Kas paskatino tėvų ir karstelių akciją prie prokuratūrų? Pinigai ir politika

Naujienų portalui Delfi.lt susibūrusi Iniciatyvinė tėvų grupė pranešė, kad sausio 6 d. 10 val. prie Generalinės prokuratūros Vilniuje, Kauno bei Šiaulių apygardų ir Šiaulių miesto apylinkės prokuratūrų planuojama speciali akcija. Anot iniciatorių, mamos ir tėčiai neš mažyčius karstelius – taip „teisėsaugos persekiojamos šeimos primins prokurorams jų atsakomybę“.

Tėvai skelbia protestuosiantys „prieš antivalstybinę prokuratūros akciją, taupymui pasitelktą baudžiamąjį persekiojimą, dvigubus teisingumo standartus“.

Pabandžiau labai atidžiai įsiskaityti į tėvų pareiškimą ir argumentus. Į visus argumentus. Bent keletą kartų skaičiau ir bandžiau suprasti, kaip siejasi visi jų minimi dalykai su protesto tikslu ir su mirusiais vaikais. Pabandykime surasti loginę seką ir susieti visus tuos dalykus. Juk svarbu surasti priežastį ir pasekmes.

Tėvų grupės pranešime teigiama.
„Vaikiški karsteliai primins tuos negimusius kūdikius, kurių neteko mamos, kai joms buvo pritaikyta ypač nuožmi tardymo taktika. Tai dar bus priminimas politikams, kad prokurorų akcija prieš šeimas su mažyčiais vaikais prasidėjo tada, kai pirmą kartą po Nepriklausomybės paskelbimo Statistikos departamentas fiksavo daugiau gimusių, nei mirusių Lietuvos piliečių. Dabar situacija „pasitaisė“ mirties naudai“.

Mane, visų pirma, šokiravo argumentas apie negimusius (o gal nužudytus?) kūdikius, kurių neteko mamos po „nuožmios tardymo taktikos”. Atvirai pasakysiu, nemačiau kol kas nė vieno viešai pateikto ir įrodyto tokio nuožmaus tardymo (nei per TV, nei spaudoje, nei gyvenime). Todėl pabandžiau įsivaizduoti, kiek iš viso mamų ir kaip konkrečiai buvo tardomos, kad dėl tokių veiksmų neteko savo vaikų? Kai tik įjungiau savo fantaziją (juk faktų neturiu), atgimė vaizdiniai iš matytų kino filmų apie inkvizicijos laikų kankinimus, nacių koncentracijos stovyklas ar sovietmečio gulagus. Net B. Sruogos „Dievų mišką” prisiminiau. Ačiū Dievui, už bet kokius neteisėtus veiksmus dabartinėje Lietuvoje yra taikoma atsakomybė net prokurorams. O kaltinimai dėl kūdikių praradimo tokių tardymų metu – labai rimti. Juos privalu ne tik išsamiai ištirti ir pasodinti į kalėjimą visus tokius prokurorus ir tardytojus. Juos privalu parodyti ir atskleisti visuomenei. Tik kiek tokių atvejų ir kur jų buvo? Ar kas nors tai jau tikrai matė? Kas nors jau tyrė? Kiek vaikų netekome? Kas ir kaip suskaičiavo? Kol kas niekur apie tai jokių patikimų duomenų neskelbiama. Kodėl?

Labai rimtas atrodo ir tėvų priminimas politikams apie prokurorų darbą. Apie pernelyg uolų darbą. Šiandieniniame politiniame kontekste, matyt, tai reiškia tik viena – mieli politikai, kuo greičiau darykite ką nors su tais prokurorais, kad jie nebūtų tokie uolūs. Aš (manau, ir daugybė kitų žmonių) žinau, ką tai reiškia. Kadangi, anot sausio 4 dienos LNK televizijos Žinių tarnybos informacijos, jau per sausį Prezidentė planuoja apsispręsti dėl dabartinio generalinio prokuroro likimo, tai tėvai su karstais jai padės greičiau apsispręsti. Tiksliau sakant, nuspręsti, kad neišvengiamai būtina pakeisti dabartinį prokuratūros vadovą. Juolab, kad kai kurių potencialių kandidatų pavardės jau minimos kuluaruose.

Pakeisti vadovą visada galima. Ypač, kai surandamas koks nors gražus ir tinkamas pretekstas su dar įspūdingesniais šou elementais. Bet gal geriau būtų tėvams su tais karsteliais nueiti tiesiai prie Seimo ir Prezdentės rūmų? Juk Baudžiamąjį kodeksą, Baudžiamojo proceso kodekso normas priima Seimas, o pasirašo Prezidentas. Tik jie nusprendžia, kaip turi dirbti prokurorai, ką ir už ką galima persekioti, o už kokias veikas atsakomybės visai nėra. Prokurorai ir teismai tik vykdo įstatymą. Jei politikai nenori, kad mamos (net kai jos sukčiauja) teismuose būtų baudžiamos kalėjimu arba kokia kita bausme – tereikia priimti naują įstatymą. Ir mamos bus nebaudžiamos ir nepersekiojamos niekada iš principo.

Žinoma, jei politikai keis ne jų rinkėjams nepatinkančius įstatymaus, o tik generalinius prokurorus (taip jau daug metų vyksta Lietuvoje), kitiems prokurorams tokia karstelių nešiojimo ir generalinio prokuroro keitimo akcija reikš tik vieną dalyką – dirbti uoliai reikia tik tada ir tik su tomis problemomis, kurias atneša iniciatyvūs žmonės. Kitu atveju už iniciatyvą bus baudžiama. Ir kodeksą reikia mokytis skaityti iš naujo. Panašiai, kaip tai daroma Pageidavimų koncerte – kas ką užsako, tam tą ir groji.

Tad jei dėl generalinio prokuroro ar dar kokių kelių pernelyg „nuožmiai” įstatymo raidę vykdančių prokurorų keitimo jau susitarta, belieka pasidaryti išvadas.

Tik prieš tai bandau suprasti dar vieną argumentą, kurio nesupratus galima klaidingas išvadas pasidaryti. Vis dar nesuprantu, kuo čia dėtas iniciatyvių ir akcijas planuojančių tėvų minimas Statistikos departamento fiksuotas didėjantis gimstamumas ir tyrimai dėl neteisėtai pasididintų motinystės išmokų? Kuo čia dėtos vaikų mirtys? Jei tėvai griebiasi drastiškų (vardas Drąsius, matyti, irgi kilęs nuo to paties žodžio) akcijų ir jie piktinasi valdžios bei teisėsaugos institucijų veiksmais prieš mamas, kurios dėl pasididinto atlyginimo sulaukė didesnių išmokų ir todėl atsidūrė prokurorų akiratyje, tai koks signalas siunčiamas likusiai visuomenės daliai? Panašu, kad dabar su kokiais kitais atributais turi eiti prie prokuratūrų ir visi kiti, kurie dėl savo neaiškios ar neteisėtos veiklos pernelyg jaudinosi ir pražilo. Turi eiti ir tokių žmonių sutuoktiniai, tėvai ir vaikai, gal net draugai. Visi tie, kurie naktimis nemiegojo ir gal net sveikatą parado dėl to, kad jų tėvas ar motina, vaikas ar draugas, už nusikaltimą galėjo gauti ir gal net gavo kokią nors bausmę.

Ir apskritai – pamirškime tas mamas ir tėčius, kuriems vaikai yra tapę pragyvenimo šaltiniu. Kurie gimdo ir didinasi išmokas, nes taip apsimoka. Gal net ne visai teisėtai darė jie tuos dalykus. Na ir kas? Juk taip jiems patogiau. Taip sočiau. O valstybei (tiksliau, dirbantiesiems) ne taip jau brangiai tai kainuoja. Ir nebandykime net paklausti tokių tėvų apie tai, ką jie daro, ar teisėtai daro? Juk taip žmogus gali iš baimės ir numirti. Tik ko bijoti, jei nieko blogo nepadarei?

Todėl prieš pamiršdamas tuos nelaimingus, skriaudžiamus tėvus ir mamas, blogus prokurorus ir tokius pat politikus, supratau viena: nebūtų tų karstelių akcijų ir tų blogų prokurorų, ir tų nuožmių tardymų, ir tų visų ginčų, jei politikai nebūtų kada nors priėmę dviejų „negerų” įstatymų normų:
1. Vaiką planuojanti mama ar tėvas (arba abu) gali iš anksto susitarti su darbdaviu ir fiktyviai pasididinti būsimą išmoką iš Sodros.
2. Visi vaikus auginantys tėvai kai kuriais atvejais (pvz., sukčiavimas, vagystė, dar kokia nors su pinigais susijusi smulkmena) turi teisinę neliečiamybę (imunitetą), kurią gali panaikinti tik Seimas ir/ar Prezidentas.

Paprastai kalbant, išvada yra tik viena – nebūtų to opiumo, t.y. tų didesnių pinigų, už vaikus tėvamas davę politikai, nebūtų ir rytojaus akcijos su tais karsteliais. Nes ir tirti prokurorams nebūtų ką. Ir dirbti jie galėtų su kitomis problemomis.

Todėl tėvų ir karstelių akciją/problemą sukūrė dideli pinigai ir kvailoki politiniai sprendimai.

P.S. Paskutinė išvada negalioja, jei karstelių akcija naudinga ir dėl kitų politinių tikslų (pvz., žūtbūt pakeisti generalinį prokurorą ar pan.)

18 komentarų

 1. Šiaip radau komentaruose

  Kauno diena 2006 m. rašė

  2006-12-05, 00:00

  Skandalingąją bylą vainikavo aukštasis advokatų pilotažas

  Paauglių viešnamio savininkui pasiūlyta gana griežta bausmė, tačiau, jo advokato įsitikinimu, ginamasis turi būti išteisintas

  Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje Garliavos viešnamio, kuriame prostitutėmis buvo įdarbintos septintų-aštuntų klasių moksleivės, byloje vakar susikryžiavo kaltinimą palaikančios Kauno apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo prokurorės ir stikliniame teismo posėdžių salės narve sėdinčius teisiamuosius ginančių advokatų špagos.

  Kaltinti sunkiais nusikaltimais

  Pagrindiniam kaltinamajam – jau 3 kartus teistam Elviui Bendoraičiui prokurorė Rasa Verdnikovienė pasiūlė gana solidžią 14 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jo padėjėjui – pirmą kartą Temidės glėbyje atsidūrusiam Tomui Mažūnai – 4-erių metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o 4 mažamečių vaikų motiną, besilaukiančią 5-ojo, Jurgitą Bereišaitę išteisinti, kaip nepadariusią jai inkriminuoto nusikaltimo. E.Bendoraitį ginantis advokatas Aidas Venckus siūlė savo ginamąjį išteisinti visuose 24 šiam inkriminuojamose nusikalstamos veiklos epizoduose. Kolegai antrino T.Mažūną ginantis advokatas Ruslanas Mazurovas. Tačiau trys jų kolegos, pasamdyti “Lietuvos Caritas” ginti nukentėjusiąsias, buvo prokurorės pusėje, visiškai palaikydami jos pasiūlytas bausmes, prie šių pridurdami tik prašymus priteisti jų atstovaujamoms nukentėjusiosioms kiekvienai po 20 tūkst. litų patirtai neturtinei žalai atlyginti.
  Kaip jau rašyta, kaltinimai šioje teisėjo Romo Aikevičiaus nagrinėjamoje byloje pateikti viešnamį savo bute Garliavos Vytauto gatvės 142-ajame name įrengusiam 38-erių metų Elviui Bendoraičiui (dėl prostitucijos verslo organizavimo bei vadovavimo šiai nusikalstamai veiklai, įtraukiant į ją nepilnametes, dėl neteisėto vienos pabėgti bandžiusios pavaldinės laisvės atėmimo, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, dėl neteisėto sprogstamųjų medžiagų laikymo ir neteisėto disponavimo smogiamojo triuškinamojo poveikio ginklais bei dėl dar poros mažiau sunkių nusikaltimų). Kartu su juo teisiamųjų suole sėdi taip pat jau vienuoliktas mėnuo suimtas 26-erių metų garliaviškis Tomas Mažūna, kaltinamas padėjimu organizuoti, vadovauti ir pelnytis iš nepilnamečių prostitucijos, neteisėtu laisvės atėmimu bei asmens dokumento pagrobimu ir svetimo turto vagyste. 24-erių metų jonavietė J.Bereišaitė šioje byloje taip pat buvo kaltinama padėjus E.Bendoraičiui organizuoti, vadovauti bei pelnytis iš kito asmens prostitucijos.
  O čia mano nuomonė:
  Pedofilus reikia žiauriai bausti, bet tik įrodžius, kad jie tokie…
  Garliava yra vos ne twin pyksas. Visi visus pažįsta. Ten gal buvo (ir yra) pedofilų lizdas??? O kas į tą viešnamį vaikščiojo, juk ne bomžai? Nepilnametės juk turtingiems??? Ir kodėl dabar ta šeimynėlė nereikalauja patikrinti to viešnamio klientų sąrašus :)??? Gal jie žino, kad geriau nereikia… Rėkia apie klaną gal tie, kam tai naudinga??? Gal galima patikrinti – ar tik nebus ten įdomių vardų (gal būtų atsakyta į klausimą apie Aidą, juk tai ieško….) Gal tai pats geriausias laikas pedofilams legalizuotis – matot, tipo, aš kovoju prieš pedofiliją :)?

  Atsakyti
 2. Gediminas K

  Iš 2009-11-17 LNK (UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“) televizijos laidos „Paskutinė Instancija“ metu jos autorė Rūta Grinevičiūtė- Janutienė pasakė tokius žodžius: „ Gintautė…kiek ankstėliau bandė žudytis…moteris teisia už tai, kad jos gavo motinystės pašalpas…politikai sugalvojo tas moteris persekioti, davė nurodymą SODRAI atrinkti aukas…prokuroras Gintautės byloje įrodinėja, kad ji tos knygos neparašė… SODROS specialistai apskaičiavo ir skyrė Gintautei 4800 Lt pašalpą. Daug, bet pagal įstatymą teisėtai…prasidėjo krizė: pinigų liko per mažai, kad užtektų ir motinoms, ir visokiems valdovų rūmams…įstatymo keisti nenorėjo, beliko viena išeitis: paskelbti kai kurias motinas nusikaltėlėmis, kad kitos tų pašalpų nelabai norėtų…Gintautė pateko į SODROS įtariamųjų sąrašą dėl per didelės pašalpos, kurią daugiau nei metus mokėjo…o prokurorai tyčiojasi… Gintautę prokuroras baudžia, nes apie ją susitelkė jos šeima…spaudimas nėščioms moterims – sąmoninga šios akcijos taktika- gąsdinimo taktika…vaikelis pasiųstas myriop, kad kitos mamos pasimokytų, ir nepiktnaudžiautų…žmogžudystė, už kurią bus atlyginta…ketiname daryti Lietuvos žurnalistikoje nebuvusį dalyką: teikti masinį ieškinį valstybei “

  Pone Dainiau Radzevičiau, Žurnalistų etikos inspektorė, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija,
  Lietuvos žurnalistų sąjungos etikos komisija tegu apsvarsto Rūtos Grinevičiūtės- Janutienės 2009-11-17 LNK (UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“) televizijos laidą „Paskutinė Instancija“
  ir kaltinimus žmogžudyste. Dėl kaltinimų sunkaus nusikaltimo padarymu turėtumėte kreiptis į teisėsaugą.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Albinai, nieko užčiaupti nereikia. Bet žurnalistika, kuria tik šaukiama, kaltinama ir kitų neklausoma, net nebandoma klausyti, o tik vadinami žmonės kvailiais ir idiotais – tai nebe žurnalistika. Todėl Paskutinė instancija, man labai gaila, nes šią laidą mėgau, tampa …. nebe laida.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Žiūriu dabar LNk laidą Valanda su Rūta. Pasakysiu atvirai – nebetikiu tomis ten sėdinčiomis mamomis ir jų nuoširdumu. Ir pradedu tikėti, kad dauguma moterų ir žmonių Lietuvone pardorūs. Bet taip, kaip elgiais žurnalistė Rūta Janutienė, taip žurnalistai laidoej nesieligia. reikia pirma žmogų išklausyti, o ne pulti kaltinti. Net neleidus jam pasakyti. tai nebe žurnalistika. Ir labai ačiū Aušrai Maldiekienei. Beje, tokia neva garsi aktrė Eglė Jackaitė man pasirodė nei garsi, nei kokia. Ypač nekokia su savo argumentais.

  Atsakyti
 5. Aušra Juškaitytė

  Labas, teisininke Albinai, Grinevičiūtė yra to moterų judėjimo , sambūrio organizatorė ir ašis. LAbai išmintingai dalinanti patarimus- ką varkšėm nuskriaustosiom daryti. Ir tuo ji man jokio pasitikėjimo kaip žmogus nekelia, ar daugiau- ji tiesiog skatina žmones, šiuo atveju mamas- nusikalsti, būti nelojalioms Lietuvos respublikai. Aš nežinau kurioj darpasaulio šaly(be trečiųjų šalių) dar nebaudžiamas žmogus gali taip elgtis nepareikalaujant iš jo jokio atsakomybės už jo žodžius. Žinote nusikaltus eiti prie GP galima, na nebent atsiprašyti, o ne juos ten bauginti ir špygas jiems rodyti, bei gi bandyti sutrukdyti atlikti jiems valstybės pavestą darbą.
  Dainiau, gal gali man, nesusipratėlei paaiškinti kas yra ta „agresyvioji žurnalistika” ir kas tame yra gero bei naudingo visuomenei empiriniam lygmeny?

  Atsakyti
 6. Teisininkas Albinas

  Labas vakaras. Nesakyciau, ar ta akcija pavykusi, ar ne. Siaip tai bloga pati koncepcija. Dabar paskaiciau Delfi, Lrytas kaip ta akcija praejo. Sakyciau tiktu neitin grazus zodis „muzikiskai”. Neaisku, ko buvo siekiama. Jeigu esate pisidirbusios, tai turetumete prasyti kazkokios atgailos, susitaikymo ar dar panasiai, kad valdzia (sakykime vis tiek bendrauja Prokuratura – Seimas – Prezidente, tuomet gal jiems ir padetu) ieskotu sprendimo budu. Jie gi saukia, kad mums priklauso pinigai. Taciau yra morales dalykai. Turite ieskoti kompromiso, kad valdzios vyrai jums pagelbetu (Dainius vakar pasiule grazinti pinigus, is tiesu tai nera taip paprasta ten – pinigu grazinimas neatleidzia nuo baudziamosios atsakomybes, tai tik viena is lengvinanciu aplinkybiu pagal BK 59 str.; bet is tiesu tai problemai yra daug teisiniu sprendimo budu – reikia valdzios valios, o kad ji butu – reikia atgailos). Siandien pamateme is esmes bendra Lietuvos vaizda. Manau, kad turbut koks sptyniasdesimt proc. Lietuvos zmoniu mentalitetas yra panasus. Jeigu jau kazka uzvaldziau, tai mano. Blogai. Skaitau kazkokios moters komentara zemiau po siuo straipsniu, kazkokia neapykanta reiskiama Grineviciutei. O ji prie ko cia. Siaip tai manau, kad ji apskritai nebloga zurnaliste, ivardinciau netgi viena is pradininkiu agresyvios zurnalistikos. Ji per daug metu paliete pakankamai daug jautriu temu, tiesa silpnoji vieta tai – kad palieciant tas sunkiasias temas, jas reiketu isbaigti. Pas Grineviciute mes matome toki populistini reikala – pamatoma problema, garsiai paeskaluojama, taciau, kadangi oponentai seni aferistai, giliau problemos pavystyti neimanoma (paprasciausiai labai gudrus oponentai). O sakyti, kad reikia uzciaupti Grineviciute – laisvoje Lietuvoje. Cia kvepia komunizmu gal.

  Atsakyti
 7. Aušra Juškaitytė

  mane toj karstelių akcijoj – atrakcijoj labiausia džiugina tai, kad ji neįvyko ir nepavyko. Gal tas judėjimas galų gale taip apsijuokęs tuo ir baigsis. O pati Rūtelė sudalyvavo?

  Atsakyti
 8. Aušra Juškaitytė

  D.Radzevičius :Aušra, tai iš esmės patvirtina ir kiti komunikacijso ir finansų ekspertai. Sakitei Delfyje Katkaus ir Maldeikinės komentarą šiandien.

  skaičiau. Patiko visa tai. Dar labiau patiko, kad besigailinčių tų nelaimėlių yra ne taip ir daug. Čia iš bendros komentarų apžvalgos. Vieno reiškinio visvien matyt nesuprasiu kodėl valdant koncervatoriams amžinai kokios ors beretės atsiranda ir paskui kažką jos eina- ėjo paskui Seimą, dėkui Dievui paleido, žmonės dar daugiau tų koncervatorių paskui neišrinko. Po kiek laiko jie pasirdė- ėjo paskui Šleževičių tos beretės, atstatydino- neįsitikinus kad taip jau teisingai jo atžvlgiu. Bet kokiu atveju sėkmingiau dirbusio ministro pirmininko nepamenu. Dabar daug įdomiau- generalinis prokuroras.
  Nenoriu kito prokuroro- noriu kito Seimo, bet kito sako negalima, o ir šiaip krizė- pinigų nėra. Su šituo verskitės, šitie jei ką – padainuos ir nebesigirdės pilvų urzgimo mums ir jiems mūsų griežimo dantimis.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, tai iš esmės patvirtina ir kiti komunikacijso ir finansų ekspertai. Sakitei Delfyje Katkaus ir Maldeikinės komentarą šiandien.

  Atsakyti
 10. Aušra Juškaitytė

  D.Radzevičius :Aušra, tu viską teisingai surašei. Bet yra viena galima situacija. mama augina vaikelį ir gauna dideles išmokas. Kol augina vaikelį, pastoja dar kartą. tada jai teoriškai prasitęsia išmokos, bet… Tuo metu kaip ik sužino, ka prokurorai pradėjo tyrimą dėl jau gautų išmokų. Gal stresas, gal kas ir netenkama vaikelio. Ir tada išmokų mokėjimas neprasitęsia. Ir bėda. Matyt tokia situacija kam nors ir galėjo nutikti. Bet… Ar kas nors tikrai žino, ar taip buvo ir kiek tokių situacijų. Jei jau kartus nešioja, tai turėjo būti masinis reiškinys.

  ne taip jau paprasta viskas su tais netekimais, kaip čia pasakojama. Susidubliavęs dekretas? Taip įstatymišai neišeina, reik tada visvien į darbą išeiti. Galų gale Valantinas davė labai išsamius atsakymus į tą klausimą- kiek ten tų mamų ir kiek ten tų bylų. Protingi paskaitė ir žino- kvailiams gi tai neįdomu. Čia gi megstų berečių anūkų akcijos.

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Albinai, paties įžvalga dėl Seimo man labai įodmi. Manau, kad 50 protingų seimūnų – super. Bet ar yra garantija, kad vėl nebus kokia 40 kvailų? Sunku patikėti. Šoumenų rgi išrinktų ne vieną. Ir tokių, kurios ar kurie dainuoja daugiau nei įstatymus ar jų projektus skaito. Dėl šitos konkrečios temos, tai šiandien jau skaičiau, kad buvo gal 10 žmogelių Vilniuje. Ir dar vienas taip prišnekėjo, kad pats poripažino moralinę poorblemą, kai padisidina dirbtinai. Tai viskas čia kaip ir aiškus – tegul nueina, gražiuoju grąžina gautą perviršį ir Sodra nutrauks tyrimus. Ir problemos nebus. O didžiausia bėda iš tiesų yra su teisėkūra. Toks įpsūdis, kad įstatymų leidyba tapo kažkokių pigaus broko, skirto trečiosioms šalims, konvejeriu. Ir dirba prie jo visiški analfabetai.,

  Atsakyti
 12. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, tu viską teisingai surašei. Bet yra viena galima situacija. mama augina vaikelį ir gauna dideles išmokas. Kol augina vaikelį, pastoja dar kartą. tada jai teoriškai prasitęsia išmokos, bet… Tuo metu kaip ik sužino, ka prokurorai pradėjo tyrimą dėl jau gautų išmokų. Gal stresas, gal kas ir netenkama vaikelio. Ir tada išmokų mokėjimas neprasitęsia. Ir bėda. Matyt tokia situacija kam nors ir galėjo nutikti. Bet… Ar kas nors tikrai žino, ar taip buvo ir kiek tokių situacijų. Jei jau kartus nešioja, tai turėjo būti masinis reiškinys.

  Atsakyti
 13. Aušra Juškaitytė

  palauk, vakar as kazkaip reagavau emocim, odabar toks klausimas apie teta Demagogija. Tai jei jau prarado vaikelius- tai jos jokiu ismoku ir negavo ir gaut negalejo, o iseinant i dekreta tai iseina moterys tokiu laiku, jog persileidimu to reikalo ir nepavadinsi- buna prieslaikinis gimdymas ir tiek. Dazniausia isgyvena tie vaikai, tai kas nors kada nors Grineviciute pastatys i vieta- ar cia tada vadinsis zodzio laisves suvarzymu ir „nekaltuju” baudimu? Negimus vaikui, mirus vaikui niekas niekam jokiu ismoku nemoka. Kam tas karstas? O ta amzinai bliaunanti moteris ekrane kuria atstovauja sesu- ji ta praradus vaika? O jei kas paziuretu i jos medicinine kortele? Jei jau teigia kad gal but butu buves broliukas- tai lyties nustatyt dar buvo negalima- kada tokiu atveju ji ji prarado ir kokias ismokas jai mokejo SODRA?

  Atsakyti
 14. Teisininkas Albinas

  Fantastika. Ziuriu kur dar toliau nueisime. Is vienos puses tai tikra demokratijos israiska. Ar galetumeme isivaizduoti tokias saviraiskas pries 25 metus. Mes labai stipriai paugejome ir subrendome. Gerb. Dainiau Jus turite savo nuomone siuo klausimu, o as paskysiu, kad man tas jovalas net darosi idomus. Cia gali isirutulioti iki ES precedento neturinti ivyki. Is tiesu iki kelniu prisidirbe tiek politikai su savo fantastiska teisekura, tiek prokurorai susavo fantastiskais pedofilijos bylos tyrimais (nezinau kaip Jus vertinate, taciau as esu visiskai apakes – atpirkimo oziu liko „valytoja” (perkeltine prasme – pati menkiausia tyreja) is Kauno. Kas idomiausia ir Prezidente pabande pavaizduoti kazka rimto su savo Veto, kazkokie absurdai. Tai Dainiau, kai pasiulai Seimo nariams moketi po 20 000 Lt, tai… Manau cia ne piniguose esme, i musu Seima turi eiti dirbti koks 50 zmoniu, tuomet galbut i ji pralis maziau aferistu, neissilavinusiu ir dar visokio plauko chuliganu. Dabar gi prie 141 nario, nu neimanoma surasti Lietuvoje vienu metu padoriu zmoniu tiek, tai to ir nereiketu daryti. O kas link rytojaus akcijos, tai teko girdeti, kad lygtai is tiesu buvo keli persileidimai (atsitiktinai skaiciau internete, vienai motinai lygtai 5 men. buvo), bet del kokiu ten priezasciu, juk niekas nepasakys. Taciau stimulas akcijai rimtas. Manau jeigu kokie trys protingi vyrai sestu, tai prie butelio sia problema per viena vakara issprestu, o pas mus isleis tyrimams prokuratura kokius 5 mln., dar is Strasburo gaus toms motinoms galu gale moketi – Lietuva (=Mozambikas). Cia juk is tiesu galima kazkoki individualu istatyma bandyti kurti (aibe atveju pasaulineje praktikoje tiek su vienkartinemis amnestijomis ir pan.). Kaip minejau ankstesniuose pasisakymuose, labai svarbu, kad motinos pripazintu savo moralini paklydima (tai butu bausme) ir grazintu pinigus valstybei (taip butu parodyta, kad niekam liesti prie valstybes pinigu nevalia). O gal net ir koki apribojima pritaikytu (pvz. atleidimas nuo baudziamosios atsakomybes pagal laidavima kokiems penkiems metams). Sakau tu sprendimu yra aibe, taciau Lietuvoje niekas ju neiesko, kol nepradeda svilti sedyne.
  Aciu uz demesi.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, vakar man paskambino toks Jonaitis. Matyt, supratai, kad tai žmogus, kurio buvusi žmon nužudė du jų vaikus. Dabar jau žiūriu ir aš, kad kelintą dien ąrodomi anonsai apie tą Jonaitį, neva jis motiną galėjo kažkaip nudaigoti. O anonse laidos vien pletkai apie tai. Pažiūrėsiu kas rytoj iš to bus. tada jau bus galima imtis kokių nors priemonių.

  Atsakyti
 16. Aušra Juškaitytė

  žinai, man kartais užeina toks nenumaldomas noras tiesiog apkabinti A.Valantiną ir tiek. Aš kada skaitau tokius dalykus, man burnoj nelieka žodžių, aš nežinau ką pasakyti. Ką pasakyti tam kuris ima vaikišką karstą ir eina su juo kur? Prie prokuratūros? Vaikišką karstą ir vaizduoti ten negimusius kūdikėlius? O gal jie norėtų ir iš tiesų pažiūrėti kas yra ta mirtis, vaikas karste? Gal tegu pasivaikšo po kapines, o gal tiesiog po vaikų onkohematologijos skyrių ir pasižiūri į kovojančų su mirtim vaikų akis. Gal nebekils minčių imti tų karstų į rankas. Aš kaip psichiatras neįsivaizduoju, man yra labai sunku suprasti kaip kaip be A.Valantino dar ir kiti prokurorai sugeba susirinkti į darbo vietas, dirbti, laikytis įstatymų bando priverti kitus daryi tą patį. Pėdnyčia pamenu pats išvaikė dirbančius prokurorus, kas liko ar naujai susirinko ir dirba išvaikys užsiundyta minia. O kelias buvo sunkus ir nelengvas per tuos keturis metus- atstatyt prokuratūrą iš pagrindų. O nuo pavasario prasdėjo šita katavasija.
  Aš nežinau kas tie žmonės kurie tai sugalvojo, bet tai apmokėta ir pamokyta iniciatyva, nuleista. Kada visa tai baigsis šita anarchija Lietuvoj? Kas pas mus nors kam nors vadovauja? Kažkokia išmąstyta pedofilija, sukurta, dabar šita beprotybė. Aš galvoju apie realiai palaidojusias vaikus šeimas? Kaip joms atrdodo tokios akcijos. Mano užaugo visi, bet iki mirties tetrūko na gal penkiolikos minučių, ištraukė prieš devyniolika metų už ausų mano sūnų kolegos. Man tada buvo baisu, ir buvo lemiama kodėl nesirnkau pediatrijos.
  Dainiau, kada nors kokion atsakomybėn bus patraukta Grinevičiūtė? Šiandien laukianti laida nemažiau klaiki- apie pampersus. Įrodymų yra? O jei yra- tai čia ne medicininė paslaptis? Mano kuklia nuomone tai čia yra medicininės pasapties viešinimas, vaiko vaikystės žalojimas, vaiko viešas išniekinimas. A.Valantiną galima apkabinti, bet apsiginti gali jis ir pats, žmogus suaugęs- o šitas aštuonmetis vaikas nebeturi teisės į gyvenimą? Gyvenimą Lietuvoje? Kaip jai su tuo visu susitvarkyti? Kodėl tai pusdurnei viskas leidžiama?
  Va dabar aš parašiau vienom emocijom. Bet tie karstai man skauda, tik ne taip kaip norėtų tie kurie juos nešios.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *