Ka veikia Prezidentė Dalia Grybauskaitė bendrovės "Litfarma" reklamoje?

pagal | 2010/01/20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė (Nuotrauka iš www.president.lt)

Šiandien važiuodamas automobiliu radijo eteryje išgirdau vaistais prekiaujančios kompanijos „Litfarma” reklamą apie atpigusius vaistus. Gera žinia visiems sergantiesiems. O šią žinią dar geresne padaro reklamoje minimas populiariausio Lietuvoje politiko vardas – tai Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Įdomu, ką appie tai galvoja pati Prezidentė? Juk kai Viktoras Uspaskichas ir Remigijus Vilkaitis reklamavo vienos įmonės agurkus su savo „geru vaizdeliu”, tai ši problema iš karto buvo pastebėta.

Tačiau bendrovės „Litfarma” atveju „gerų už prieinamą kainą” vaistų reklama pagaminta labai subtiliai. Reklaminiame tekste sakoma, kad kompanija pritaria Prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicijai dėl pigesnių, visuomenei prieenamų vaistų ir dėl to siūlo pigesnius vaistus.

Tačiau Civilinis kodeksas ir Reklamos įstatymas neleidžia naudotis svetimo žmogaus vardu reklamoje ar kur kitur be jo sutikimo:

Reklamos įstatymas
4 straipsnis. Reikalavimai reklamai
<...>
2. Reklama draudžiama, jeigu joje:
1) pažeidžiami visuomenės moralės principai;
2) žeminama žmogaus garbė ir orumas;
3) kurstoma tautinė, rasinė, religinė, lyčių ar socialinė neapykanta bei diskriminacija, taip pat šmeižiama ar dezinformuojama;
4) skatinama prievarta, agresija, keliama panika;
5) skatinamas elgesys, keliantis grėsmę sveikatai, saugumui ir aplinkai;
6) piktnaudžiaujama prietarais, žmonių pasitikėjimu, jų patirties ar žinių stoka;
7) be fizinio asmens sutikimo minimas jo vardas, pavardė, pateikiama jo nuomonė, informacija apie jo privatų ar visuomeninį gyvenimą, turtą, naudojamas fizinio asmens atvaizdas;
8) reklamos skleidimui naudojamos specialios pasąmonę veikiančios priemonės ir technologijos;
9) panaudota reklaminė medžiaga yra parengta pažeidžiant autorių teises į literatūros, meno, mokslo kūrinius ir (ar) gretutines teises.

Todėl kyla labai rimtas įtarimas, kad arba bendrovė „Litfarma” nesąžiningai ir pažeisdama įstatymus spekuliuoja Prezidentės vardu, arba tai suderinta su Prezidente ar jos atstovais. Man nesinori tikėti, kad šalies vadovė savo vardą leistų naudoti privačios kompanijos reklamoje. Ypač tokioje subtilioje srityje kaip farmacija.

Todėl labai įdomu, kokia bus šalies vadovės reakcija į jos vardo minėjimą vaistinių reklamoje?

4 komentarai

  1. Simas

    Na, Prezidentura ir valdancioji dauguma ne pirma karta demonstruoja, kad jiems istatymai negalioja ir vargu ar galios… Usacka atsatydina zmonems nepaaiskindami kodel, nes neato reikalo aiskinti, Vidziunas toliau vazineja automobiliu, nes pirmasis teismas „netycia” negavo pazymos apie girtuma is medicinos istaigos… Toliau nevardinsiu. Kol kas nematau jokio skirtumo tarp praejusios kadencijos Seimo ir dabartines. Tik Prezidentura yapatingai stipriai piarinasi neaisku uz kokius pinigus…

    Atsakyti
  2. Aušra Juškaitytė

    va antradienį mes ir sužinosim Prezidentė ji ar tik reklaminis modelis visom prasmėm.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *