Kiek uždirba teisėjai? Viskas aišku, bet…

seikalio nutartis 2008

Teisėjų atlyginimai - viskas skaidru

Teisėjų atlyginimai - viskas skaidru

Krizės metu vis dar pasigirsta raginimai valdžiai taupyti. Visų pirma, minimi parlamentarai. Štai šiandien politikai jau siūlo net ir teisėjams kitąmet negrąžinti anksčiau neišmokėtos jiems atlyginimo dalies. Tai lyg ir poliitkų sukurtas „solidarumas” – mums nenori niekas Lietuvoje mokėti, tai mes irgi nenorime kitiems mokėti.

Tačiau šiuo metu kalbos ir diskusijos bent jau dėl teisėjų atlyginimų dydžių nebeturėtų būti. Viskas aišku ir skaidru. Bet… Visi žinome ir girdėjome, kad dalis teisėjų per teismus siekė atgauti savo atlyginimų dalį, kuri, jų nuomone, jiems priklausė po politinės valdžios priimtų sprendimų ir tų atlyginimų sumažinimo. Viskas būtų kaip ir nieko, jei ne vienas svarbus dalykas. Štai teismų savivaldos interneto svetainėje ne tik skelbiami teisėjų atlyginimų dydžiai. Tame pačiame puslapyje skelbiamas ir viena labai svarbi mintis apie teisę: Nullus idoneus testis in re sua intellegitur (Niekas negali būti laikomas patikimu liudininku savo paties byloje).

Taip kaip ten yra su teisėjų bylomis teismuose dėl jų pačių pinigų? Žinoma, lyg ir pats dėl savo atlyginimo nesprendi. Bet jei sumažino visiems, o dalis kreipėsi į kitą dalį teisėjų, tai juk reikalauti savo dalies gali visi.

Bet labiausiai man yra įsiminęs Vilniaus miesto teisėjas teisėjas Gintaras Seikalis. Ar dar kas nors prisimena, kad 2008 metų spalį (kiek daugiau nei prieš metus) nagrinėdamas Seimo nario Alvydo Sadecko ieškinį dėl garbės ir orumo pažeidimo originaliu būdu išreiškė savo pasipiktinimą Teismų įstatymo vilkinimu ir teisėjams nedidinamais atlyginimais. Tuomet teisėjas savo nutartyje parlamentarus išvadino marginalais bei valdantiesiems priekaištavo dėl neišprusimo.

Pasak G. Seikalio, valdžia „savo veiklos metu parodė visišką nesugebėjimą spręsti įsisenėjusias teismų problemas, o kai kurie Seimo veiksmai teismų atžvilgiu dvelkia neslepiamu cinizmu ar atviru priešiškumu“. Teisėjas taip pat rašė, kad „grupė marginalų netgi išmąstė, kad tauta jiems suteikė mandatą nevykdyti Konstitucinio Teismo sprendimų. Tą pačią nuostatą atkartojo valstybės Premjeras neseniai pareiškęs, kad teisėjams bylinėtis teisme dėl neišmokėtų atlyginimų yra neetiška“.

13 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vytai, gal ir keista, bet, matyt, tokai jau yra lryto pozicija. Medija veikia pagal keletą principų. Ji, matyt, reflektuoja pagal savo kriterijus, į kuriuos mitingai ar kai kurie jų organziatoriai Lietuvoje nepatenka.

  Atsakyti
 2. vytas

  Dainiau, jus teisus del Puko, bet argi ziniasklaidoje beliko erdve naujienai tik tarp „savu”?

  Siandien uzkliuvio lrytas.lt vedamasi panasia tema: „Rygoje – tūkstančių studentų maršas prieš valdžia”. http://www.lrytas.lt/-12596763321258119036-rygoje-t%C5%ABkstan%C4%8Di%C5%B3-student%C5%B3-mar%C5%A1as-prie%C5%A1-vald%C5%BEi%C4%85-nuotraukos.htm

  Vienok keistoka kai apie svetimoje salyje vykstancius mitingus raso, apie savoje tyli? Ir tyli beveik sutartinai…

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Vytai, šiandien grįždamas iš Klaipėdos prie Kauno klausiau Pūko radijo stoties 🙂 Ten kalbino Čilinską ir labai išsamiai pristatė akciją ir jos tikslus. Žinoma, žinantšios stoties vadovo poziciją – tai nensuotabu. Bet kuriuo atveju visoje žiniakslaidoje randasi erdvė naujienoms.

  Atsakyti
 4. vytas

  Dainiau, atsiprasau jei jums pasirode, kad papai butent siejami su LTV. Anaiptol ne. Tai bendras apibudinimas kur link visa ziniasklaida ritasi be jokios atsvaros. Siuo konkreciu atveju LTV manipuliacija yra akivaizdi, o gal net specialiai pagal uzsakyma buvo sukurta „naujiena” apie pareigunu susirinkima, kuria ir buvo „uzmuilintas” mitingas.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vyai, paziuresiu butinai. bEJE, DEL PAPU LRT NEREIKIA KALTINTI – JIE TO NERODO. pAIMKIME IR PAŽIŪRĖKIME VISAS MEDIJA SKONKREČIAI. mANAU, KAD TAIP DAUGIAU GALIMA SUPRASTI IR ŽIŪRĖTI, KAS IR DĖL KO.

  Atsakyti
 6. vytas

  Dainiau, tai tame ir visa beda, kad LTV manipuliuodama naujienomis „uzdenge” kur kas svaresne naujiena – tokio kalibro mitinga. Daugiau apie mitinga paskaitykite http://www.demokratija.eu

  Beto kiek pavyko surasti tai tik alfa.lt ir kauno.diena.lt pranese apie si ivyki. Stebetina, bet balsas.lt idejes straipsni po kurio laiko ji tiesiog pasalino (negi paskambino cenzorius). Visi kiti portalai bei televizijos ne zodeliu neuzsimine, taigi darytina prielaida, kad tai a) nesutapimas b) susitarimas. Kas suponuoja, kad LR yra „cenzuruojama” nenaudinga informacija (as asmeniskai pasijutau lyg tai butu Lukasenkos valdoma broliska respublika).

  Noreciau pazymeti, kad nesu susijes nei su politika, nei su ziniasklaida, taigi manes nedomina sio mitingo dalyviai ir tezes. O tai kad sis ivykis atitinka pagrindinius naujienos kriterijus net ne abejoju ir stebiuosi kur link ritasi visa LR ziniasklaida. LTV manipuliuoja ir skleidzia propaganda, kiti tiesiog tyli. O kur gi ju pareiga informuoti visuomene? O gal gi silikoniniai papai turi svaresniu naujienos kriteriju?

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vytai, nebuvau matęs net ir šio reportažo. Ar galite parašyti išsamiau apie mitingą? Peržiūrėjau ir beveik nieko nėjo supratsi apie tą mitingą iš minėto reportažo.

  Atsakyti
 8. vytas

  pageidauciau p. Radzeviciaus komentaro apie „SLAPTA” 4 tukstanciu dalyviu mitinga Kaune bei LTV puiku darbeli.

  http://ekspertai.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=294:valdzios-ir-jos-propa%20gandinio-ruporo-agonija&catid=35:k-xxx&Itemid=71

  nezinantiems situacijos: nei vienas internetinis portalas sios zinios nepaskelbe (apart alfa.lt). balsas.lt paskelbes persigalvojo ir iseme. grizta gerieji laikai? kraupu, o dar daugelis putojosi del Lukasenkos metodu…

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Man neaiški politika dėl tų algų. Nei pačių teisėjų, nei kitos valdžios. manau, kad ir vieni, ir ktii kažkaip nenori iaškiia pasakyti vieno svarbaus dalyko. Teisėjai iš tieųs turi didelius krūvius. darbas atsakingas. Reikia ir mokėti padoriai. Bet… Kokybės nėra ir dėl to, kad krūviai per dideli, ir dėl to, kad procesas per sudėtingas. O valdžia, vietoje to, kad pataisytų įstatymus, supaprastintų procesą ir siektų kokybės, už kurią nebūtų gaila mokamų pinigų, nesiima nieko keisti. Ir teisėjai patys nesiūlo nieko.

  Atsakyti
 10. Atgalinis pranešimas: Prezidentė reikalauja pertvarkyti prokuratūros darbą ir tobulinti ikiteisminių tyrimų tvarką » Mano Lietuva – interneto tinklaraštis

 11. Simas

  Į šį reikalą reikia žiūrėti iš kitos pusės. Jei jau teisėjai sugebėjo prisiteisti kompensacija už sumažintas algas, tai yra teisinis precedentas. Vadinasi kiekvienas pilietis už sumažintas algas, pensijas gaus kompensacijas, nes visi prieš įstatymą lygūs…

  Atsakyti
 12. Megejas

  Atsimenam tą teisėjo protestą. Tik nereik pamiršti, kad anuo metu buvo kitas Seimas. Sisteminiai pokyčiai užima laiko, po truputi teigiamų permainų matyti įvairiose srityse.
  O apie Kubiliaus pareiškimą – galima jį suprasti – teismai taip pat atstovauja vykdomąją valdžią Lietuvoje, todėl, jei visa vykdomoji valdžia, išlaikoma piliečių, nusprendžia susiveržti diržus, tai dalies jos priešinimasis tam nutarimui reiškia nesolidarumą. Kas čia neaiškaus?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *