Reklama "žudo" klausytojus

pagal | 2009/08/24

Kiekvieną rytą vykdamas į darbą ir vakare keliaudamas namo klausausi tų radijo stočių, kurios transliuoja žinias ar aktualias diskusijas. Šiandien pirmą kartą sulaužiau tradiciją – perjungiau abi mano mėgstamiausias radijo stotis ir klausiausi muziką. Už tai didelis „ačiū” tariamas „Tele 2” reklamai ir abiejų radijo stočių reklamos skyriams.

Seniai daugelis pastebėjo, kad ir televizijos, ir radijo stotys panašiu ar net tuo pačiu metu transliuoja reklamą. Jei reklama vienu metu visuose kanaluose ir tai žino auditorija, joks klausytojas ar žiūrovas neva nepabėgs iš radijo ar televizijos. Deja… Aš pabėgau. Nes Lietuvos radijo pirmoji programa ir Žinių radijas pirmadienį maždaug 8 val. 19 minučių vienu metu pasiūlė klausytis telekomunikacijų bendrovės reklamos apie vieną planą už labai mažą kainą.

Abi radijo stotis ryte klausau taupydamas laiką, todėl paprastai jungiu vieną arba kitą pagal man žinomas ir mėgstamas laidas ar rubrikas. Bet šį kartą palikau jas abi. Ir jei ateityje jos abi taip bandys reklama nuodyti protus vienu metu, būsiu dar žiauresnis klausytojas – jungsiu bet kurią kitą radijo stotį. Ir jei mane tuo metu „užkabins” kiti, galiu pamiršti kiekvieną rytą vėl klausytis minėtų radijo stočių. O būtų labai gaila…

9 komentarai

 1. Wa1DaS

  Pritariu Keistos mintims: tegul bando kišti tas reklamas – vis tiek jos negirdžiu. Buvau priverstas savaitę klausytis Žinių Radijo. Tai be ala „Sveikinimų koncerto” nieko blogo pasakyt negaliu. Taip pat sėkmingai nematau banerių ar tekstinės reklamos internete. Mano nuomone, pasiduodamas reklamai esi tiek pat kaltas, kaip palikdamas piniginę autobusų stotelėje.

  Atsakyti
 2. Keista

  liūdniausia man šių dienų žinia – Opus3 galimas uždarymas. Štai tau ir niša, štai tau ir nuostabi stotis tikrai be įkyrios reklamos. Tai ar verta toliau diskutuoti apie reklamos estetiką? Nėra reklamos – nėra stoties – nėra ir apie ką diskutuoti. O kitą vertus brainwashing’o reklaminių intarpų metu galima tiesiog sąmoningai negirdėti. 🙂

  , kai „who cares”

  D.Radzevičius :
  Miela keista,
  nesu kvailas ir suprantu, kad žiniasklaida gyvena tik iš reklamos. bet kaip vartotojas, norėjau atkreipti dėmesį, kad pernelyg brukama reklama turi ir kitokių efektų. Pvz., gali atbaidyti net nuo kurio nors medija kanalo. O jei bandoma bet kuria kaina pasiekti vartotoją ir vienu metu naudojami keli panašūs kanalai, tuomet reakcija akivaizdi – matai, jog tave nori tiesiog “pagauti”. O man tai nepatinka. manau, kad ir kitiems vartotojams. reklama turi būti labiau estetiškai pateikiama.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Miela keista,
  nesu kvailas ir suprantu, kad žiniasklaida gyvena tik iš reklamos. bet kaip vartotojas, norėjau atkreipti dėmesį, kad pernelyg brukama reklama turi ir kitokių efektų. Pvz., gali atbaidyti net nuo kurio nors medija kanalo. O jei bandoma bet kuria kaina pasiekti vartotoją ir vienu metu naudojami keli panašūs kanalai, tuomet reakcija akivaizdi – matai, jog tave nori tiesiog „pagauti”. O man tai nepatinka. manau, kad ir kitiems vartotojams. reklama turi būti labiau estetiškai pateikiama.

  Atsakyti
 4. Keista

  Keista, kad piktinatės reklama. Kiekvieną kartą, kai sugalvoju paburnoti dėl pernelyg ilgai užsitęsusios reklamos (dažniausiai per TV), prisimenu, kad tik iš čia visa žiniasklaida duoną valgo (gal nebūtinai galioja spaudai).
  O tai, kad LRT ir Žinių radijas reklamdavius pritraukia – tai tik džiaugtis reikia ! Kitaip liks pirmos 3 TNS reitingų viršūnėse sėdinčios banaliosios stotys, tai ką tada klausysite, keliaudamas į darbus?

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  tai daro dauguma žmonių. Jie moka su televizoriaus pultu pabėgti į uzikinius kanalus ir pan. net yra švedų tyrimas apei reklamos vartotojus. bet… Tuos tyrimus turi ir reklamos užsakovai. Todėl jie bando keuisti tavo įpročius arba tave „apgauti”. bėda, kad nevyksta esminė diskusija apie reklamos vaidmenį. gal jau ateina metas, kai dalis vartotojų nori geriau patys sumokėti už turinį be reklamos.

  Atsakyti
 6. nusivylęs

  aš tiesiog visada visiškai išjungiu radiją ir įjungiu tada, kai baigiasi debilizuojanti reklamą

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Visiškai suprantu. Tiesiog reklamos turinį kalusytojas turi rinktis – klausytis ar ne. O čia žaidžiama tokaisi susitarimais, kurie akivaizdžiai bando per jėgą įbrukti reklamą.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *