Žurnalistai tampa pranašais. Konkurencija astrologams ar pavojus žurnalistikai?

pagal | 2009/05/07
Spaudos dieną žiniasklaida švenčia skirtingai

Spaudos dieną žiniasklaida švenčia skirtingai

Šiandien visus kolegas sveikinau su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ir labai džiaugiuosi šia diena. Ir kolegomis.

Bet… Kažkodėl užkliuvo man šiandien dienraščio „Respublika” pagrindinė publikacija „Kandidatė su komjaunimo kvapu” (auitorius Julius Girdvainis).

Pavadinimas iš tiesų niekuo dėtas. Tačiau prie publikacijos pirmajame dienraščio puslapyje įdėta iliiustracija, kurioje pavaizduota ne kandidatė į Prezidento postą, o jos pagalbininkas, žurnalistas Linas Balsys. Ir pati nuotrauka yra pusė velnio – nei graži, nei nelabai.

Tačiau prierašas prie nuotraukos (įdomu, kas jį sugalvojo?) – iškalbingas ir netgi, sakyčiau, rodo prierašo autoriaus jau nebe žurnalistinius, o astrologinius sugebėjimus. Tai man ir užkliuvo.

Prierašas:
„PRISITAIKYMAS. Žurnalistas Linas Balsys įprato Briuselio biurokratams būti geras ir paklusnus, todėl, matyt, taip auklės kolegas Lietuvoje ir patekęs į Prezidentūrą”

Toks prierašas kelia klausimą ir iš karto į jį pateikia atsakymą. Klausimas apie tai, koks bus Linas Balsys ateityje? Bus blogas kolega kolegoms. O kur įrodymai? O jų nereikia. Bent jau prierašo autoriui. Nes kai žinai kito žmogaus likimą, tai nereikia jokių kitų įrodymų.

Bet dėl to labai ir liūdna. Nes galima autoriui tik priminti Etikos kodeksą. Tiksliau sakant, tik jo preambulę. Su Spaudos diena dar kartą.

Primenu tokiam autoriui, kad žurnalistas turi turėti bent kelis šaltinius. O kokiais šaltiniais remdamamsis jis užsiima pranašystėmis?

4 komentarai

 1. Nulis

  hmm, keista… matyt kažkas asmeniško…arba gavo užduotį parašyti ką nors neigiamo apie L. Balsį

  Atsakyti
 2. Nulis

  Bent jau aš stengiuosi net nežiūrėti į Respubliką… su savo idiotiškais rašinėliais tik nuotaiką gadina.
  Konkretus atvejis tik parodo, kad tai parašė su rašymu mažai ką bendro turintis žmogus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *