Lietuvoje toliau mažėja gyventojų

pagal | 2009/09/03

Kone kasdien važiuodamas į darbą mąstau apie tai, kodėl tiek daug žmonių važiuoja automobiliais, kodėl tokie dideli kamščiai. Tada vis pagalvoju apie mūsų „didelį” miestą Vilnių. Vis prisimenu, kad daug lietuvių palikę tėvynę dirba ir gyvena užsienyje. O kamščiai vis tiek yra.

O štai šiandien nutariau pastikslinti – kiek mūsų beliko. Lietuva.lt skelbia, kad tik 3 394 000 gyventojų. Bet kai pasitikslinau Statistikos departamento puslapyje, sužinojau, kad mūsų dar mažiau – tik 3 338 675. Štai taip po keletą šimtų vis mažiau… Ir taip nuolat. O sako, kad gimstamumas didėja. Nepakankamai.

4 komentarai

  1. hadrian

    Gerai, kad rašai į ką atkreipi dėmesį, įdomu – todėl ir skaitau 🙂 Norėjau tik pastebėti, jog esamas rezultatas, matomai, yra klaidingos politikos paseka. Gyventojų skaičių reguliuoti reikia pradėti nuo geresnių sąlygų jau esamiems gyventojams sudarymo, o ne nuo agitacijos fanatiškai gimdyti. Jeigu didelė dalis (darbingo ir intelektualaus) jaunimo išvyksta (didžiausia emigracija Europoj?), kokia prasmė gimdyti būsimus kitų šalių gyventojus, kaip tai padės? Kad aš teisus, iš esmės rodo esami rezultatai (į kuriuos tu ir atkreipiai dėmesį) – man pasirodė, jog pasisakai už dar stipresnį gimdymų skatinimą – todėl norėjau pasitikslinti. Prieš patį nieko neturiu 🙂

    Atsakyti
  2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Beje, hadrian, čia mano dienoraštis ir jame užrašomos ir tokios mintys, kurios tiesiog rodo paprastą dalyką – į ką aš atkreipiau dėmesį. Šiuo atveju buvo statsitika ir skaičiai apie mūsų demografiją.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *