Nebūsime europiečiai, kol galvosime tik apie pinigus

pagal | 2009/05/04

Šiandien Delfi.lt skelbima, kad „Dvigubai didesnis atlyginimas „į rankas“, bet ir dukart brangesnės bulvės, ruginė duona, maždaug perpus daugiau kainuojanti kiauliena, degtinė, kiaušiniai, sviestas. Tai – penkerius metus Europos Sąjungoje (ES) esančio statistinio lietuvio kišenės situacija. Profesorius Jonas Čičinskas mano, kad šalis išlošė daug, tačiau ES pragyvenimo lygio vidurkį vytis teks maždaug 15 metų.”

Perskaičiau ir nusivyliau mūsų mąstymu. Negi tik vienodos bulvių ir duonos kainos mus su kitais ES gyventojais sulygins? Aš manau, kad kol iš bulvių ir duonos lygmens nepakilsime, tol Europa mums apskritai nesišviečia. Negi taip galime mąstyti? Jei galvosime, kad ES – tai bulvių ir duonos sąjunga, tuomet viskas gerai. Tačiau juk esame ne tik bulvėmis sotūs? O gal iš tiesų bandome lenktyniauti tik kainomis? Man dėl to žiauriai liūdna. Nors esu „dūšioje” europietis, bet po tokių publikacijų jaučiuosi kaip „runkelis”.

7 komentarai

 1. Ruvi

  O kam ir kodėl reikia nuolat į kažką lygiuotis?
  Jei tos kainos ir visokie lygiai kažkieno nuolat keliami, ar realu pasivyti?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Keista, kad mes apskritai kainomis ir pinigais imame konkuruoti vieni su kitais. Tuomet kažkaip gaunasi, kad kiekvienas mūsų kaip ir verslininkas. Bet toks požiūris normaliam žmogui ir viusomenei – prapultis.

   Atsakyti
 2. Nulis

  „Aš manau, kad kol iš bulvių ir duonos lygmens nepakilsime, tol Europa mums apskritai nesišviečia.”
  Puiki mintis, bet ko norėti, kai humanitarai ir kiti, kurie turėtų rūpintis visuomeniškumo ar/ir tautos sąmoningumo kėlimu, galų gale Europoje pripažintų vertybių plėtra yra laikomi rusiškai tariant нахлебники.
  Europiečiais, pilna šio žodžio prasme, per keletą metų netampama… o mūsų valdančiosios galvos visko nori čia ir dabar… :/

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Nulio mintis labai teisinga. Blogaiusia, kad jau dabar ir mokslo ir kultūros žmonės kalbėdami su visuomene ir valdžia kalba tokiu pat tonu – ES skiriama tiek ir tiek pinigų, Lietuvoje mažiau. Mediaki uždirba Švedijoje tike ir tiek, todėl bėga iš Lietuvos. jei tik apie pinigus galviosime ir jie taps lemiamu faktoriumi visiems, panašu, kad reikia skirstytis iš Lietuvos. Bet tikiu, kad didelė dalis žmonių mūsų šalyje dar yra tikri Europos piliečiai. jie myli savo šalį ir dėl kelių litų nebėgs ieškoti geresnio gyvenimo ir prašytis turtingesnės šalie spilietybės.

   Atsakyti
 3. Aris

  Aš tai dūšioj žmogus. Ir tikrai būtų įdomu sužinoti kas per rūšis yra europietis. Jei pagal geografiją, tai galima nusiraminti. Jei sąjungoj būti – taip yra. Angliškai pramokta, eurai matyti. Kas dar liko iki „europiečio diplomo”?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mielas Ari,
   žinant, kad ES praidėjo kaip ekonominė sąjunga, būtų viskas lyg ir ok. Bet kas atsitiko dabar ir kur link judame?

   Atsakyti
 4. belekas

  alkanas – nepakilsi. jei gaves alga galvoji tik apie bulbas, duonas, sildymus, uzmirsti ne tik koncertus, teatrus, bet ir kinofilmus, kaledom atidedi knygos pirkima… tai apie kokia Europos sviesa cia dar postringauti?:)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *