Ko netenkame valdžiai ir žiniasklaidai atostogaujant – rimtų diskusijų ar pigių skandalų?

pagal | 2009/07/27

Po ilgos paskutinės sesijos ir jos pratęsimų Seimas jau užvėrė duris ir tautos išrinktieji išskubėjo ilsėtis. Įkandin jų patraukė ir Premjeras. Nurimo aistros dėl politinių sprendimų. Atostogų režimu dirba ir daugelis žiniasklaidos priemonių. Dauguma televizijų apskritai kartoja senas laidas ir muzikines ar pramogines laidas. Viešoje erdvėje mažiau reikštis pradeda ir nevyriausybės organizacijos.

"Žiniasklaidos anatomija" vedėjas D. Radzevičius

Dalis žurnalistų vos prasidėjus Seimo atostogoms prakalbo apie tai, kad „nebus apie ką kalbėti“. Paprastai taip apibūdinami kasdieniniai politiniai skandalai ar skandaliukai, kurie susiję su vienų politikų išsakytomis frazėmis ir jų komentavimu bei aptarimu. Liaudiškai kalbant, apkalbų bus mažiau.

Tačiau ar iš tiesų nebeliko socialinių problemų ir visuomenei rūpimų klausimų? Kaip jų sprendimus įtakos valdžios atostogos? O gal būtent valdžios ir didelės dalies žiniasklaidos darbuotojų atostogos pagaliau leis nurimti ir visai visuomenei? Juk žmonės akivaizdžiai buvo įsiaudrinę stebėdami kasdienines politines rietenas dėl naujų mokesčių ar energetikos ateities, skubiai priimamų ir lygiai taip pat skubiai taisomų įstatymų? Kuo virs politinių aktualijų ir temų štilis artėjant rudeniui? Ar tai reiškia, kad tokia tyla prognozuoja stiprią audrą jau rugsėjį?

Todėl šį antradienį (liepos 28 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ diskutuosime apie Seimo, kitų centrinių valdžios institucijų ir žiniasklaidos pradėtą atostogų sezoną ir jo įtaką visuomeniniam gyvenimui. Diskusijoje dalyvauja viešųjų ryčių agentūros „PR Service/Edelman Affiliate“ direktorius Linas Kontrimas, žurnalistas Vytautas Matulevičius, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas.

„Žiniasklaidos anatomija“ – tai bendras Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Žinių radijo projektas, kurį remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *