Prestižinės žurnalistikos premijos – J. Kundrotui ir D. Pancerovui

pagal | 2018/05/05

Prestižinės Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo žurnalistinės premijos šiais metais paskirtos žurnalistui Juozui Kundrotui ir 15min.lt žurnalistui Dovydui Pancerovui.

D. Pancerovas ir J. Kundrotas su apdovanojimais Kudirkos Naumiestyje prie V. Kudirkos paminklo

Vinco Kudirkos premija yra svarbiausia kasmetinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos premija, skiriama žurnalistui už brandžius, humanistines, etines vertybes ir pilietinės-patriotinės visuomenės ugdymo prioritetus puoselėjančius bei valstybingumą stiprinančius spaudos, radijo, televizijos ar fotožurnalistikos autorinius darbus už praėjusius metus. Vytauto Gedgaudo premija skiriama LŽS nariui už turiniu ir forma išskirtinius spaudos, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus. 

Šiemet Vinco Kudirkos premijai buvo pateikti šie darbai: Aldonos Armalės knyga „Mečislovas Rondomanskas. Nuo viršukalnės atsiveria nauji horizontai“, Loretos Jastramskienės knyga „Bilietas į Grižulio ratus“, Juozo Kundroto knygos „Kryžius nuo knygnešio kapo“ ir „Viena knygnešio diena“, Dovydo Pancerovo žurnalistinių tyrimų ciklas apie Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklą ir finansinius ryšius su energetikos įmonėmis, Kazimiero Šiaulio muzikinis dokumentinis filmas „ Nijolė Ščiukaitė. Viskas prasideda tavimi“. Vertinimo komisija nutarė Vinco Kudirkos premiją skirti kauniečiui Juozui Kundrotui.

Juozas Kundrotas daug metų dirbo Ignalinos, Jonavos rajoniniuose laikraščiuose, Kauno radijuje. Yra LŽS ir NŽKA narys. 2017 metais jis išleido dvi Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirtas knygas: apysaką „Kryžius nuo knygnešio kapo“ ir romaną „Viena knygnešio diena“. Autorius visą gyvenimą rinko faktus apie Lietuvos knygnešius, rašė apie juos apybraižas, esė, rengė radijo laidas. Savo kūrybinius ieškojimus ir atradimus kolega Juozas meniškai atskleidė knygnešio Juozo Akelaičio ir jo bendražygių dramatišką gyvenimo istoriją. Šios knygos – talentingo žurnalisto kūrybinio gyvenimo vainikavimas. 

Vytauto Gedgaudo premijai buvo pateikti šie darbai: Loretos Jastramskienės  knyga „Bilietas į Grižulio ratus“,  Povilo Sigito Krivicko – 2017 metais skelbti kūriniai popierinėje ir elektroninėje žiniasklaidoje, leidyboje ir scenoje, Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“ ir paramos projektas, Česlovo Skaržinsko knyga „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“, Kazimiero Šiaulio muzikinis dokumentinis filmas „ Nijolė Ščiukaitė. Viskas prasideda tavimi“, Vertinimo komisija Vytauto Gedgaudo premiją nutarė skirti Dovydui Pancerovui.

 

LŽS narys, žurnalistas Dovydas Pancerovas savo asmeniniu darbu ir indėliu norėjo parodyti tai, apie ką rašė. Knyga „Kiborgų žemė“ tapo bestseleriu jau per pirmąją savaitę (šiuo metu parduota apie 7,5 tūkst. egzempliorių), o visas knygos pelnas buvo skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui. Tiksliau – už autoriaus honorarą, leidyklos „Alma littera“ gautą pelną ir UAB 15min lėšas Kęstučio batalione buvo įrengta moderni biblioteka kariams, skaitykla ir poilsio erdvė su stalo bei kompiuteriniais žaidimais.

 

Kolega Dovydas 2014-2016 metais dirbo reporteriu per Maidano revoliuciją, vėliau – Rytų Ukrainos fronte. Ši jo knyga nėra vien reportažų rinkinys ar jų perpasakojimas kitais žodžiais. Tai nuoseklus pasakojimas apie tai, kaip Dovydas atsidūrė Maidane ir kaip jį, rimtiems išbandymams nepasiruošusį jauną reporterį, įtraukė Ukrainos tragedija. Šis jos darbas – knyga ir labdaringa veikla, yra unikalus žurnalistinis projektas.

 

Pretendentus premijoms gauti vertino dešimties žurnalistų komisija – Aurelija Arlauskienė, Ginas Dabašinskas, Justinas Lingys, Laima Lingytė, Jolanta Mažylė, Virginija Motiejūnienė, Dainius Radzevičius, Brigita Sabaliauskaitė, Jonas Staselis ir Aldona Žemaitytė – Petrauskienė. Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo premijos šiemet teikiamos Kudirkos Naumiestyje, Dr. Vinco Kudirkos muziejuje, kur vyks šventinis renginys, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Jį rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Dr. Vinco Kudirkos muziejus ir „Laikraščio Valsčius” redakcija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *