiau neatsidarysiu dainius.org ir nekomentuosiu….Geriau per tą laiką papoteriausiu, grindis išsiplausiu, pasportuosiu ir t.t. Bet,…. pasirodo, esu silpnas žmogus, o valstybė manęs nesaugoja 🙁
tikrai reikalinga diskusija, nes žodžio laisvė ir kontrolė – gana nesuderinami dalykai. įdomu kuria linkme pasuks. regis, būtų paprasta, jei žmonės rašytų ką nori, tačiau laikydamiesi vienintelės taisyklės- niekaip nepažeisti kito teisių. bet štai čia ir prasideda- kur ta riba? o dar sudėtingesnis kontekstas – žmonių margumas: supratimo, intelekto, kurtūros ir kitų dalykų skirtumai. tas gerai matyti ir šiame bloge :)sėkmės diskusijoje!
Labai įdomi konferencija, naudinga. Dainiau, taip ir toliau:)