Kultūrinei spaudai sunku buvo visada. Ar tikrai trūksta tik pinigų?

žurnalso kultūra kreipimasisPastaruoju metu ypač daug kalbama apie spaudos ir ypač kultūrės spaudos išlikimą. Arba mirtį. Priklauso nuo pesimistinio ar optimistinio požiūrio. Tačiau realybė tokia, kad vartotojai už tokią spaudą mokėti nenorėjo niekada. Todėl jau ne vieną dešimtmetį kyla esminis klausimas – ar kultūrinė spauda reikalinga masiniam vartotojui? Mano atsakymas aiškus – ne. Tas belieka kalbėti tik apie kultūrinės spaudos kaip tam tikro paveldo išlaikymą. Kas už tai turi mokėti?

11 komentarų

 1. tt

  Taip, problema dvikryptė. Viena vertus, kultūrinė spauda, kaip ir apskritai kultūros veikėjų savivoka LTU yra per daug hermetiška. Nesiorientuojama į skaitytoją. Kita vertus, finansavimas reikalingas, nes kultūros refleksijos popspauda apskritai nepalaiko.

  Atsakyti
  1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   TT, akivaizdu, kad ryšio su skaitytoju apskritai beveik nėra. Ne tik kultūrinei spaudai, bet ir dalis dienraščių tą problemų turi. Bent jau dalis. Visgi kalbėti turime ne tik apie tiražus, bet ir kuriamą kitą vertę. Kuriamas turinys kartais platinamas FB ir kitais socialiniais tinklais, tad vien tiražas reikšmės nerodo.

   Atsakyti
 2. tikras lietuvis

  Kultūra yra tiktai gėris, todėl viskas, kas neatitinka visuomenės daugumos moralės, kurios dėka lietuviai išgyveno tūkstančius metų, turi būti priskiriama atliekoms, kurios netinka netgi žemei tręšti.
  Ir už tai, kaip ir už AE atliekas, privalu reikalauti įmanomai didžiausių mokesčių.

  Atsakyti
 3. tikras lietuvis

  Kas yra ta kultūrinė?
  Literatūra ir menas, kur anais metais parašęs kritinį prieš pederastų propagandą straipsnį a.a. buvo užsipultas ir išėstas/
  Neduoti nei kapeikos.
  Pirma tegul praeina išpederastinimo procedūras. 🙂

  Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    Ir čia vėlgi klausimas Dainiui: ką padarėte, spaudos bose, visuomenės daugumos pozicijas atspindėjusiam V.Gedgaudui apginti?
    Ogi ir vėl nieko.

    Atsakyti
 4. Marius

  “Tradicijose yra labai daug dulkių ir pelėsių, reikia išpurtyti“ (Juozas Miltinis).
  Kultūrinei spaudai pirmiausia ir reikia galvoti apie pelėsių ir dulkių išpurtimą, o ne apie trūnijimo palaikymą. Kultūra gali būti trūnijanti ir gyvybinga. Trūnijančios kultūros kandys šaukia apie neįkainuojamos vertybės išsaugojimą. O kas pelėsius ir dulkes purtys? Tai gali tik kūrėjai, o ne “kultūros kandys“ ėdantys kultūrinio paveldo sąskaita. Duokit pinigų dar ne gyvybingos, bet trūnijančios kultūros kandims. Tegu ėda.

  Atsakyti
 5. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius

  ŠS, bet juk ir už Valdovų rūmus daug kas nenori mokėti. O ima ir stato. Tas pats būtų jei klaustumėt papapapėnų gyventojo, ar suyinka jis, kad dalis jo mokesčių kaip parama eitų Launo džiazo festivaliui ar nukentėjusiems nuo ugnikalnio Afrikoje remti. O jei nerrmdime savos kultūrinės spaudos, o su ja išnyks ir kultūros vertintojai, kritikai. Kas tada?

  Atsakyti
  1. ŠS

   Tai aš ,Dianiau, supratau, tave neramina labiausiai, kad išnyks kultūros vertintojai ir kritikai? Visų pirma tikrai neišnyks kultūrinė spauda. Išnykimas grėstų tik tada jei išnykų žmonija. Bet kol bus žmogus gyvas šalia, visada
   bus ir kultūra. Tik kultūra keisis gal formuosi kita, vertintojai ir kritikai taip pat keisis. Ar būtinai turime laikytis tik
   kažko seno? Kodėl naują negali būti geriau už seną?

   Atsakyti
 6. ŠS

  Geriau tegul „miršta“ tokia kultūra, kuri niekam neįdomi ir niekas jos neskaito. Čia man, panašiau “ duok man pinigų ir aš būsiu kultūringas“. Aš irgi suregzčiau neblogą straipsniuką ir visi čia komentuojantys, dar geriau, tik kas nustato tą kultūrą? Ar už kultūrą dar pinigai mokami? Paveldą išlaikysime, jei bus ką ,išlaikyti, o ne „nupirktą“ kultūrą. Ar aš nieko nebesuprantu?

  Atsakyti
 7. ŠS

  Mano supratimu ,už kuktūrinę spaudą turi mokėti, tie kas NUSTATĖ, kad tai kultūrinė spauda.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *