Dar vienas žurnalistas dirbs LRT taryboje – tai A. Račas

pagal | 2009/08/17
Artūras Račas

Artūras Račas

Šiandien Prezidento Spaudos tarnyba pranešė, kad vdovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 77 straipsniu, Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 9 straipsnio 2 ir 7 dalimis bei atsižvelgdama į 2009 m. liepos 27 d. dekretą Nr. 1K-61 (Žin., 2009, Nr. 90-3839), Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos nariu Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė Artūrą Račą.

Daugiau apie Artūro Račo veiklą galima rasti ir jo paties bloge http://racas.lt. Kodėl miniu būtent blogą – todėl kad nei oficialios pareigos BNS naujienų agentūroje, nei kitos formalios veiklos nepadeda atskleisti taip žmogų, kaip jo dienoraštis – ten jis pateikia savo požiūrį apie daugybę reiškinių, įvyių, asmenybių. Taip pat daug ką yra pasakęs ir parašęs apie LRT.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad dar vieno žurnalisto atsradimas LRT Taryboje padės stiprinti žurnalistikos pozicijas nacionaliniame transliuotojuje. Artūras yra ne kartą kritikavęs tiek LRT vadovybę, tiek jos programas. Todėl dabar jis turi galimybę pats prisidėti prie LRT stiprėjimo.

Sėkmės jam (ir mums) linki taip pat LRT Tarybos narys Dainius Radzevičius. Beje, artimiausias LRT Tarybos posėdis – rugpjūčio 25 dieną.

Dekretas įsigalioja nuo 2009 m. rugpjūčio 24 d.

5 komentarai

 1. Raimonda

  Aš irgi tikiu, kad A.Račas išvengs interesų konflikto. Tačiau, kad kažkas pasikeis, nemanau. Per daug sustabarėjusi sistema, kad vienas žmogus (net ir labai gerų idėjų turintis) išjudintų ją.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  O aš kaip tik manau, kad Artūras sugebės išvengti interesų konflikto. Juolab, kad dabar bus sviaks sakidru ir jei kam kils kalusimų, galės bet kada pasižiūrėti. Tiesa, bet kurį lietuvį deleguodami į LRT Tarybą galime turėti panašių konfliktų. net jei tai bus tik uolus žiūrovas ar gerbėjas pačio LTV arba kitos komercinės TV.

  Atsakyti
 3. taigi

  Žurnalistas tai žurnalistas, jeigu nebūtų komercinės įmonės, kuri teikia komercines paslaugas LRT, direktorius. Bijau kad „LRT stiprinimas” gali baigtis Račo vadovaujamo uabo finansinių reikalų pagerinimu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *