Naujas regionas – Latvija, Lietuva, Baltarusija. Estija bus tik kaimynė?

Šiandien Delfi.lt publikuoja interviu su ako „DnB Nord“ vyriausuoju analitiku, profesoriumi Rimantu Rudzkiu. Jo mintys apie valdžios trypčiojimą pjaustant biudžeto išlaidas ir dar didesnis tūpčiojimas nieko iš esmės nedarant ekonomikos skatinimui, verčia susimąstyti apie Lietuvos ateitį.

Panašu, kad profesoriaus prognozės apie Estijos šviesią ateitį, o Lietuvos ir Latvijos suartėjimą su Baltarusija
gali tapti liūdna pranašyste. Ypač matant, kaip džiaugsmingai pastaruoju metu Lietuvoje buvo sutiktas diktatorius, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Ar išgirs tokius perspėjimus valdžia?

Ypač žiauriai skamba profesoriaus pateiktas valdžios politikos palyginimas su šuns uodegos kirpimu.

Kaip šuniui negalima kirpti uodegos keletą kartų po truputį, taip ir biudžeto išlaidas reikia nukirsti vieną kartą, bet stipriai, nes, priešingu atveju, po kelerių metų mus aplenks kaimyninė Baltarusija. Tokios nuomonės, kurią išdėstė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariams, laikosi „DnB Nord“ vyriausiasis analitikas, profesorius Rimantas Rudzkis.

Tačiau man labiausiai norisi pamatyti kokį nors žurnalą, kuris pabandys nupiešti profesoriaus minimą PVM kitimo 2009 metais grafiką.

„Jeigu kas nors nupieštų grafiką, tai jis tiktų į karikatūrinius žurnalus ir vadintųsi „Lietuvos mokesčių politika“, – juokavo R. Rudzkis.

O jei į šias prognozes ir realybę žiūrėtume labai rimtai, tai jose yra viena detalė, kurios ginčyti neįmanoma. Tai – valdžios nerįžtingumas. Viena vertus, valdžia dažnai demonstruoja aroganciją. Kita vertus, net ir užimdama tokią pozą esminių ir efektyvių darbų nedaro.

10 komentarų

 1. Megejas

  D.Radzevičius :
  Aušra, Estijoje irgi ne visis savo sričių specai vadovauja ministerijoms. manau, kad šuo pakastas giliau. Mes iš tiesų esame labai arti vis dar veikiančio homno sovieticus modelio. Vis prašome manos iš valdžios. Deja… O vadovo kompetencija, visų pirma, pasižymi gebėjimu surinkti protingą ir efektyvią komandą. Štai šito, man atrodo, labai ir trūksta. Bet kuriuuo atveju reikai palinkėti mums ir valdžiai daugiau dirbti ir mažiau žiūrėtyi, kaip ir iš ko atimti, kad kitime sbūtų geriau.

  Aha, gerai užkabinot sovieticus tema, o iš kur sovietikus šaknys skaitykite čia – http://shiropaev.livejournal.com/27601.html ir daug kur paaiškės kai kurių mūsų „dinozaurų” bei kaimynų elgesys…

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Dėl Lukašenkos mano pozicija paprasta – su tokaisis bendrauti padori valstybė gali tik minimaliai. Ir jokio bendro biznio.

  Atsakyti
 3. Aušra Juškaitytė

  Nesutinkat, kad SAM gali vadovauti tik medikas:).
  Na dėl vadovų, I.Degutienė, gal A.Račas, kartais man ir visai patinka jo mintys, Delfi, na bet aš išėjau iš ten, kur man geriau, atėjau va čia. Aš nežinau gerai pastarieji dirba ar blogai, bet betkokiu atveju man atrodo jog jie į kokybę tikrai neorientuoti.
  Dėl Lukašenkos, kai daugiau niekas ir šiaip mumis nesidomi, kai taip sėkmingai patys susižlugdėm savo energetiką, gal pragmatiškai žiūrint neblogai ir jis .Čerčilis apie draugus kažką ten sakė, ar ne? Kol kas niekas nesugalvojo geriau. O kol niekas nesugalvojo geriau, tai gal yra nelabai kvaila vadovautis sena išmintim, kuri išaugo iš patirties.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, tokių žmonių pažįstu ne veiną. Pvz., BNS vadovas Artūras Račas. Jis ne ekonomistas. Ir net žurnalistikos nebaigė. Bet sėkmingai vadovauja. Paklauskite, kodėl sėkmingai dirba Delfi ir kas jiems vadovauja? Kiek iš vadovų yra baigė vien tik ekonomiką. O valdžioje tokių žmonių žinau ne vieną. Net ir Irna Degutienė. Manau, kad galėčiau ratsi krūvą savo pažįstamų, kurie vadovauja UAB ar kitokiai įstaigai ir neturi tos srities diplomo. Bet… Jei turi intelektą, turi norą mokytis, turi vadybos įgimtų savybių. Todėl bet kuriuo atveju neteigiu, jog analfabetas gali suburti gerą komandą. tačiau žmogui, kuris tampa lyderiu, dažnai reikia ne viena kvalifikacijos, bet žymiai labiau asmneinių lyderio svaybių.

  Atsakyti
 5. Aušra Juškaitytė

  Homo sovietikus, koks puikus terminas, o svarbiausia koks jis pritaikomas- visur, praktiškai kaip majonezas. Sakykim taip ir niekada neapsiriksim. Gal būt yra sričių kur ministras gali neturėti tos srities diplomo, specialybinio išsilavinimo. Net nusišypsojau, vienam forume pakankamai mandagiai bendravom apie jus, Dainiau, su vienu žurnalistu, kur išsiaiškinom galų gale, kad žurnalistikos nebuvimas Lietuvoje, ne jūsų problema, ne todėl kad jūs visada drbote tk valdinink darbą, ir netriūsėte kartu su jais:), sulygom, kad visa tai atsitiko kas yra šiandien dar atsitko iki jūsų.Apie ką čia aš , apie tai, kad jūs manau be vargo galite pasayti kas yra geras žurnalistas, nes bet kokiu atveju bent jau stengiatės juo tapti:). Tiesiog įdomu kuo motyvuotų SAM ministras motyvuotų si vertindamas gydytojus, pagal bendrąjį išprusimą, pagal liaudies medicinos žinovų patarimus- pagal ką? Geras vadovas turi suuburti gerą komandą Šablonas, tezė? Kas tai- labai noriu pamatyti bet kokios srities nemokšą vadovą sugebantį suburti apie save apie save puikią komandą, pranašesnius už jį patį. Jei nesunku kokį pavyzduką pamėtėkit- tikrai abai būtų įdomu? Bet tokį daugiau mažiau žinomesnį, kokią UAB kokiuose Zarasuose, bijau jog man nieko gali r nepasakyti, nepadaryti įspūdžio, nes apie kaimiškuosius rajonus žinau ne daug. Aš suprantu, kad jūsų atsakymai bus atsargūs, gal ir gerai, mes skirtingose pozicijose,jūs nežinote kas aš, o aš priešingai puikiai žinau kas jūs- pareigybine, visumenine prasme. Bet kokiu atveju man tikrai yra priimtinos jūsų mintys, man patinka tai ką aš matau ir girdžiu ką darot ar sakot jūs.

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  rfeormos pradtėos, bet ryžto trūksta. Dėl sodemų – sutinku 100 proc. Jie augančią ekonomiką naudojo dalindami pinigus. Beje, tai darė su tų pačių Konservatorių parama. Kas truputį liūdina.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, Estijoje irgi ne visis savo sričių specai vadovauja ministerijoms. manau, kad šuo pakastas giliau. Mes iš tiesų esame labai arti vis dar veikiančio homno sovieticus modelio. Vis prašome manos iš valdžios. Deja… O vadovo kompetencija, visų pirma, pasižymi gebėjimu surinkti protingą ir efektyvią komandą. Štai šito, man atrodo, labai ir trūksta. Bet kuriuuo atveju reikai palinkėti mums ir valdžiai daugiau dirbti ir mažiau žiūrėtyi, kaip ir iš ko atimti, kad kitime sbūtų geriau.

  Atsakyti
 8. Aušra Juškaitytė

  Dainiau kokios valdžios kokį neryžtingumą? Negi yra taip sunku pamaytti visą Seimo inteletualinį potencialą? Aš suprantu- jūs jaunas, ir jums yra sunku suprasti, kad žmogus gali tik tiek, kiek gali .Yra tos ribos, mąstymo ir matymo ir viskas. Ir ką jūs galite tame pakeisti? Nieko. Jūs pasakykit nors vieną profesionalą dirbantį Seimo rūmuose, o vyriausybėj. Seimas, jis liaudies( nemėgstu to ždžio) rinktas, bet jis musm išrinko vyriausybę, aš nežinau kaip yra kaimyninėje Baltarusijoje, bet žinau kad jei pas mus Sveikatos apsaugos ministras yra geodezininkas, ir jis vykdo sveikatos apsaugo reformas, jas įgyvendina- tai kas dar gali labiau vainikuoti mūsų valdžios visuotinį debilizmą. Kada sveikatas apsaugos ministras stvi TV ekrane ir viešai tiesiog atmaino, pakeičia buvusią iki to laiko ligų kliniką-nuo gripo nemirštama:)))). Ir tegu dabar pabando koks tūlas pilietis imt ir pasimirt epidemijos metu( paprasto gripo) nuo jo. O švietimo sistemoj kas vyksta, o kitose?
  Seniai mus Baltarusija aplenkė, viskuo, pirmiausia profesionaliais kadrais.

  Atsakyti
 9. j

  neryžtingmas 🙂

  ir nesutikčiau, kad ryžtingų darbų nedaroma. Jokie socdemai nebūtų sugebėję mokesčių reformos padaryti (jau būtume ‘išpirkti’) IMF, švietimo reformos, nekalbant apie daugybę svarbių pertvarkų ūkio srityje – kuo taip piktinasi AMB (mat visi jo didieji pramoninkai, statybininkai ir inžinieriai neteko darbo, ir pagaliau judame link žinių ekonomikos).

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *