Ar krikščioniškos vertybės jaučiamos Lietuvos versle?

pagal | 2013/10/14

Rytoj vakare (17.30 aval.) Žurnalistų namuose į pokalbių klubą pakvietėme trijų įmonių vadovus padiskutuoti apie Lietuvos verslo lyderių vertybes ir krikščioniškų vertybių integravimą į kasdieninę įmonių veiklą.

 

Tokią diskusiją surengti paskatino vienos politikės televizijos laidoje išsakyta mintis vadinamosios Dembavos tragedijos kontekste. Tada politikė kalbėdama apie telekomunikacijų įmonių elgesį pareiškė, kad viena bendrovė skambinančiojo vietos nustatymo paslaugą teikė ir be SIM kortelės skambinančiam žmogui todėl, kad įmonės vadovas lankosi bažnyčioje. Sunku spręsti, ar šį kartą taip ir buvo, tačiau viešoje erdvėje garsūs verslininkai dažnai deklaruoja vertybes, kurios būdingos krikščioniškajai kultūrai. Tad kolegas žurnalistus mielai kviečiu rytoj 17.30 val. užsukti į Žurnalistų namus ir neformaliia pasišnekėti apie vertybes versle ir verslo vertybes.

Kadangi verslas nenumaldomai susijęs ir su žmonių darbu, todėl šiam pokalbiui išieities tašku gali tapti Popiežiaus Pranciškaus pavasarį pasakyti žodžiai „Darbas priklauso Dievo meilės planui“:

Šią akimirką galvoju apie sunkumus daugelyje šalių slegiančius darbo ir verslo pasaulį, galvoju apie neturinčius darbo, ypač jaunimą, dažnai dėl neteisingos visuomenės sampratos, egoistiško pelno siekimo nepaisant socialinio teisingumo. <…> Norėčiau pasakyti keletą žodžių ir apie tą darbo rūšį, kuri kelia susirūpinimą, – apie vergišką darbą, apie darbą, kuris pavergia. Kiek daug žmonių visame pasaulyje kenčia tokią vergystę, kur žmogus tarnauja darbui, o ne darbas žmogui. Raginu visus tikinčiuosius ir visus gerus valios žmones ryžtingai pasipriešinti prekybai žmonėmis ir vergiškam darbui.

Beje, pokalbiui geru akstinu gali tapti ir žiniaskslaidos priemonių deklaruojamos vertybės. Štai tokias turi Verslo žinios, Žinių radijas, BNS, TV3, Delfi ir kai kurios kitos žiniasklaidos priemonės.

Išankstinė registracija būtina, nes dalyvių skaičius ribotas.

 

6 komentarai

 1. Adefagija

  O kas yra tos krikščioniškos vertybės? – Dešimt Dievo įsakymų? Ar bendražmogiškas vertybes galima priskirti vienai kuriai nors religijai?
  Bent jau šiuo paminėtu atveju, tai viena telekomunikacijų bendrovė darosi sau reklamą. Jeigu jų verslo atstovas dalyvaus diskusijoje, tai gal paklauskit, kaip jie kitokių vertybių laikosi: kiek žmonių yra įtraukę į nelabai sąžiningus sutartinius santykius; kiek garantiniams telefonams užrašę diagnozę „gavęs drėgmės, todėl remontas kainuos”; kiek klientams pripaišę pokalbio minučių; kiek kaimuose pristatę bokštų, nepasitardami su bendruomene ir taip supjudydami žmones; Kiek papirkę biudžetinių įstaigų vadovų, kad naudotųsi jų paslaugomis?
  Paklauskit, kaip tada su vertybėmis?

  Atsakyti
  1. Marius

   Adefagija,
   Gal labiau tiktų temos pavadinimas: Kaip pasinaudoti krikščioniškomis vertybėmis savo firmos vardo prestižui pagerinti. Galima dar krikščioniškiausio darbdavio rinkimus, konkursą surengti ir t.t. Tarp telekomunikacijų bendrovių didelė konkurencija, o pavyzdžiui visai neblogai skambėtų: Krikščioniška telekomunikacijų bendrovė! Kunigams, kad bažnyčioje per mišias paagituotų jungtis prie krikščioniškos telekomunikacijų bendrovės galima dovanėles, išmaniuosius telefonus nemokamai padovanoti ir t.t. Verslo niša besitaikanti į tokį brendą kaip krikščioniškos vertybės visai nebloga. Žmonėms, tai vis dar gali asocijuotis su stabilumu, sąžiningumu, firmai tai automatiškai priduoda solidumo įvaizdį.
   Beje, pati bažnyčia Kristaus vardu susikrovė didžiausius turtus, todėl dabar jau gali dalinti franšizę…

   Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mariau, kodėl taip manai? Keistos išvados, jei net neišklausei tų žmonių, kurie n ori ta tema pakalbėti. Spekuliuoji ir pats 🙂

   Atsakyti
   1. Marius

    Dainiau, aš nemanau, kad tu norėtum kalbėti kaip myli savo darbą, tai yra integruoji vieną iš esminių krikščioniškų vertybių “meilę“ savo kasdieniame darbe…
    Kam, tuomet tokiems bus noras ir prasmė diskutuoti apie tai?
    Spekuliantams krikščioniškomis vertybėmis!
    Pavyzdžiui, jeigu ant prekės uždėsime gražų lipduką su užrašu: pagaminta firmoje, kuri paiso krikščioniškas vertybes! Arba šios firmos vadovas yra krikščioniškų vertybių puoselėtojas ir t.t. Nenustebčiau jeigu ateityje pradėtu prekes žymėti panašiais reklaminiais užrašais.
    Bažnyčia jau 2000 metų bando integruoti krikščioniškas vertybes, o dabar dar ir verslininkai…
    Pati tema verta anekdoto.

    Atsakyti
    1. Marius

     P.S.
     Kas dirba savo darbą su meile, tam ši tema ne aktuali, nes jis tuo gyvena, jam jo darbas jau maloni kasdienybė. O kas dirba tik dėl algos, o paties darbo proceso pakęsti negali, tai joks darbdavys meilės jausmo neįpus. Todėl diskutuoti apie krikščioniškų vertybių integravimą kasdienėje įmonės veikloje turi prasmę tik spekuliantams krikščioniškomis vertybėmis, reklamos sumetimais.

     Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *