KGB tema: Seimo narys pakilo į kovą prieš redaktorių?

pagal | 2009/05/06

Šiandien viešai paskelbtas Seimo nario Arvydo Anušausko atviras laiškas: darbas verslo grupei ar ….?.

Seimo nario laiške bent keletas faktų yra tikrai nenuginčijami. Ir jis kelia rimtų klausimų ir diskusijų.
„Kadangi toks tūlas redaktorius Vasiliauskas pasinaudodamas už neblogus pinigus jam suteikta dienraščio tribūna jau kelintas numeris „Lietuvos žinių“ apžvalgose mane „demaskuoja“, todėl nusprendžiau išsakyti ir aš savo nuomonę. Ne tiek apie redaktorių-cenzorių Vasiliauską, kuris atstovauja dar vienai įtakingai verslo grupei, valdančiai žiniasklaidos tinklą, grupuodamas informaciją į tinkamą paskelbti ir netinkamą. Bet daugiau norėčiau pasisakyti apie sutapimus.”

Toks laiškas – tai retas atvejis. Todėl jis kelia ir keletą minčių ne tik apie KGB temos plėtojimą žiniasklaidoje, bet ir apie politikų santykį su žiniasklaida, žiniasklaidos priemonių savininkų ir redaktorių temų tvarkaraščio formavimą.

Tačiau toks konfilktas ir tokia jo plėtotė jau dabar reikalauja ir aiškių atsakymų, ir atsakomybės prisiėmimo už kiekvieną žodį. Panašu, kad ši tema turėtų baigtis viena iš dviejų galimų pabaigų – arba pasitvirtinus Seimo nario kaltinimams V.Vasiliauskas atsistatydina iš redaktorių bei viešai atsiprašo, arba A.Anušaukas daro tą patį.

Taigi, kuris kurį? Ir kur yra tikroji tiesa. O gal kas nors žino daugiau faktų apie šią situaciją?

Beje, 2007 metų liepos mėnesį Žinių radijas ir Lietuvos žurnalistų sąjunga pradėjo naują bendros laidos „Žiniasklaidos anatomija“ projektą. Laidose dalyvavo leidinių ir kitų žiniasklaidos priemonių vyriausieji redaktoriai. Būtent redaktoriai kasdien bando spręsti, kokia bus dienos tema, kas taps dienos herojumi ar žurnalsitų kritikos taikiniu. Tai jų sprendimai lemia, kokiomis temomis žurnalistai turi ir gali domėtis, o kokios lieka tabu. Žinoma, turinio vadovams tenka derinti reklamos užsakovų ir savininkų interesus su objektyvia žurnalistika. Vyriausieji redaktoriai tiesiogiai bendrauja ir su aukščiausiais valdžios atstovais. Tik jie žino, kokį spaudimą reikia atlaikyti dėl laisvo žodžio ir laisvos minties.

Mes tik galime numanyti, kas lieka visuomenei nepasakyta vyriausiųjų redaktorių, nes jiems dažnai pritrūksta svarių įrodymų sužinotom skandalingom istorijom pagrįsti. Pirmasis pokalbis vyko kaip tik su buvusiu savaitraščių „Veidas“ bei „Esktra“ vadovu, tuo metu tik neseniai pradėjusiu dirbti naujose pareigose dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiuoju redaktoriumi Valdu Vasiliausku. Pokalbis vyko liepos 3 d. Norintieji gali paklausyti viso pokalbio, kuris tikrai siejasi su šios dienos tema.

Radijo laida „Žiniasklaidos anatomija (2007 07 03). Pokalbis su Valdu Vasiliausku

2 komentarai

 1. kolega

  Dainiau, niekas nepasikeis, jei ir bus oficialiai V.V. ivardytas bendradarbiaves su KGB. Kodel turetu susvyruoti redaktoriaus kede? Privati struktura, kita vertus, Bronislovo imperijoje dirba ne vienas ir ne du KGB prieteliai. Kitas klausimas – ar V.V. yra prisipazines del rysiu su KGB. Nes prisipazinusieji tai amnestuoti, o jei jis tylejes – tai blogiau jam.
  Mano prognoze: niekas nepasikeis, kad ir kaip bepasibaigtu si istorija. Beje, lazinuosi i LZ prenumeratos, kad V.V. neduos i teisma A.A.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mielas kolega,
   galėčiau sutikti, kad niekas nesikeis. bet… Nuo mūsų priklauso labai daug, ar mes reikalausime iš abiejų pusių ko kių nors faktų. ir aš manau, kad VV neduos į teismą AA. Bet… net ir privato kontora turi gerbti skaitytoją. jei visi apie tai garsiai kalbės ir reikalaus paaiškinimų – vilties dėl pokyčių yra.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *