Kokie Rusijos valstybinės žurnalistikos standartai? Juos simbolizuoja Aleksejus Pimanovas

pagal | 2013/10/15

Šiandien „Komersantas” ir  Forbes.ru skelbia, kad p. Aleksejus Pimanovas, išgarsėjęs Lietuvoje pastarosiomis dienomis kaip dezinformaciją skleidžiančios Rusijoje gaminamos laidos „Žmogus ir įstatymas” vedėjas, greičiausiai rado papildomas naujas pareigas – palikęs  Rusijos Federacijos Tarybos senatoriaus pareigas gali tapti bendrovės Krasnaja zvezda vadovu.

 

Tiems, kas nežino, kuo užsiima ši bendrovė, galiu pacituoti iš jos veiklos prioritetų sąrašėlio:

Приоритетными направлениями деятельности Общества являются производство полиграфической продукции и осуществление деятельности в сфере культуры, кинематографии и средств массовой информации в интересах Вооруженных Сил Российской Федерации, государственных и иных заказчиков.

Lyg ir viskas aišku – poligrafijos, kinematografijos ir žiniasklaidos produkcijos gamyba. Ne šiaip gamyba, o tokia, kuri tenkina Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų intersus vykdant valstybinius ir kitus užsakymus. Panašu, kad finansiškai p. Pimanovui nebus labai blogai, nes praėjusiais metais, viešai forbes.ru skelbiama, jo šeima tarp visų valstybės tarnautojų Rusijoje užėmė 100-ąją vietą – šeimos pajamos buvo apie 70 milijonų rublių (šios dienos Lietuvos banko kursu tai būtų maždaug 5,5 mln. litų)

Pasakysiu trumpai – šis veikėjas gali tapti Rusijos karinės propagandos mašinos vairininku. Jei norite daugiau sužinoti apie jo veiklos sritis, galite tiesiogiai aplankyti Krasnaja zvezda interneto svetainę.

Jei jau paskaitėte, tuomet siūlau pagalvoti, kaip tokios bendrovės vadovas, kuris įgyvendina Rusijos karinės-valstybinės propagandos priemones gali toliau dirbti (etiškai) žurnalistu televizijoje? Nebent pripažintume, kad šis veikėjas simbolizuoja Rusijos žurnalistikos mokyklos etikos standartus. Tuomet galėčiau pasakyti taip – žurnalistikos ten nėra. Ir standartų taip pat.

Kita vertus, apie Krasnaja zvezda ir ją valdančio valstybinio koncerno veiklą viešoje erdvėje šiemet galėjome ratsi ir labai skandalingos informacijos apie ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo. Žinoma, šią informaciją siūlau skaityti labai atsargiai, nes tiesos ir melo santykis man yra nežinomas.

Na o šiandien vieno kolegos dėka FB tinkle radau nuorodą į spalio 12 dieną paskelbtą įdomų Švedijos specialistų pranešimą apie Zapad-13 ir Baltijos šalių galimą užgrobimą. Panašu, kad nauja A. Pimanovo darbo vieta ir pareigos tuo klausimu irgi yra įtraukti į galimą veiksmų planą.

5 komentarai

 1. Marius

  Dainiau, o kaip tu manai, ar gali okupuoti valstybę tos pačios valstybės piliečiai, pavyzdžiui koks nors vagis su savo šaika?

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mariau, okupuoti? Na juk šis terminas skirtas situacijai, kai svetimos valstybės kariuomenė užima teritoriją – su kariniais veiksais ar be jų. Bet tame procese gali būti ir koloborantai. O kodėl klausi?

   Atsakyti
   1. Marius

    Įsivaizduokite, kad jus nusiperkate 20ha žemės, įkuriate nedidelį ūkį, karvė, vištos, ožkos, arklys ir t.t.
    O kitais metais prisistato stambi bendrovė ir klausia jūsų ar šis žemės sklypas kartais ne laisvas?
    Jus paaiškinate, kad tai jūsų nuosavybė ir sklypas nenuomojamas ir neparduodamas.
    Bet nepaisant jūsų perspėjimų, firma paima ir pasodina ant jūsų 20ha savo žirnius.
    Jus kreipiatės su pareiškimu į policiją. O po kelių dienų jums paskambina prokuroras ir prašo pateikti įrodymus, kad jus perspėjote užgrobusią jūsų žemę firmą apie tai, kad tai jūsų žemė ir ji nenuomojama, neparduodama. Jus prokurorui paaiškinate, kad yra liudininkai ir turite įrodinėti, kad jūsų nuosavybė užgrobta neteisėtai. Po to jus kreipiatės į visas įmanomas instancijas net į gubernatorių ir Rusijos prezidentą, bet ateina ruduo ir firma atvažiuoja kartu su policija ir susirenka savo žirnių derlių nuo jūsų žemės. Pagal įstatymą viską ką jus pasiekiate, tai firma gauna 20 000 rublių baudą, o jus patiriate planuotą beveik milijono rublių nuostolį, taip pat jūsų gyvuliai lieka be šieno, maisto. Apvogtas ne tik jus, bet pavogtas ir iš jūsų gyvulių maistas. Tai reali situacija Rusijoje.
    Daugelis Rūsų kaltina Putiną ir jo šaiką banditizmu, vagystėmis, organizuotu nusikalstamumu bet, kad ir iš gyvulių atimamas maistas, o prokuroras reikalauja įrodymų…
    Beje, pats Putinas labai mėgsta varškę, bet kai žurnalistas paklausė iš kur jis tokią skanią varškę gauną, tai Putinas atsakė, kad jam Popas iš vienuolyno pristato. Jis net nežino, kad norint gauti varškę, pirmiausia reikia įsigyti karvę, ją prižiūrėti, maitinti, šienauti šieną, melžti ir t.t.

    Atsakyti
 2. Marius

  Gal labiau tiktų Putino rėžimo žurnalistikos standartai, o ne Rusijos. Juk Rusijoje yra žurnalistų ir su kitais standartais.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Rusija – tai valstybė. Putinas yra valstybės vadovas. Tad šiuo metu Rusijos standartai ir yra Putino standartai. Atskiri žmonės niekuo dėti. O tas veiėkjas dirba valdžiai, tad ir jo standartai tokie.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *