Citata. G.Kirkilas apie valdžios paramą spaudai

pagal | 2009/10/09

Buvęs premjeras, socialdemokratas, Seimo narys G.Kirkilas savo tinklaraštyje rašo:

„Akivaizdu, kad jei pinigus skirstys valdžia, juolab spaudai, ji neišvengs partinio ar kitokio subjektyvumo.”

Kodėl A.Kubilius ir jo koalicija pateko į tokią situaciją? Todėl, kad siekdami kovoti su valdančiajai koalicijai neįtinkančia spauda, jie ne tik pradėjo savo kadenciją nuo apribojimų žurnalistams Seime, bet ir tikėjosi, jog pakėlus mokesčius, dalis juos kritikuojančios žiniasklaidos neatsilaikys ir bankrutuos.

„Visi laikraščiai, leidėjai niekada negalės be tų mokestinių lengvatų išgyventi, bus priversti vienaip ar kitaip lankstytis valdžiai, atsiras dar daugiau neskaidrumo bei biurokratijos”.

Skaičiau tą G. Kirkilo tekstą ir prisiminiau visas buvusias valdžias. Nelabai jos mėgo žurnalistus apskritai. Bet tai juk nieko naujo.

Tačiau dabartinė valdančioji dauguma, nors kalbėdama ir bendraudama su žiniasklaidos atstovais bando parodyti, jog klausosi, o priimdama sprendimus rodo gerą valią, tačiau kažkodėl jos priimami sprendimai sukuria visai priešingus rezultatus nei tikėtasi. Kodėl?

Gal ne taip dirba, gal kompetencijos trūksta? O gal paprasčiausiai nenuoširdžiai dirba? Juk meilės spaudai tai nėra. Ypač kritiškai nusiteikusiai. Ypač kai kuriems konkretiems leidiniams ir žurnalistams. Tai gal čia šuo ir pakastas?

6 komentarai

 1. Megejas

  Tiksliai nežinau – kodėl. Galėčiau tik spelioti. Juo labiau nei kultūra nei žiniasklaida nėra pirmoj eilėj verslas (gali būti „ir verslas”). O iš kitos pusės, kas mūsų nenužudo, tas mus sustiprina…

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jei Jūs turite omenyje atskirus leidinius – nesiginčysiu. Aktyvus puolimas matomas. Tačiau, ar galite paaiškinti, kokia logika reminatis valdžia gaivina kitus verslus, o žiniakslaidą ir kultūros sektorių palieka išgyventi pačius?

  Atsakyti
 3. Megejas

  Neįžvelgiu jokio ryškesnio šiandieninės valdžios nusistatymo prieš žiniasklaidą. Labiau, kaip Jūs minėjote, kai kurių konkrečių žiniasklaidos priemonių nusistatymą prieš valdžią, nes pastaroji ne taip lengvai pasiduoda šantažui ir mažiau toleruoja šiandieninės žiniasklaidos sau prisiimtą (persiimta iš sovietų?) funkciją aktyviai manipuliuoti visuomenės nuomone, o ne ją atspindėti.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ir tą turiu omenyje 🙂 Bet svarbiausia, kad nei viena, nei kita valdžia nemgo laisvos spaudos. Tik vieni ną nemeilę glaisto pinigais, kiti bando spausti pinigų nedavimu. Blogai ir taip, ir kitaip.

  Atsakyti
 5. Megejas

  „Gal ne taip dirba, gal kompetencijos trūksta? O gal paprasčiausiai nenuoširdžiai dirba? Juk meilės spaudai tai nėra. Ypač kritiškai nusiteikusiai. Ypač kai kuriems konkretiems leidiniams ir žurnalistams.”
  Ar Jūs, gerbiamas Dainiau, užsimenat apie tai, kad galbūt dabartinė valdžia duoda per mažai „otkatų” žiniasklaidai? Sumažėjo reklaminių skelbimų iš įvairių ministerijų kiekis? Kirkilas pasakoja apie ankstesnių vyriausybių naudotus metodus? Apie valdymą pagrindinių visuomenės nuomonės formavimo svertų?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *