Žiniasklaidos laisvės kaina: ką šiandieną turime padaryti?

pagal | 2013/12/17

Šiandien 9.10 val. Seime vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje  „Pilietiškai atsakingos žiniasklaidos ugdymas ir visuomenės teisė žinoti“ ESBO atstovė žiniakslaidos laisvei Dunja Mijatovič skaitys pranešimą tema „Žiniasklaidos laisvės kaina: ką šiandieną turime padaryti“.

Tarptautinę konferenciją bendrai organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Kultūros ministerija. Savo patirtimi dalinsis Lietuvos Latvijos, Estijos ir Baltarusijos žiniasklaidos bei teisės ekspertai, svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų atstovai. Kaip žinia, Lietuva ESBO pirmininkavo 2011 metais vienu prioritetų buvo pasiūliusi žodžio laisvės stiprinimą. Daugelio tarptautinių organizacijų universaliai pripažįstama, kad saviraiškos laisvė, teisė gauti informaciją bei žiniasklaidos laisvė ir pliuralizmas yra esminiai tvarios demokratinės visuomenės elementai. Nepriklausoma ir laisva žiniasklaida yra lyg lakmusas valstybės demokratinei sistemai įvertinti.

Tiesioginė renginio transliacija vyks štai čia

 

 

3 komentarai

 1. Marius

  Pirmiausia reikia pripažinti faktą, kad žiniasklaidos laisvė transformavosi į žiniasklaidos biznį.
  Žiniasklaidos laisvės vardu klesti žiniasklaidos biznis ir konkurencija.
  Kuo stambesnis žiniasklaidos banginis, tuo jo dienraštis demokratiškesnis, laisvesnis, skaidresnis, tyresnis ir t.t.; panašiai kaip Vyto Tomkaus Respublika, tikrų Lietuvių dienraštis.
  Visi stambiausi žiniasklaidos biznieriai ir jų produkcija tiesiog laisvo žodžio, skaidrumo, demokratiškumo etalonas! Kuo didesnis pelnas, kuo aukštesnis hierarchinės piramidės laiptelis, tuo daugiau skaidrumo!
  Šitiems žiniasklaidos tyruliams, kurie vykdo savo bizniuką žiniasklaidos laisvės vardu, tarnauja ir šio verslo vadybininkai, kurie vadinasi žurnalistai. Žiniasklaidos biznio Vadybininkui svarbiausia reitingai, nes nuo to priklauso jo alga.
  Žiniasklaidos laisvė tapo nuostabiu lozungu, panašiai kaip animaciniame filmuke apie didelį grybą po kuriuo lietuj lyjant prisiglaudė krūva visokiausių žvėrelių, tik šiuo atveju krūva įvairaus plauko veltėdžių ir parazitų parazituojančių žodžio laisvės vardu.
  Kitiems, kurie nedalyvauja šiame biznyje, žodžio laisvė tapo degradacijos instrumentu. Kiekvienas gali išreikšti savo nepasitenkinimą, išlieti pagiežą, tai yra neigimą. (Delfi ir kitų portalų komentarai to pavyzdys). Esantiems neigime nereikia mastyti, tas kuris įtinka man yra geras žmogus, o kuris neįtinka blogas. Na ir varai ,,žodžio laisvę” ant blogų!
  Deja, neigimas tai irgi emocija, o emocijos yra tiesiogiai susijusios su mūsų organizmu. Todėl esantys neigime save lėtai naikina, apsunkina savo psichiką, skurdina emocijas, bukina ir sendina.
  Išnaudoti žodžio laisvę savo ir aplinkinių gyvenimo naudai, pozityvui niekas nemokino…

  Atsakyti
  1. Marius

   Kas yra žodžio laisvė?
   ” Durniui, žodžio laisvė tai leidimas kalbėti, rašyti ir dainuoti ką nori. Deja, žodžio laisvė, tai galimybė mastyti ir kurti naują mastymo kultūrą. Mąstymo kultūra gali būti griaunanti ir atvirkščiai – pozityvi. Todėl žodžio laisvė yra neatsiejama nuo pozityvaus mastymo. Mastyti savo paties ir aplinkinių gyvybingumui ir yra žodžio laisvė! „

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *