Keistai čia su ta valdžia ir jos etika

pagal | 2013/04/30

Kažkaip keistai čia gaunasi su ta „etikmat” – jei jau Seimo etikos sargai slapčia šiurkščiai pažeidžia Konstituciją balsuodami Seime už kitus parlamentarus, tai kaip ir ką galvoti kitiems Lietuvos gyventojamss, kurie iš draugo ar kaimyno perka pigensių kontrabandinių cigarečių ar nesirengia skųsti savo giminaičio, kuris kokį litą-kitą vokelyje gauna?

Tikrai ne aš tai sugalvojau, bet gyvenimas jau daugybę kartų patvirtino, kad iškilus pasirinkimo dilemai tarp korumpuotos, bet sugebančios spręsti visas problemas, ar moraliai tyros, negalinčios spręsti jokių problemų, valdžios, didelė dalis piliečių pasirinktų korumpuotą valdžią. Ir tai net suprantama – valdžios pagrindinis tikslas nėra susijęs su etika. Etika nėra jos tikslas. Tačiau ji gali būti visai nebloga priemone saviems tikslams pasiekti. Bet ką daryti, kai tie valdžios atstovai, kurie tik „ant etikos bangos” ir plaukė, o apie jų darbo efektyvumą sprendžiant aktualias ekonomines ir socialines problemas jau seniai nėra ką pasakyti, staiga ima ir patys dirba neetiškai?

Atrodo, kad ir kvailiui turi būt aišku, kad profesinės etikos reikalavimų laikymasis – viena iš priemonių užtikrinti visuomenės paramą ir pasitikėjimą valdžia. Bet jei etika padeda sukurti ir palaikyti pasitikėjimą valdžia, o dabartinio superpopuliaraus premjero kolega balsuoja už jį, tai ar atsilieps tokie veiksmai pasitikėjimo ir populiarumo reitingams?

5 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, šį kartą rašiau ne apoie Kirkilą, o apie Salamakiną, visų etikų mamą ir tiatią viename. Jis balsavo už kolegą A. Butkevičių, kuris dabar premjeru dirba.

  Atsakyti
 2. Regina

  Gaila, nemačiau filmo, todėl nelabai galiu objektyviai vertint. Bet, kaip Delfi rašo, Uspaskicho neliečiamybės atėmimo posėdyje, ekspremjeras G. Kirkilas laiką leido stebėdamas planšetinio kompiuterio monitoriuje nusirenginėjančią gražuolę. Tai, visų pirma, Seime yra labai nuobodu…O visų antra, gal Kirkilas tuo metu užmezginėjo tarpparlamentinius ryšius su kokia Čičiolina…Tai ką, negalima? O apšiko žmogų, net nepaklausę, ir dabar reikės žmonai aiškintis…Gerai, kad Kirkilas toks, kad jam nors kirvu ant galvos tašyk: „Nežinau. Nežiūriu į gražuoles. Taip, tik į žmoną. Nežinau, ką jie ten filmuoja“ 🙄

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, tai ir galvoju galvoju dabar 🙂
  O jei rimtai, tai Seimo narys yra patikėtinis, sutinku, kad ne profeisja. Kita vertus, tai yra kai kak tapusi profeisje, bent jau kai kurie dirba profesionaliai. Tie, kurie jau gyvena apie 15 ir daugiau metų Seime, galima sakyti, kad yra profesionalai, nes iš to duoną su svietsu valgu. Na gal be ikros, bet su sviestu. Dar būtų neblogai, jei jie tikria būtų laisvi su savo mandatais, bet kartais matome, kad jie labai labai priklausomi ir taip jau tas blaškymaisis matosi – tai laisvi, tai partija liepia, tai sąžinė neleidžia, tai logika leidžia, tai vėl kas….
  O Lelkaičiui duočiau premiją už tą filmą. Rimtai. Ir labai rimtą.

  Atsakyti
 4. Regina

  „…kaip ir ką galvoti kitiems Lietuvos gyventojamss…” ?
  Ogi galvokite ką norit, nes dar kol kas už tai nėra baudžiama.
  Noriu pastebėti, kad:
  1)Seimo narys, tai nėra profesija. Tai gyvenimo būdas, kurį nuolat veda (šiek tiek pasikeisdami, o kai kurie jau dvidešimt tris metus), 141 LR pilietis;
  2)Seimo nario mandatas yra laisvas. Tai reiškia, kad keturis metus Seimo narys laisvas nuo rinkėjų, o rinkėjai nuo Seimo nario;
  3) Lelkaičiui, paviešinusiam tokius dalykus, reikia nedelsiant atimti akreditaciją, kad nešliaužiotų į Seimą ir kelti baudžiamąją bylą už šmeižtą ir pasikėsinimą į valstybinę santvarką ir gražiai susigulėjusią tvarką.
  P.S. nesuk, Dainiau galvos, nes dar vėl prisivirsi košės 😀

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *