"Lietuvos žinios" švenčia Jubiliejų ir išlieka objektyvios

pagal | 2009/06/05
"Lietuvos žinių" vyr. redaktorius V.Vasiliauskas

Nuoširdžiai norisi pasveikinti kolegas žurnalistus, dirbančius dienraštyje „Lietuvos žinios”. Šiandien su malonumu varčiau laikraštį ir nuotraukose mačiau daug šypsenų.

O kiekvienas gimtadienis turi turėti ir dar viena atributą. Sveikinimus ir dovanas. Dovaną jau artimiausiu metu redakcijai būtinai nuvešiu. O palinkėjimus iš manęs jau nugvelbė Europos parlamento narė Ona Juknevičienė ir Seimo narys Česlovas Juršėnas. Jie tvirtino, kad „Lietuvos žinios” ne tik yra vienas objektyviausių laikraščių, bet tokiu turėtų išlikti ir ateityje. Č. Juršėnas dar pridūrė, kad turi būti atspindimos įvairios nuomonės.

Ir tai laikraštis įgyvendina net šios dienos numeryje. Dar vakar per LNK televiziją žiūrėjau Rūtos Grinevičiūtės laidą „Paskutinė instancija”. Suskaičiavo Rūta verslininko Gedimino Žiemelio turtus ir net pateikė versiją apie to turto kilmę. Man abejonių neliko, kad milijonus sukrovęs verslas yra Žiemelių šeimos bendras rūpestis. Ir tame dalyvauja ne tik G. Žiemelis, bet ir jo tėvas Vidmantas Žiemelis, šiuo metu įsitaisęs Seimo nario pozicijoje. Šiandine pagal laidos kūrėjų medžiagą parengtas straipsnis „Politiko sūnus – milijonierius” spausdinamas „Lietuvos žiniose”.

Tačiau įdomi detalė – laikraščio 9 puslapyje spausdinamas straipsnis „UAB „Smulkus urmas” 17 metų sukaktį pasitiko didėjančia apyvarta”. nežinantiems galiu tik pažymėti, kad minėta bendrovė yra milijonieriaus verslininko Gedimino Žiemelio verslo dalis. Visas strapnsi skirtas bendrovės panegirikai. Čia rašoma ne tik apie didėjančią apyvartą, bet ir bendrovės sėkmingą (mano nuomone, skandalingą – D.R.) žygį į seimą, kur jie maitins parlamentarus. maža to, bendrovė investuoja į kokybę, sunkmečiu kuria darbo vietas ir pan. Žodžiu, ne bendrovė, bet socialiai atsakingo verslo įsikūnijimas. Žinoma, nė žodžiu neužsimenama apie jokias bendrovės problemas ar veiklos nesklandumus. paaiškinimas paprastas. Jono Augulio pasirašytas staripsnis turi ir partnerį. Publikacijos apačioje parašyta, kad „Parengta bendradarbiaujant su UAB „Smulkus urmas”.

Taigi atsakymas aiškus – kritiška publikacija apie G. Žiemelio verslą parengta nepriklausomų ir objektyviai dirbančių žurnalistų, o „Smulkų urmą” girianti publikacija – už piniginį ar kitokį santykį su UAB. Jei tai būtų reklama, tai viskas normalu. Bet čia tik bendradarbiavimas. Gal tai vienas ir tas pats? O kaip taip sutapo, kad tą pačią dieną ir panegirika ir kritika?

Bet kuriuo atveju galima teigti viena – laikraštyje galima rasti įvairių nuomonių. Su tuo galima dar kartą pasveikinti „Lietuvos žinias”. Ir galima joms palinkėti ateityje to paties. Tik norisi ir apsaugoti nuo tokių bendradarbiavimų, kad jie neišstumtų kritinių straipsnių. Nes pavojus yra. O gal aš klystu?

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  LŽ nėra objektyvios. Tą objektyvumą, apie kurį rašiua, iliustravau pseudo žiniomis. O dėl vyr redaktoriaus nuomonių skilties, jau esu keletą kartų rašęs. manau, kad nemaža dalis, nors man jos įdomiso, bet žurnalistikoje taip negalima daryti.

  Atsakyti
 2. Regis

  beje šis straipsnis pasirodė kitą dieną po L.Ž. gimtadienio paminėjimo. O juk ne vienas žmogus tikrai nepagailėjo gražių žodžių..

  Atsakyti
 3. Regis

  Vat būtent dėl tokių dalykų (bent jau šiuo metu) L.Ž. negali vadintis objektyviu, oriu, išdidžiu dienraščiu:

  http://www.lzinios.lt/lt/2009-06-06/komentarai_ir_debatai/a_siaurusevicius_keicia_profesija.html

  Gaila man tų žurnalistų dirbančių L.Ž. kuriems tenka stebėt tokius paaugliškus išsišokinėjimus…

  Tingintiems skaityt visą straipsnį išrinkau geros (kokybiškos) žurnalistikos „perliukus”:

  „Iš elektros skydinės darbuotojo jis ūmiai virto gydytoju”, „teisė baidyti „vanagus” buvo patikėta LRT galvai”, „LRT „generalinio” vizijos”, „apdovanotų LTV „popiežių””, „Siauras” ir t.t.

  Beje neginčiju L.Ž. teisės apsiginti nuo jiems mestų kaltinimų. Tačiau tai galima padaryti tikrai kitaip. Tačiau vyr. redaktorius matyt labai aiškiai supranta kas yra tikrasis L.Ž. skaitytojas ir kaip tam skaitytojui įtaigiau paaiškinti kas yra kas. Tai va. Deja skaitytojas ir toliau bukinamas. Beje atkreipkit dėmesį ir į komentarus po tokiu straipsniu. O vėliau visi verkia, kad pas mus visus nėra kultūros..

  Gal gerb. Dainius turės ką pasakyt? …

  Atsakyti
 4. Regis

  Gimtadieniai tam ir yra, kad per juos sveikint. Taigis sveikinam ir linkim viso ko geriausio.

  p.s. kai nori „Lietuvos žinios” gali būti labai objektyvios. Bet labai jau dažnai tenka pastebėti nuomonę formuojančius straipsnius su objektyvumu neturinčius nieko bendro. Prie to pačio aš objektyviausią spaudą įsivaizduoju be aiškios politinės orientacijos. Ko negalima pasakyt apie „Lietuvos žinias”. Tačiau tai matyt dabartinių savininkų ir vyr. redaktoriaus nuopelnai. O laikraštis tikrai su ilgomis tradicijomis, aktualus, reikalingas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *