Premjeras lankėsi JAV lėktuvnešyje ir kvietė jį atplaukti. Kurių galų?

pagal | 2009/07/20

Vyriausybė pranešė, kad sekmadienį Premjeras Andrius Kubilius drauge su Krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene bei Užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku lankėsi viename didžiausių JAV lėktuvnešių „D. Eisenhower“ (CVN 69), kuris šiuo metu bazuojasi Šiaurės Atlanto vandenyne, netoli Prancūzijos krantų.

Skelbiama, kad Vyriausybės atstovai stebėjo bendras JAV ir Prancūzijos pratybas ir buvo detaliai supažindinti su lėktuvnešio paskirtimi, jo galimybėmis bei ateities planais. Gaila, kad Vyriausybės spaudos tarnyba užmiršo prsnešti, kokie tie laivo planai. Įdomu, ar premjeras atsakydamas tuo pačiu nepapasakojo laivo įgulai Lietuvos planų?

Dar rašoma, kad Lietuvos atstovai turėjo puikią galimybę stebėti, kaip vienas po kito kyla ir leidžiasi lėktuvai bei įvertinti ne tik pilotų aukščiausio lygio pasirengimą bet ir nepriekaištingą komandinį darbą. Štai čia, matyt, ir yra didžiausia apsilankymo lektuvnešyje nauda. Jei bus išmokta kilti ir leistis (valstybei kartu su ekonomika – D. R.), dar pavyks suprasti komandinio darbo privalumus – tuomet yra daug vilties, kad Lietuvoje galėsime laukti geresnio gyvenimo.

Na tik vieno dalyko taip iki galo ir nesupratau. Kodėl premjeras A. Kubilius, padėkojęs lėktuvnešio vadovybei už parodytą dėmesį, ne tik padovanojo įgulai Lietuvos tūkstantmečiui skirtą medalį, bet dar laivą su įgula pakvietė atplaukti ir į Baltijos jūrą? Kurių galų? Gal mums kas gresia? O gal pailsėti? O gal tai tiesiog svetingumas? Bet kam kviesti karinius laivus, kai Lietuvai labiau reikia turistų?

O dabar siūlau paskaityti svarbiausią informaciją apie lėktuvnešį. Šiuos faktus sužinojo Premjeras ir jo palyda.

Lėktuvnešį aptarnauja 5000 žmonių, iš kurių 10 procentų yra moterys, ir viena jų – lietuvių kilmės amerikietė gydytoja G. Shimkus. „ D. Eisenhower“ (CVN 69) denis skirtas priimti iki 100 lėktuvų. Šiuo metu jų yra daugiau nei 60. Tai įvairūs naikintuvai, žvalgybiniai lėktuvai bei gelbėjimui skirti malūnsparniai.

2 komentarai

 1. Rokas Arbušis

  karinio laivo įgula geriau nei turistai. uostamiesčio palaidos mergužėlės ir barų šeimininkai tai puikiai žino 🙂 nubyra ir suvenyrų pardavėjams 🙂
  bėdos kitos:
  vargu ar lėktuvnešis praplauktų Skageną ir Kategatą dėl grimzlės, tad į Baltiją jam sunkiai seksi patekti (teoriškai gylio užtektų, bet…)
  tai premjeras pas mus užsienio politiką dabar daro? USA lėktuvnešio pasirodymas kuriame nors pasaulio regione yra gryna užsienio politika ir jei tai nutiktų, kad į Memelį atplauktų TOKS laivas, Baltijsko uoste kas antras karininkas pasiustu (apie Maskvos reakciją nekalbu).
  tad pavadinkime Kubiliaus kvietimą mandagiu svetingumu, kai visi žino, jog niekas į svečius neis 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *