Kiek kainuoja Seimo autoūkis? Manau, kad daugiau nei milijoną

pagal | 2009/09/28

Naujienų agentūra BNS naujeinų portale Delfi.lt skelbia, kad „už Seimo narių automobilius mokesčių mokėtojai moka dukart – transportą parlamentarai netaupydami gali nuomotis iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų, taip pat ir naudotis Seimo kanceliarijos Transporto skyriaus mašinomis”.

BNS taip pat mini, kad Seimo autoūkyje – 89 transporto priemonės, kurias aptarnauja 61 darbuotojas, o iš biudžeto tam atseikėjama per 600 tūkst. litų. Jų aptarnavimui, t.y. atsarginėms dalims bei benzinui per metus skiriama 600 tūkst. litų.

Perskaitęs informaciją ir skaičius nusiraminau – gerai, kad bent ne milijonus kainuoja. Bet… Užsimaniau pasitikrinti, ar viskas su tais skaičias tvarkoje. Iš karto ėmiau dalinti ir vėl dauginti, sudėti ir atimti tuos skaičius. Ir supratau, kad skaičiais manipuliuojama.

Visų pirma pabandžiau suprasti, ar tie nelemti 600 tūkstančių litų reiškia, gal tiek kainuoja visas tas autoūkis – mašinos, jų priežiūra ir darbuotojų atlyginimai, ir garažai ir pan. Tada supratau, kad kažko čia trūksta. Juk jeigu padalinsime tuos 600 tūkstančių vien kaip išlaidas automobiliams, tai gausis, kad kiekvienas iš jų kas mėnesį kainuoja po 562 litus. O tai kur dar pačių automobilių aptarnavimas, kurį atlieka tie vairuotojai, mechanikai, autošaltkalviai, suvirintojai, dažytojai, motoristas, tekintojas, plovėjas, kiti darbuotojai?

Todėl man kilo įtarimas, kad Seimo kanceliarija sumanipuliavo skaičiais – ji pateikė tik tuos kaštus, kurie yra papildomi prie darbuotojų atlyginimų ir skirti vien pačių mašinų aptarnavimui (atsarginės detalės, kuras ir pan.). O išlaidų darbuotojų atlyginimams nenurodė. Nes jei būtų imami visi kaštai, tai tikrai būtų daugiau nei milijonas. Bet tada jau gali būti ir skandalas…

Įdomu, ar kolegos žurnalistai pastebės tai ir pasidomės papildomai, kiek iš viso kainuoja visas tas ūkis?

2 komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Liutaurai, tai ir pamačiau. Niekas daugiau nerašė ir nesidomėjo. O juk milijonai. Pasts supranti.

    Atsakyti
  2. Liutauras

    kolegos žurnalistai pasidomės? kiek beliko tokių, kurie turi laisvo laiko tyrimams ir analizei, o ne „tekstų štampavimui”?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *