Ką reiškia būti „informaciniu rėmėju”? PR tampa… Žurnalistika

Šiandien krepšininkas Šarūnas Jasikevičius ir kompanija, kurie už pinigus žaidžia „Žalgirio” klube, tapo sumuštinių ir kitokio greito maisto pardavėjais vienoje tokio maisto kompanijoje, kuri priklauso didžiuliam tarptautiniam tinklui ir tas tinklas yra… Žodžiu, krepšinininkai šeštadienį neva dirbo McDonalds maisto pardavimo kontoroje. Tikiuosi jų terminuota darbo sutartis buvo tinkamai sudaryta 🙂

Apie tai jau rašo naujienų portalai delfi.lt, kaunodiena.lt ir 15min.lt. Jei tikėtume krepšinio klubo „Žalgiris” interneto svetaine, šio klubo rėmėjų ratas yra labai platus, bet yra ir keli informaciniai rėmėjai – Delfi, Kauno diena ir M-1.

Jei tikėtume žurnalistų tekstais apie šeštadienį vos kelis sumuštinius pardavusius sportininkus, tai jie ten net nelabai ir dirbo – tik vaidino, kad ten dirbo. Ir neva jiems tas darbas buvo sunkus ir t.t. Žodžiu, mano galva, tai yra grynų gryniausia reklaminės kampanijos dalis, o žurnalistai tą reklamą pateikė kaip žurnalistinį tekstą. Beje, nelabai panašų į žurnalistiką pagal daugelį požymių. Man plika akimi matosi žavėjimasis sportininkais ir jų veikla McDonalds kontoroje. Apie tokios kontoros parduodamo maisto sukuriamą vertę valgantiesiems viešas interesas nutyli – nekalba ir žurnalistai, ir krepšininkai. O maisto specialistai ir medikai apskritai pamirštami pakalbinti. Gal ir gerai, o tai tekstas nebūtų labai „skanus”.

Kadangi McDonalds irgi yra „Žalgirio” rėmėjas, tai visai gražu būtų, jei ateityje kiekvienas toks tekstas būtų ir su pilna informacija apie tai, kad tokios žinutės atsiranda ne šiaip sau. Ta prasme, kad ne patys žurnalistai, tikėtina, susigalvojo tokius tekstus rašyti. Dar geriau, jei tekstai būtų kaip reklama pažymėti – tada būtų viskas aišku.

24 komentarai

 1. ŠS

  Jei kam trūksta snukučių, gali ir savo snukuti parodyti. IšsisšiepsĮ ar nusiminusį. Galimybės puikios. Na dar ir užpakalį galima savo parodyti, jei yra noras ir Dainius leis.
  Taigi Regina,rodyk tuos savo snukučius, jei tik yra noras.Mes pažiūrėsime.

  Atsakyti
 2. Regina

  Dainiau, pabaik sutvarkyti savo bloga…Kad butu aiskus eiliskumas, pazymetas laikas, emociniai snukuciai….nes, …… Nes nuhakinsiu dar karta 😀

  Atsakyti
  1. ŠS

   Regina, nepristok prie Dainiaus su tais snukučiais. Parašyk taip, kad ir be snukučių būtų aišku.

   Atsakyti
  2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Jau yra tie tavo snukučiai 😛

   Atsakyti
    1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

     Tuoj įdėsiu ir tuos, jie tik tiek reikia iki pilnos laimės 🙂

     Atsakyti
 3. mierga gera

  Naiviai tikite, kad ne patys žurnalistai rašo tokius tekstus, taip pat stebites, kad tik dabar pastebėjote „tokius bajerius” spaudoje 🙂 Dainiau, Jūs žinoma simpatiškas vyras, bet tikrai ne toks naivus, kaip bandote įtikinti mus.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   mierga gera, nebandau įtikinti, kad esu naivus. Gal ir net nesu toks. Bet stebėtis juk nėra draudžiama? O gal kartais ir reikia? Nes kitaip susitaikai, susitapatini, susi…. Ir tada jau pamiršti, ką ir kaip turi daryti.

   Atsakyti
 4. Marius

  Dainius yra gyvas profesionalios žurnalistikos kontrolinis organas! Be kontrolinio organo žurnalistika netektų formos, o tai reiškia degradaciją – žurnalistinį debilizmą. Todėl kol yra Dainius bandantys parazituoti ir krypstantys žurnalistinio debilizmo linkme yra akylai stebimi ir ištraukiami į paviršių, panašiai kaip papurškus diklofoso ištraukiami iš savo kampų įsismaginę tarakonai į dienos šviesą.

  Atsakyti
  1. ŠS

   Mariau, tu labai puikiai parašei. Dainius šypsosi, bet tuos parazitus traukia į paviršių. Tik,kad tie parazitai nieko nejaučia. Jiems nei šilta, nei šalta. O jei juos fiziškai už ausų ištraukti, arba per kišenių nuskausminti. Bet tarakonai
   labai atsparūs ir visos poveikio priemonės jiems žinomos. Naujienas jie greitai įsisavina. Nespėsim prigalvoti tų kovos
   priemonių. Tegul parazituoja kol vienas kitą suvalgys. Liks koks vienas ir pats apsigalvos nebūti tarakonu.

   Atsakyti
    1. ŠS

     ir tegul netenka žurnalistika tos formos, tegul važiuoja į debilizmą. Nereikia saugoti tų kurie važiuoja į debilizmą ar dar kur. Tegul sau važiuoja. Laimingo kelio. Visi nenuvažiuos.

     Atsakyti
     1. ŠS

      Oho ,vystyti sąmoningumą sudėtinga.Bet viskas įmanoma ir viskas padaroma, jei esi gyvas ir nemiręs.

    2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

     ŠS, kalbėjimas nėra kova. Tai padeda kartais pagalvoti

     Atsakyti
     1. ŠS

      Kam padėti galvoti ir kartais, jei reikalingi debilai. Juos paprasta valdyti. Iškėlei vėliavą davei ginkus į rankas ir kovoji. Dar gražius žodžius parašei „už tėvynę”,”už laisvę”,už demokratiją” , „už žodžio laisvę” net ” už šeimą”,” meilę”- čia kam ko trūksta.
      O debilai formuojami labai greitai, net serialuose už kadro girdisi juokas, tipo paaiškina
      kada juoktis. Dabar dar būtinai visiems paaišknkime, kada yra reklama. Parašome raidę R.
      Viskas gatava. Galvoti nereikia nei kartais, niekada.

 5. Regina

  Man PX, kas ta donalda reklamuoja : ar gumines pusles metytojai, ar maisto specai, ar gydytojai. As geriau zinau, ka man valgyti ir ka gert.
  O kvailiams gali aiskint neaiskines, kad neatiduokit pinigu telefoniniams sukciams – jie vistiek juos uzsispyrusiai atiduos : D

  Atsakyti
  1. ŠS

   Regina turbūt atidavė visas savo santaupas. 🙁 Dabar žino, kad reikia valgyti duoną, o gerti vandenį. Ramu. Reklamos nebedaro jokio poveikio.

   Atsakyti
  2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Regina, tokia reklama tikrai neleidžia mums sužinoti, ką verta valgyti. Kita vertus, gal tikrai padeda

   Atsakyti
 6. ŠS

  Nemoka? Kodėl? Tada greit pradės mokėti. Nes su tokių šypsenų dykai niekas nedalija. 🙂 Bet mano subjektyviu pastebėjimu galima tik dirbti ir dirbti ir nepastebėti, kad nereikia dirbti. 🙂 REKLAMA. 🙂
  Dainaiu, nesu, nebuvau ir nebūsiu prieš tavo pastebėjimus. Viskas gerai kas vyksta. O jei nevyksta, irgi gerai. 🙂

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Tai jei vyksta jau seniai, o aš tik dabar pastebėjau, tai gal tikrai jau nieko nauja nevyksta, nes viskas jau įvyko

   Atsakyti
 7. ŠS

  DainIau, tavo nuotrauka puiki. Tu šypsaisi. Ar norėtum būti pažymėtas kaip reklama? Manau ne. Ir kiti nenori kad būtų visiems viskas aišku ,jei ir taip aišku. 🙂 Prašome nelaikyti mūsų asilais ir bandyti išaiškinti,kad tai reklama.
  Aš netikiu ,kad tai reklama ir man įtakos nepadarysit. Žmonės dirba kaip gali, kad tik išgyvent.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   ŠS, ką norėjai paklausti? 🙂 Aš nesu reklama, nes man niekas už tai nemoka ir aš niekam nemoku, niekam nesu informacinis rėmėjas ir man tokių nereikia t.t. beje, nuotrauką įdėjau ne todėl, kad mano vardas ir pavardė niekam nežinomi, o todėl, kad žinotų, jog tai mano blogas 🙂 Tai jei aks aišku ar neaišku, tai nieko ir neaiškinu 🙂 Tik toliau rašau subjektyvisu pastebėjmus apie tai, kas vyksta 🙂

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *