Televizinė propaganda iš Rusijos – kaip ją vadinti?

pagal | 2014/06/16

informacines programos rusiškos rogramosJau kurį laiką tenka bendrauti ir su žmonėmis, kurie pasigenda, kaip jie sako, „informacinių ir kitokių“ aukštos kokybės laidų iš Rusijos kanalų, kurie laikinai Lietuvoje negali būti transliuojami. Keletą kartų teko mums diskutuoti apie šioms laidos ir programoms tokių žmonių taikomą „aukštos kokybės“ vartotojo sugalvotą standartą.

Todėl šiandien labai nudžiugau, kai radau ir kabelinės televizijos C-Gates taikomą diplomatišką propagandinių Rusijos kanalų priskyrimą „rusiškoms programoms“. Man tai reiškia viena – nekokybiška, neprofesionali žurnalistika, o iš tiesų tai baisi melo ir manipuliacijų persunkta putinizmo propaganda.

Smagu, kad kabelinės televizijos paslaugų teikėja tokių kanalų nepriskyrė informaciniams kanalams. Nors, atvirai sakant, būtų logiškiau tas televizijos programas iš Rusijos vadinti tiesiog propagandiniais kanalais. Gal net būtų gerai, jei tokia atskira kategorija programų taip ir būtų pavadinta. Ir pardavinėjama kaip atskiras paketas. Ir dar gerai būtų, jei įsijungus televiziją kur nors kampe būtų nuolat matomas užrašas „Propaganda“. O retsykiais dar programą pertrauktų trumpa informacija – „šios programos žiūrėjimas silpnavaliams ir patikliems žmonėms nerekomenduojamas“.

Ir dar labai norėtųsi, kad kas nors imtųsi štai tokių iniciatyvų, kurių imasi patys rusai – jie žiūri Rusijos propagandinius kanalus, ieško melo, fiksuoja jį ir parodo auditorijai. Kai pamatai tokį pavyzdį, supranti, jog vos vienas reportažas gali būti tiesiog prifarširuotas melu ir persunktas manipuliacijomis. Bet koks noras praeina žiūrėti tai.

3 komentarai

 1. tikras lietuvis

  JO, TAI – MELAS, TIKSLU PASLĖPTI JUODUS DARBUS.
  O kas toliau?
  Kol Lietuvos valdžia visuomenės daugumos pinigais gamins „kitataučius“ nevalstybinėmis kalbomis mokančiose mokyklose, tol bus auditorija, kuriai kitos kalbos bus svarbiau už lietuvių kalbą, o kartu ir Lietuvą.
  Ką į tai siūlo žurnalistai?
  Ogi nieko.

  Atsakyti
  1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   tikras lietuvi, vieną iš problemų iškėlei. Tačiau žurnalistai negali ir neturi būti patys visų visuomenės problemų sprendėjai. Tai jau bus propagandistai. Taip daro Rusijos TV kiseliovai. Tačiau atspindėti siūlymus reikia. O dabar atrodo, kad arba rimtų siūlymų nėra, arba apie juos kažkodėl nekalbama ir neskiriama daug dėmesio.

   Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    O jūs nepabijokit ir pratransliuokit mano idėją, ir pamatysit kaip viskas išsispręs.
    Betgi ir vėl nieko nedarysite.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *