Vyrai ir moterys. Kur konflikto esmė? Tiesiog esame skirtingi

Vyrai ir moterys. Skirtingi ir lygūs?

Vyrai ir moterys. Skirtingi ir lygūs?

Šiandien antra diena sėdžiu seminare, skirtame daugialypei diskriminacijai. Ir bandau įsikirsti į diskriminacijos (moterų ir vyrų) apraiškas, jų priežastis ir pasekmes.

Kol kas matau faktus – esame skirtingi. Mus skirtingai vertina net ir reklamos užsakovai (prekių gamintojai ir paslaugų teikėjai). Dauguma jų remiasi įvairiais tyrimais apie moterų ir vyrų skirtumus. Nagrinėjame net žmonijos istoriją. Jau suprantu žmonijos raidos etapus, kai moterys buvo vyrų dėmesio objektais, o pačios moterys neva niekada nebuvo subjektais.

Ir vis tiek nesuprantu daugelio vadinamų diskriminacijos elementų. Nes mūsų skirtumai niekada negali mūsų paversti vienodais. O apie lygias galimybes seniai kalbėti nėra ką labai daug. Kiekvienas turime jų daug ir mažai.

O dabar diskusijai noriu pateikti keletą teiginių. Juos radau šiandien ant savo stalo skaitydamas užrašus ant penkių atvirukų, kurie išleisti vykdant Europos Sąjungos remiamą projektą „Novatoriškas socialinių partnerių švietimo strategijos, siekiant įgyvendinti praktinį lygių galimybių principą”.

Pagalvokime, ar tuose užrašuose/pamokymuose, skirtuose vyrus ir moteris išmokyti kai kurių „naudingų” dalykų, nėra diskriminacijos?

Teiginiai ir mokymai vyrams:
Vyrai taip pat gali ir turi teisę bei pareigą prižiūrėti vaikus.
Vyrai gali ir taip pat turi atlikti buities darbus.
Vyrai gali ir turi pareigą kovoti su tarša.

Teiginiai ir patarimai moterims:
Moterų darbas turi būti įvertintas taip kaip ir vyrų.
Moterys taip pat turi konstitucinę teisę gyventi be prievartos ir smurto.

O dabar pabandysiu pateikti savo versiją lygių galimybių ir teisių bei pareigų:
Vyrai ir moterys turi teisę bei pareigą prižiūrėti vaikus.
Vyrai ir moterys gali ir taip pat turi atlikti buities darbus.
Vyrai ir moterys gali ir turi pareigą kovoti su tarša.
Moterų ir vyrų darbas turi būti įvertintas vienodai, jei dirba vienodai.
Moterys ir vyrai turi konstitucinę teisę gyventi be prievartos ir smurto.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

11 komentarų

 1. Ilythiiri

  Ai, klausimas ne „kodėl”, o „ką daryti”.

  Būti visų pirma aš – žmogus, nesivadovauti bandos identitetais ir etiketėmis. Visi mes skirtingi. Kiekvienas. Ne tik „vyrai” ir „moterys”.

  Ir – nustoti žiūrėti televizorių.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas, Sip, žmonės sveiki 🙂 Man taip atrodo. Bet pati diskusija gali būti arba labai paprasta, arba labai sudėtinga. Šį kartą buvo sudėtinga, nes bandoma ieškoti ir problemų, ir „sliekų”. O sprendimo kažkokio ir neišgirdau. Tai ką daryti, jei nesame nelygūs? Arvydas Šliogersi kažkada man su juo kalbantis sakė, kad jam šitos diskuijso apskritai atrodo keistos, nes nėra ir nebuvo ir nebus lygių žmonių. ir gamta skirtingus sutvėrė, ir aplinkoje niekada nebūsime vienodai vertinami.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ir aš manau, kad esame ir turime likti skirtingi. juk ne robotai esame. Bet jei jau kažkas kalba apie lygias galimybes, tai keistai skamba noras suvienodinti apskritai vyrus ir moteris. Žodžiu uniseksas kažkodėl populiarėja. Bent jau tam tikrame rate.

  Atsakyti
 4. sip

  tai ten psichiskai nesveikos susirinko tai ir kalba nesamones

  Atsakyti
 5. Tomas

  Hmm, daugelis kultūros tyrinėtojų nesutiktų, nes mano, kad visgi pagal prigimtį moters ir vyro pareiga yra skirtinga. Ir nelabai ką įmanoma dirbtinai pakeisti.

  Atsakyti
 6. Ilythiiri

  Ir situacija dvigubai komplikuojasi dėl simetrijos – kaip taisyklė feministė nori pasidalinti su vyrais savo pareigomis, tuo metu pamiršdama apie savo privilegijas.

  Atsakyti
 7. Ilythiiri

  IMO, skersa vieta čia ta ta pati, kliūvanti daug kur … šiuo konkrečiu atveju:

  2 iš 3 feminisčių nori vyrų privilegijų, pamiršdama apie vyrų pareigas.

  Aš aišq galiu klysti (:

  Atsakyti
 8. hadrian

  +1

  Jeigu kažkas reikalauja absoliučios lygybės, turėtų tą reikalavimą taikyti VISIEM darbam, pareigom, etc. Kaip buvo paminėta, moterys turėtų dirbti statybose (bei šachtose ar kitose pavojingose profesijose) ar būtų šaukiamos į kariuomenę, etc.

  Asmeniškai aš pasisakau ne už aklai taikomą lyčių „lygybę”, o už abiejų lyčių skirtumų gerbimą ir atitinkamą darbų / pareigų pasiskirstymą.

  Atsakyti
 9. nuolaida

  Moterys gali ir taip pat turi atlikti namų statybos darbus.

  Labai pritariu tamstai, kad visose užrašuose turi figuruoti abi lytys. Kitu atveju vėl prasideda karas ir nesąmonės.

  Teisingumo dėlei pasakysiu, kad pas mus šeimoj ne visu darbus darome po lygiai. Yra darbas, kurio nedarau – lyginimas. Tačiau neverčiu savo žmonos eiti remontuoti sugedusią techniką ar kalti vinių. Svarbu ko gero ne tai ką darai, o kiek kas daro. T.y. protingas ir lygus darbų pasiskirstymas

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *