Kaip kuriami įstatymai Lietuvoje? Prezidentas sako, kad "šnekučiuojantis"

pagal | 2009/07/07
Buvo laikas, kai apie naujus įstatymus galėjei ramiai susitarti Seimo restoranuose

Buvo laikas, kai apie naujus įstatymus galėjei ramiai susitarti Seimo restoranuose

Šiandien šalies vadovas Valdas Adamkus paskutinį kartą kaip Prezidentas susitiko su žurnalistais. Jis surengė jiems spaudos konferenciją. Bet žiauriausia ir atviriausia tiesa apie įstatymų leidybą Lietuvoje buvo pasakyta lyg tarp kitko… Baisi tiesa.

Kap rašo Delfi.lt, V. Adamkus teigė, jog per dvi kadencijas įsitikino, kad visi svarbiausi sprendimai Lietuvoje ir už jos ribų priimami ne oficialiuose susitikimuose, o asmeniškai šnekučiuojantis, tad be asmeninių pažinčių esą negalima pajudėti nė iš vietos.

Dar labiau Prezidentas V. Adamkus nustebino, kai visiškai atvirai išdėstė, jog „naujajai prezidentei jau pasakiau, kad į akis nelįsiu, tačiau jeigu ji ras reikalą pasinaudoti mano patirtimi ar viena kita mano pažintimi – bet kada esu pasiruošęs jai padėti“.

Lieka tik keletas klausimų. Kam mes žaidžiame demokratiją, kai numatome įstatymų projektų svarstymus komitetuose, darbo grupėse, plenariniuose posėdžiuose? Juk ten jau niekas nesprendžiama. Maža to, dabartinis Prezidentas tokią patirtį ruošiasi draugiškai perduoti ir D. Grybauskaitei. Įdomu, ar ji pasinaudos?

4 komentarai

 1. Linas

  Manau ir Visuomenės informavimo įstatymo pataisos taip atsirado. Šnekučiuojantis… Nieko nuostabaus, bet šiandien tai man eilinio žmogelio labiausiai gaila. Jam, vadinasi jokių šansų?

  Atsakyti
 2. orbit

  Dainiau,

  Nebūk naivus – daugelis aukštų politikų pasakytų tą patį – principiniai sprendimai gimsta neformaliuose pokalbiuose.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Aš ir nesu naivus. Bet visgi noriu ir tikiu, kad turime priversti politikus dirbti tesingai. Jie gali tartis dėl ko nori. Tai normalu. Bet spręsti turi teisingai.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *