Kokie klausimai yra esminiai kandidatams į Prezidento postą?

pagal | 2014/02/05

Šiomis dienomis lyg ir įsibėgeja rinkimų kampanija. Štai europarlamentaras Zigmantas Balčytis savo reklaminiu klipu televizijoje pradeda lankytis pas rinkėjus ir bando „įsidarbinti” prezidentu. Dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė atsako į savo ir kitų keliamas klausimus apie narystę LKP, savo tėvo profesiją pokario metais ir darbą partinėje mokykloje. Artūras Paulauskas savo asmeninėje svetainėje aiškina, kad Ukrainai reikia ne kalbų, o darbų. Linas Balsys džiaugiasi referendumo dėl žemės rezultatais. Artūras Zuokas šiuo metu „Žinių radijo” laidoje tradiciškai pasakoja apie Vilniaus tvarkymą ir sutvarkymą.

Tačiau atidžiai stebėdami kiekvieno kandidato kalbas galime savęs paklausti – ar į tuos ir ar į esminius klausimus atsakinėja kandidatai į Prezidentus? Visų pirma, turiu galvoje, Prezidento konstitucines funkcijas ir šiandien esančias aktualias problemas ir iššūkius mūsų šaliai.

Galima būtų pradėti nuo dviejų klausimų visiems kandidatams:

Kokie artimiausi uždaviniai ir planuojami rezultatai užsienio politikoje per artimiausius 5 metus? Ypač svarbūs geri santykiai su kaimynais, tad kokiomis priemonėmsi ir kaip planuojama juos pagerinti?

Kaip planuojama veikti, kad teismų sistema taptų ne tik efektyvi, bet ir labiau patikima?

Problemų konstatavimas, teoriniai svarstymai apie užsienio politiką ar teisingumo vykdymo sistemos uždavinius neįdomūs. Būtini konkretūs pasiūlymai ir bent preliminarus veiksmų planas.

6 komentarai

 1. Regina

  „…nutariau iki pat šalies vadovo rinkimų dienos kasdien pasidalinti kokia nors citata…”
  Kur šios dienos citata???

  Atsakyti
 2. Regina

  Žinot, iki registravimosi termino pabaigos dar yra likę laiko, tai tiesiog nekukliai pagalvojau – o kodėl negalėčiau būti AŠ?
  Pagrindines sąlygas atitinku – esu Lietuvos pilietė, gyvenanti Lietuvoje; amžiaus cenzas praeina; skaityt ir rašyt moku……Figūra už Grybauskaitės šimtą kartų geresnė…….Nu, angliškai nekalbu, bet kalbu sentencijomis lotyniškai…. Ko dar trūksta? Sakykit, ar aš turėčiau šansų? Na, ko jums (mums) reikia iš prezidento?

  Atsakyti
 3. ŠS

  Būsiu visai ne pilietiška ir rinkimuose nedalyvausiu. Dar prikalbysiu kokius dešimt žmonių. 🙂 Tegul tos „viršunėlės” ir renkasi pačios sau. Nebus bent ką apkaltinti tik pačius save. 😀

  Atsakyti
 4. Regina

  O aš rinksiu ką į kandidatus pasiūlys Dievo pašauktas kandidatas Mindaugas Filipavičius. Manau, kad jis tikrai parinks dorą žmogų, todėl nieko net nereikės klausinėti.

  Atsakyti
 5. ŠS

  ar jau pas visus įaugo į krauja rašyti rašyti, bet nemastyti? Liūdna,bet ne visai, nes Marius siūlo apmastyti. Bet „dasibelsti” iki „proto bokštų” sudėtinga. 😀

  Atsakyti
 6. ŠS

  Ar eiliniam žmogui gyvenančiam iš minimumo ar pensijos savrbūs Prezidento rinkimai ? Čia viskas gali būti svarbu tik viršunėlėms, bet šaknelėms vienodai, nes niekas nesikeičia. Su kaimynais visi nori gerai sutarti ir teismų sistemos efektyvumo laukiame jau senai. Taigi ir su kaimynais už tvoros( ar nebūtinai) ir su teismų sistema eilinis žmogus tikrai žino kaip sutarti.:) Sistema sena ir įaugusi į kraują. Ir jeigu buvęs VSD vadovas feljetonus rašo?, o iš politapžvalginiko, žurnalisto.tinklaraštininko ir žmogaus bijančio MAXIMOS , po jo atostogų tikėjausi išminties..
  Nepastebėjau nieko naujo.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *