Ar iš tiesų rinkėjams trūko informacijos apie Europos Parlamentą ir rinkimus?

pagal | 2009/06/08

Šį antradienį (birželio 9 d.) 10.10 val. tiesioginėje Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie Lietuvos rinkėjų ignoruotus Europos Parlamento rinkimus, rinkimų nušvietimą žiniasklaidoje ir informacijos trūkumą apie ES bei jos institucijų reikšmę mūsų gyvenimui.

Tik ką praslinkę Europos Parlamento rinkimai pernelyg nesudomino Lietuvos rinkėjų. Daugelis politikų, politologų ir net žiniaslaidos atstovų pastebi, kad visuomenė vangiai dalyvavo rinkimuose dėl keleto priežasčių. Vieni kaltina orus, kiti informacijos apie rinkimus žiniasklaidoje trūkumą. Dar kalbama, kad trūksta pilietiškumo, visuomenės brandos ir pan.

Todėl „Žiniasklaidos anatomija“ klausia, kokios ir kiek informacijos trūko rinkėjams, kad jie galėtų išsirinkti tinkamus atstovus Europos Parlamente ir būtų atėję prie balsadėžių? Ar žurnalistai pakankamai dėmesio skiria Europos Sąjungos temai?

Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis mano, kad visuomenei trūksta informacijos

Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis mano, kad visuomenei trūksta informacijos

Apie visa tai pokalbis tiesioginėje radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Laidoje dalyvauja, 2004-2009 metų kadencijos Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas Andrius Vaišnys, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Pavelas Kujalis, „Lietuvos ryto“ televizijos direktorius Edmundas Jakilaitis. Studijos tel. 8-5-2431431.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.

4 komentarai

 1. Regis

  Gerb. Dainiau, suintrigavote. Tikrai įdomu kur galima rast praėjusios kadencijos EP parlamentarų darbo kartu su jų rinkiminių programų bendrą analizę. Ši analizė pakankamai svarbi, kad geriau suprast padarytas klaidas per praėjusiuos rinkimus ir jų nedaryt renkant busimuosius europarlamentarus.

  Atsakyti
 2. Sigita

  Iš tiesų daugeliui rinkėjų „toli”, ką veikia mūsų išrinkti Europarlamentarai Briuselyje. Juk kai kurių net pavardžių nebuvo girdėti, ką jie veikė visą praėjusią kadenciją. O dėl pažadų, oponuodama Regiui, galiu pasakyti, kad žmonės jau jų „atsikando”. Daugelis suvokia, kad tas mūsų išrinktas dvyliktukas – tik lašas jūroje ir jų balsai vargu ar ką lems priimant vienokius ar kitokius sprendimus (juoba, kad ne visi dorai moka anglų kalbą ir kažin, ar teisingai supras, ką ten reikia daryti 🙂 ), juo labiau – tesint pažadus, kurie dažniausiai būna nepamatuoti, virš kandidatų įgaliojmo ribų.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Aš manau, kad tie, aks norėjo, galėjo sužintoi viską. Žiniakslaida skyrė mažai dėmesio. tai faktas. bet buvo alternatyva – internetas. O šiaip tai EP veiklos nušvietimas žiniasklaidoej parodo mūsų žurnalistikos žemą lygį.

   Atsakyti
 3. Regis

  Manau užtektinai tos informacijos. Problema ne tame, problema žmonių tikėjime, kad jų balsas (ne)reikalingas ir, kad europarlamentarai iš Lietuvos: 1. kažką gali 2. nori kažką daryti. Kai visi šie 3 dalykai susideda į vieną vietą (plius dar ir prastas oras kai kuriems) rezultatas pakankamai nuspėjamas. Jeigu ir eina kažkas balsuot tai vardan to, kad taip reikia daryti. Motyvacija yra tikrai silpna. Beje aš neradau (nors ir nelabai ieškojau), kad koks žurnalistas (-ai) būtų analizavęs buvusiųjų europarlamentarų veiklą ir labai svarbu jų priešrinkimines programas ir pažadus.. Mano galva tai tikrai svarbu geriau suprast ko mums visiems reikia..

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *