Nepilnamečius saugosime labiau: už – 87, prieš – 6, susilaikė 25. Ar apsaugosime?

Tėvai ir vaikai.

Tėvai ir vaikai.

Kaip skelbia pats Seimas, Seimo priimtame įstatyme prie informacijos, darančios neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi, priskirta informacija, kuria teigiamai vertinama nusikalstama veika ar idealizuojami nusikaltėliai; informacija, susijusi su nusikalstamos veikos modeliavimu; tyčiojamasi iš žmogaus; tyčiojamasi ar niekinama dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, neįgalumo, seksualinės orientacijos, socialinės padėties, kalbos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, kuria propaguojami homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai, kuria iškreipiami šeimos santykiai, paniekinamos jos vertybės.

Tikslai gražūs. O reali situacija? Ar vaikai nevalgys mėsainių, negers kolos, nesikeiks? Ir gėjų nebus? Ir šeimos Lietuvoje nesiskirs? Dabar kas antra pora skiriasi. Ar vien kalbėjimas apie šeimas yra problema? Gal tos šeimos negali būti normalios dėl visai kitų priežasčių? Ar apie verslo skatinimą kalbantys politikai pamąstė apie vaikų darželių trūkumą? O apie vaikų laidų finansavimą? O apie vaikų laisvalaikį?

Ir paskutinis klausimas politikams. Jei galima uždrausti ir riboti sklaidą televizijoje, radijuje ir spaudoje, tai ką darysite su internetu? Įveskite į google.lt žodžius „free video” (nemokamas video). Vaikai dažnai ieško nemokamų pramogų internete – nemokamos muzikos, nuotraukų, video. Ir atsidarykite pirmuosius keletą google pasiūlytų tinklalapių. Ar juos irgi sugebėsite uždaryti ir sukontroliuoti? Jei ne, tai sveikinu – vaikai dar dažniau keliaus į internetą, nes uždraustas vaisius yra saldesnis. Susitiksime padiskutoti po metų kitų.

Atsakomybė už šio įstatymo sėkmingą veikimą priklauso 87 seimūnams. Pavardės žinomos.

O mano asmeninė nuomonė tokia: vaikus reikia saugoti nuo neigiamų dalykų, bet reikia juos ir auklėti bei pasiūlyti alternatyvą.

16 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: Cenzūra nepilnamečiams « Nelabai malonaus žmogaus užrašai

 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Becouse ir Grippen,
  įstatymas tai buvo, bet štai seimo pirmininkas užvakar sakė, kad tokio įstatymo labai dabar reikėjo. gal buvo pamiršęs, kad jau buvo ;-0 beje, mes vaikus aujklėti turime, o ne įstatymus kurti. keistus. ir nesupranatmus nei ėtavms, nei vaikams. Tai kaip jis gali veikti? Miręs jau dabar.

  Atsakyti
 3. Becouse

  Nuo dabar Lietuvos nepilnamečiai gyvens ribotame lakoniškame pasaulyje. Apsimeskime kad jų tai netraumuos.

  Atsakyti
 4. Grippen

  Gal pradėkim nuo to kad beveik visos nuostatos prieš įvairius siaubus buvo jau nuo 2002 metų galiojusioje įstatymo redakcijoje. Kažkodėl niekas nė vienos lietuvių liaudies pasakos prisdengdamas šiuo įstatymu net nebandė drausti.
  Triukšmą dabar kelia tik įvairaus plauko homoseksualistai ir panašūs, nusiminę, kad ne tik tėvai, bet ir įstatymas jiems draus tvirkinti vaikučius. Gąsdinimai „ES kankinimais” partizanavimo tradicijomis pasižyminčių lietuvių tikrai nepaveiks, o jei ir paveiks tai tik atvirkščiai gąsdintojų norams.
  Gąsdintojams siūlau persiskaityti EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ IR PAGRINDINIŲ LAISVIŲ APSAUGOS KONVENCIJĄ, ten 10 straipsnyje aiškiai parašyta kad žodžio laisvė gali būti apribota „siekiant užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikaltimams, žmonių sveikatai bei moralei ” – gal tada jie supras savo demagogijos absurdiškumą.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  beje, dėl besmgenių, tenka sutikti. Tik manau, kad dalis jų sėdi su sutiprusiais smegenimis. Štai A. Valisnaks sako, jog priimtas įstatymas turėjo geras intencijas, bet… negeras pats įstatymas. Tai kas čia?

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas, Vietini, vaikams nebūtina to rodyti kasdien. Bet vaikai turi žinoti ir apie tai, kad yra toks smurtas. ir kad tai negerai. vaikams reikai ri pasakas apie slibinus pasakoti. ir gal net lietuvių liaudies galima. Patikėk manimi, po metų kitų, jei tas įstatymas galiso ri veiks, mes nematysime jokių teigiamų pokyčių.

  Atsakyti
 7. Vytas

  Man tai idomu, ar seimui nera svarbesniu reikalu, nei visokias nesamones priiminet..

  Atsakyti
 8. Atgalinis pranešimas: Saldūs ir kartūs vaisiai « Mediaplius

 9. Vietinis

  vaikams butinai reikia rodyt kaip pjaustomos galvos ir 2 vyrai bando pasidaryt leliuka, vertinga info 🙂

  Atsakyti
 10. Atgalinis pranešimas: Cenzūra nepilnamečiams

 11. piktas dede

  Nors ne ziema, bet besmegeniu daug gedimino prospekte …

  Atsakyti
 12. Atgalinis pranešimas: altajus.net » Blog Archive » Nepilnamečių apsaugos įstatymui žalia šviesa

 13. Atgalinis pranešimas: Blogorama #628

 14. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Atsiprašau dėl google. Manau, kad daugelio seimūnų smegenys dar nesupranta daugelio technologinių dalykų. bet… tai ir yra problema, kai priimami tokie įstatymai.

  Atsakyti
 15. Dalius Dobravolskas

  Tyliau su internetiniais pasiūlymais, nes būdų tikrai yra kaip google uždrausti. Tai, aišku, Lietuvos laisvės reitingą (jei toks yra) prilygintų Kinijos laisvės reitingui.

  Iš kitos pusės šitas įstatymas irgi ne ką geresnis.

  Atsakyti
 16. Mantas

  Įdomu, kiek laiko liko, kol ES pradės Lietuvėlę dėl šito kankint, aš jau nekalbu apie krūvą kitų organizacijų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *