Kaip auklėti vaikus? Skirkite jiems daugiau dėmesio!

pagal | 2009/05/16
Ar tėvai gali skirti pakankamai dėmesio vaikams?

Ar tėvai gali skirti pakankamai dėmesio vaikams?

Delfi.lt cituojamas Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkas Algimantas Ramonas teigia, kad kai kurių parlamentarų siūlymai numatyti tėvams bausmes už smurtą prieš vaikus peržengia privataus šeimos gyvenimo ribas ir esą paskatintų tik naują smurto bangą.

Šiandien, kai tiek daug kalbama apie šeimos stiprinimą, ne mažiau svarbiu klausimu turi tapti ir vaikų auklėjimas.

Politikai dažnai šiam klausimui skiria mažai dėmesio. Gal ir gerai. Bet kas tuomet turi skirti dėmesį?

Aš pats turiu tris vaikus. Šeimoje būna visko. Auklėti vaikus – ne lengviau nei A. Salamakinui auklėti seimūnus 🙂 Todėl net papildomų bausmių tėvams už smurtą prieš vaikus įvedimas neturi prasmės. Kodėl? Todėl kad ir dabar įstatymai neleidžia smurtauti. Už tai baudžiama. Diskusija turi būti visai apie kitus dalykus.

Ar kas nors bandė tinkamai atsakyti į kelis paprastus klausimus? Pvz., kaip sėkmingai auklėti vaikus? Kaip spręsti emocines šeimų problemas? Kaip tvarkytis šeimoje, kad žiniasklaidos ir kitoų gyvenimo sričių neigiamos įtakos nekenktų nepilnamečiams? Kaip kovoti su alkoholio ir narkotikų problemomis jaunimo tarpe? Kaip motyvuoti mokytojus mokyklose auklėti vaikus, o ne tik juos ugdyti? Štai čia rimti klausimai.

Smurtas šeimoje – dažnai gali būti tik atskirų šeimų atsakymų į šiuos klausimus trūkumas. O kas šiandien padeda sudėtingoms šeimoms? Ar gali šeimos įpirkti gerą auklę arba leisti savo pyplį į tvarkingą darželį? Kaip legaliai nusamdyti Vilnuje gyvenančiai jaunai šeimai auklę mokant jai legaliai 1000 litų atlyginimą? Kaip? gal žino Socialinės apsaugos ir darbo mnisterija? O gal ekspertai iš Švedijios?

Pasak Delfi.lt, šiuo metu visiškas fizinių bausmių vaikams draudimas yra įtvirtintas 24 pasaulio šalyse: Ispanijoje, Venesueloje, Urugvajuje, Portugalijoje, Bulgarijoje, Naujojoje Zelandijoje, Olandijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Islandijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Kroatijoje, Latvijoje, Danijoje, Kipre, Austrijoje, Moldovoje, Kosta Rikoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje.

Smurtas šeimoje yra baisus dalykas. Bet prieš keliant šią diskusiją į viešumą, paklauskime visų pirma kito dalyko – ar šią problemą išspręsime griežtesnėmis bausmėmis tėvams? O gal kalinių kalėjimuose per mažai liko?

Ir štai šiandien kitame naujienų portale www.lrytas.lt rašoma apie prostitucija užsiimančias devintos klasės moksleives.
Atkrepkite dėmesį, ką apie šią veiklą žinojo tėvai.

Prasidėjus policijos operacijai „Plaštakė 2009“ prieš kelias dienas Kaune buvo sulaikytos dvi nepilnametės prostitutės. Pasak pareigūnų, intymias paslaugas už pinigus kauniečiams siūlė 16 ir 15 metų paauglės, besimokančios 9-oje klasėje. Prasidėjus policijos operacijai „Plaštakė 2009“ prieš kelias dienas Kaune buvo sulaikytos dvi nepilnametės prostitutės. Pasak pareigūnų, intymias paslaugas už pinigus kauniečiams siūlė 16 ir 15 metų paauglės, besimokančios 9-oje klasėje.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vakar skridau iš Prahos namo. Kalbėjau su vienu vadybininku, kuris bando įsidarbinti Briuselyje, nes jo žmona jau kurį laiką ten gyvena su vaiku. Vaikas eina į mokyklą. O tėvas čia Lietuvoje. Tai žmonės nutarė šeimą kelti į vieną vietą. Bet juk tai daro ne visi.

  Atsakyti
 2. Ruvi

  Sutinku su jumis, Dainiau – labai trūksta valstybinio požiūrio, o ne diskusijų ar akcijų – vien jų nepakanka.
  Namie vaikui galim sukurti nuostabias sąlygas tobulėjimui ir maksimaliai saviraiškai, o visuomenė gali greitai aplaužyti vaiko entuziazmą. Vėl gausis prieštaravimas..
  Kol sunku tikėtis permainų valstybiniame požiūryje, namie ypač svarbi ta ašis, kuri vaiką palaiko.
  Labai svarbu, kad keliate tokius klausimus – yra vilčių, kad tai pasieks tuos, nuo kurių priklauso realūs veiksmai.

  Atsakyti
 3. Ruvi

  Jūsų straipsnio pavadinimas ir yra atsakymas į visus straipsnyje užduotus klausimus.
  Vaikams svarbiausias nuoširdus tėvų dėmesys ir meilė – tuomet jie jaučiasi saugūs ir stiprūs. O.. paskui jau visuomenė ir politika.
  Dėl visuomenės poveikio – tai labai jau daug prieštaravimų pačioje sistemoje ir vaikas ar jaunas žmogus, neturėdamas patirties, renkasi tai, kas lengviausiai prieinama.
  Prieštaravimai – turiu omeny tabako reklama ir antirūkymo programos, alkoholio reklama ir antialkoholinės programos, smurto smerkimas ir smurto propagavimas per filmus, televiziją, pornografijos draudimas ir atviras demonstravimas internete ir t.t…
  Veiksmingiausias vaikų auklėjimas- asmeninis tėvų pavyzdys, be prieštaravimų ir melo. Vaikų nereikia auklėti, juos reikia mylėti 🙂

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Ruvi, negaliu nesutikti. tačiau viešos diskusijos apie jaunosios kartos auklėjimą dažnai tokiso paviršutiniškos ir sprendžiančios smulkias detales. O esmė nesikeičia.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *